Wakacje na Gran Canaria – domy wakacyjne

Gran Canaria to najbardziej popularna wyspa z Wysp Kanaryjskich. Położona jest w środku archipelagu, pomiędzy Teneryfą i Fuerteventurą. Bliskie położenie Afrryki, powoduje że średnia temperautra roczna wynosi ok. 22 stopnie. Jest to więc idealne miejsce do zażywania kąpieli słonecznych. Domy wakacyjne na Gran Canaria, oferowane przez NOVASOL, to doskonała propozycja na udane wakacje. Nasze domy są przystosowane zarówno dla małych rodzin z dziećmi jak i dla dużych grup znajomych, przyjaciół. Wyspa zadowoli każdego turystę. Plażowicze będą mogli opalać się ja jednej z kilkuset plaż, wędrowcy znajdą mnóstwo ciekawych tras w głąb wyspy, a miłośnicy historii znajdą tu wiele ciekawych zabytków i muzeów. Amatorzy sportów wodnych również będą usatysfakcjonowani. Na północy, gdzie jest bardziej wietrznie, jest świetnie przygotowana baza do windsurfingu, kitesurfingu oraz paralotniarstwa. Oprócz tego jest to miejsce wymarzone dla fanów nurkowania.

Wakacje na Gran Canaria

Popularne domy wakacyjne w Gran Canaria

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Gran Canaria

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Gran Canaria

Loading...

Kontynent w miniaturze

Gran Canaria jest tak nazywana, ponieważ można tu spotkać mnóstwo różnych form ukształtowania terenu, jak i mikroklimatów. Znajdą tu Państwo zarówno wysokie góry pochodzenia wulkanicznego, jak i równiny poprzeszywane wąwozami. Wybrzeża również są różnorodne: od stromych klifów z podwodnymi jaskiniami do piaszczystych długich plaż. Na wyspie znajdują się parki krajobrazowe, a niektóre z nich są dostępne tylko dla badaczy naukowych. Do najciekawszych parków należą Las Dunas de Maspalomas (krajobraz wydmowy) i Parque Natural de Tamadaba (poprzecinane wzgórzami i wąwozami lasy sosnowe). Wakacje w Hiszpanii to możliwość spędzenia czasu w naturalnym środowisku. Zdrowe, nie zanieczyszczone powietrze, mnóstwo tras i szlaków turystycznych, wspaniałe widoki i możliwość obejrzenia rzadkich zwierząt, ptaków i roślin w naturalnym środowisku, na długo zostaną w Państwa pamięci.

Domy wakacyjne na Gran Canaria

Atrakcje turystyczne

Jak już wspomniano wcześniej, Gran Canaria to nie tylko plaże i kapiele w morzu. Urlop w Hiszpanii to również możliwość odwiedzenia mnóstwa urokliwych miast i miasteczek, w który znaleźć można ciekawe miejsca i zabytki:

  • Las Palmas – stolica wyspy. Warto zobaczyć najstarszą dzielnicę miasta Veguetę. Znajdują się tu Katedra Świętej Anny (oddana do użytku w 1570 roku), zabytkowe budynki oraz Muzeum-Dom Kolumba.

  • Galdar – dawna siedziba władców. W centrum miasta znajduje się historyczny plac (Plaza de Santiago). Wybudowany tu został Iglesia de Santiago de los Caballeros – kościół z XIX wieku, którego fasada wykonana jest z białego kamienia. Warto odwiedzić również Cueva Pintada – jaskinię z malunkami wielokolorowych figur geometrycznych . Ponadto rośnie trzystuletnie smocze drzewo (gatunek draceny), które jest jednym z najstarszych drzew archipelagu.

  • Puerto de Mogan – miasteczko nazywane małą Wenecją, za sprawą kolorwych domków, które wydają się jakby pływały.

Oprócz zabytków, na wyspie można znaleźć liczne muzea, ogrody botaniczne, park wodny Aqualand oraz park rozrywki Holiday World. Oprócz tego niezliczone ilości restauracji, barów, dyskotek, ulicznych jarmarków oraz festiwali. Każdy będzie zadowolony z wakacji na Gran Canaria.