Andaluzja - domy wakacyjne

Andaluzja

Andaluzja - domy wakacyjne

Andaluzja to największy hiszpański region pełen gorącego słońca, flamenco, korridy i fiesty. Będąc na miejscu wyraźnie odczuwa się tysiąclecia bujnej historii, gdzie kultura hiszpańska miesza się z arabską. Pełna ruchu Sewilla jest największą prowincją Andaluzji, a miasto Sewilla jest nie tylko stolicą samej prowincji, ale też całego regionu. Legenda mówi, że miasto zostało założone przez Herkulesa Granada popularnie nazywana jest perłą Andaluzji, o czym świadczy popularne powiedzenie "No hay en la vida nada como pena de ser ciego en Granada" oznaczające "Nie ma w życiu nic bardziej godnego współczucia, niż być ślepym w Granadzie". Almeria, leży w południowo-wschodniej części regionu Andaluzji. To właśnie ta prowincja uważana jest za najbardziej kontrastową, gdyż na jej terenie rozciągają się piękne piaszczyste plaże, góry oraz pustynia, która była planem wielu spaghetti westernów. Miasto Kadyks i tym samym stolica prowincji niemal z każdej strony otoczone jest wodą. Przez takie położenie, charakterystyczny kształt oraz sposób, w jaki światła miasta odbijają się w morzu, Kadyks nazywany jest La Tacita de Plata (czyli Srebrna Filiżaneczka). Prowincja Jaen położona jest na przedgórzu Gór Betyckich. O prowincji Malaga mówi się, że ma w sobie bogactwo całego kontynentu, dlatego jest to idealne miejsce na niezapomniane wakacje w Hiszpanii.

Popularne domy wakacyjne w Andaluzja

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Andaluzja

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Andaluzja

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Andaluzja

Loading...

Atrakcje regionu

 • Przyjezdnych urzekają renesansowe miasteczka Ubeda, Osuna, Baeza czy pełne jaskiń przedmieścia miasta Guadix 

 • hiszpańskie święta: Semana Santa (Wielki Tydzień) i Feria de Abril (kwietniowy festyn flamenco i walki byków), podczas których ulice wypełniają się muzyką, kwiatami i magiczną wonią kadzideł. 

 • Symbolem Sewilli jest Giralda, dzwonnica największej na świecie gotyckiej katedry wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO 

 • Obowiązkowym punktem zwiedzania Granady są pełne malowniczych i wąskich uliczek zabytkowe dzielnice Albaicín i Sacromonte. Wyjeżdżając poza granie miasta warto odwiedzić również miasteczko Guadix, którego peryferia otaczają liczne groty ze stanowiskami archeologicznymi.  

 • Huelva to miejsce, w którym rozsmakujemy się w hiszpańskich specjałach, znajdziemy najlepszą iberyjską szynkę, sery i oliwki, z których słynie cała Hiszpania 

 • W stolicy prowincji, mieście Jaen, warto zobaczyć monumentalną katedrę renesansową i górującą nad miastem warowną fortecę arabską Santa Catalina.  

 • Październik w Jaen upływa pod znakiem Feria de San Lucas, czyli święta zamykającego serię wiosennych i letnich festynów Andaluzji i całej Hiszpanii, podczas której odbywają się ostatnie w sezonie walki byków. 

 • Miłośnicy lokalnej kultury znajdą w  Kordobie wiele atrakcji. Szczególnie w maju podczas Festival de los Patios Cordobeses 

 • Tego samego miesiąca odbywa się też główne święto prowincji czyli Feria de Córdoba. 

 • Głównymi zabytkami w prowincji Malaga są teatry rzymskie w Rondzie i Maladze, wioska rzymska Río Verde w Marbelli, a także fortyfikacje Alcazaba i zamek Gibralfaro 

 • To właśnie w Maladze urodził się Pablo Picasso, wybitny hiszpański malarz, rzeźbiarz, grafik i ceramik. Będąc w tym mieście warto zwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych i zobaczyć kolekcję dzieł tego artysty. 

 • Costa del Sol (Wybrzeże Słońca) – południowe wybrzeże śródziemnomorskie od Punta de la Chillera po Nerja, wg innych źródeł nawet od Tarify po przylądek Cabo de Gata. Główny ośrodek to Malaga z lotniskiem, przez które przewija się większość przybywających tu turystów. Inne popularne miejsca to m.in. Estepona, Marbella, Fuengirola, Torremolinos, Nerja.

 • Costa de la Luz (Wybrzeże Światła) – wybrzeże atlantyckie od Tarify po ujście rzeki Guadiany, czyli granicy z Portugalią, wybrzeże prowincji Kadyks i Huelva

Andaluzja

Sport i plaże

Wybrzeże i klimat Huelvy stwarza wyjątkowo korzystne warunki do uprawiania sportów wodnych: windsurfingu, kitesurfingu, żeglowania i nurkowania Wody otaczające prowincję Almerii są idealnym miejscem do żeglowania czy nurkowania, a bliskość gór sprawia, że można tu spotkać wielu amatorów pieszych wędrówek, wspinaczki czy rowerowych wycieczek. Plaże w Huelva ; La Bota, Los Enebrales i piękna Punta Umbria nastrajają do relaksu i słodkiego lenistwa.