Ibiza – idealne miejsce na wakacje

Ibiza - rajskie wakacje

Ibiza – idealne miejsce na wakacje

Ibiza jest trzecią co do wielkości wyspą archipelagu Balearów. Oficjalnie wyspa ma katalońskie miano, czyli Eivissa. Z kolei Grecy nazwyają Ibizę oraz sąsiadującą z nią wyspę Formenterę – wyspami piniowymi. Niemniej jednak, jest to jeden  z głównych kierunków wakacyjnych, wybieranych przez Europejczyków. Wyspa słynie ze znanych klubów nocnych, ale nie oznacza to, że jest przeznaczona tylko dla młodzieży. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne plaże, góry, skaliste wybrzeża, zabytki – to wszystko składa się w miejsce, gdzie można spędzić niezapomniane wakacje w Hiszpanii.

Domy wakacyjne na Ibizie

Jeśli szukacie alternatywy dla zatłoczonych hoteli z basenami, gdzie od rana trzeba walczyć o leżaki – mamy dla Was propozycję. NOVASOL ma bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych na Ibizie. W naszych kwaterach znajdziecie w pełni wyposażone pokoje oraz kuchnię, a często także duże tarasy, a nawet prywatne baseny. Domy wakacyjne w Hiszpanii są również zlokalizowane zarówno w w samym sercu kurortów, jak i na ich uboczu. Dzięki temu, macie możliwość wyboru, czy chcecie spędzić kurortowe wakacje, czy wolicie jednak urlop w spokojniejszej atmosferze.

Ibiza - rajskie wakacje

Plaże Ibizy

Ibiza ma szeroka ofertę plaż. Znajdziecie tu plaże piaszczyste, żwirowe oraz kamieniste. Wszystkie je cechuje, świetne wyposażenie w infrastrukturę turystyczną oraz liczne atrakcje. Generalnie, plaże na wyspie można podzielić na dwa rodzaje: popularne oraz ukryte. Te pierwsze, znajdziecie w kurortach, a cechuje je rodzinny charakter, delikatny piasek oraz łagodne zejście do morza. Oprócz tego, są one łatwo i ogólnodostępne. Urlop w Hiszpanii to możliwość poznania atutów plaż takich jak: Las Salinas, Cala Salada, Cala Jondal czy Platja de Ses Cavallet.

 Z kolei drugi rodzaj plaż, to obiekty na które dostać się można po długim spacerze wśród skał lub tylko od strony morza. Najczęściej są to plaże kamieniste, ale pięknie położone i mniej oblegane przez turystów. To właśnie na nich, panują świetne warunki do uprawiania snorkelingu lub relaksu w ciszy i spokoju. Do takich plaż zalicza się m.in. Cala Mastella, Cala Xarraca i Punta de Ses Portes.

Ibiza - rajskie wakacje

Ciekawe miejsca

Jeśli słońce przypali za mocno, a na dodatek zechcecie aktywniej spędzić czas, to na Ibizie czeka na Was szereg atrakcji. Już sam fakt, że cała Ibiza jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO sprawia, że możecie mieć pewność, ze znajdziecie tu wiele ciekawostek. Rezerwując apartament wakacyjny w Hiszpanii, macie szanse poznać takie miejsca jak:

  • Ibiza – stolica wyspy z piękną starówką oraz zabytkami: Katedrą ś. Marii (z XIV wieku), nekropolią punicką z czasów średniowiecza oraz Muzeum Archeologicznym.

  • Sa Caleta – miejsce archeologicznych wykopalisk. Znajdziecie tu liczne ślady kultury punickiej.

  • Sant Antoni de Portmany – miejscowość z przepięknym nabrzeżem, charakterystycznym kościołem-fortyfikacją  św. Antoniego oraz pomnikiem jajka ( na cześć odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba).

Podczas wakacji na Ibizie, koniecznie też wybierzcie się w rejs na wyspę Formentera. Jest to miejsce, gdzie znajdują się najlepsze plaże w basenie Morza Śródziemnego. Ich rajski charakter, drobny piasek i turkusowa woda – na każdym zrobią wrażenie. Na wyspie podziwiać można także całkowicie odmienną przyrodę, niż na innych wyspach Balearów oraz zażyć leczniczych kąpieli błotnych.