Wakacje w regionie Kastylia i Leon – domy wakacyjne

Kastylia i Leon

Wakacje w regionie Kastylia i Leon – domy wakacyjne

Kastylia i Leon to autonomiczny region, położony w północnej części Hiszpanii. Jest to największy region w kraju, a także jeden z niewielu, który nie ma dostępu do morza. Jest to jednak niewielka strata, dla tej krainy, która dawniej była królestwem. To co przyciąga właśnie tutaj na wakacje w Hiszpanii, to liczne masywy górskie oraz bogactwo kulturowe regionu. W krainie Kastylia i Leon, znajduje się połowa dziedzictwa kulturowego Hiszpanii, na którą składają się budowle sakralne, zamki i muzea. Oprócz tego, aż osiem  miejsc jest wpisanych na listę UNESCO. Jeśli jednak zabytki Was nie interesują, to z pewnością zachwycą Was niezwykłe górskie krajobrazy, których znajdziecie tu bez liku. Urlop  w regionie Kastylia i Leon, z pewnością będzie udany.

Popularne domy wakacyjne w Kastylina-Leon

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Kastylina-Leon

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Kastylina-Leon

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kastylina-Leon

Loading...

Domy wakacyjne

Kastylia i Leon, zaprasza Was do domów i apartamentów wakacyjnych, które możecie wynająć na urlop, dzięki NOVASOL. Nasze obiekty w tym regionie to gwarancja jakości oraz kompleksowego wyposażenia. Z szerokiej oferty, możecie wybrać kwatery miejskie, a także domy w górach. Dzięki temu macie wybór, czy wolicie głównie zwiedzać zabytki czy wolicie wycieczki po górach. Dodatkowo, w górach, część obiektów ma panoramiczny widok na wzniesienia, co z pewnością będzie dodatkowym atutem. Domy wakacyjne w Hiszpanii, posiadają również specjalne udogodnienia takie jak basen, ogród czy taras.

Kastylia i Leon

Wakacje w górach

Kastylia i Leon  położona jest na płaskowyżu Meseta, który otoczony jest trzema łańcuchami górskimi: Górami Kantabryjskimi, Górami Iberyjskimi oraz Górami Kastylijskimi. Daje to niesamowite możliwości aktywnego spędzenia czasu, pośród pięknych widoków oraz panoram. Urlop w Hiszpanii to możliwość pieszych eskapad po górach i dolinach, które tworzą tutejsze rzeki. Szlaki w regionie Kastylia i Leon są świetnie oznakowane oraz mają różny poziom trudności. Dlatego, też przed wycieczką w góry, warto zapoznać się z trudnością danej trasy. Można, oczywiście,  skorzystać z oferty zorganizowanych wycieczek po górach, które będą równie udane i bezpieczniejsze. Tutejsze masywy, świetnie nadają się również do uprawiania wspinaczki górskiej, co z pewnością usatysfakcjonuje amatorów tego sportu. Można tu także uprawiać kolarstwo górskie oraz korzystać z oferty miejscowych parków linowych, które proponują  zjazdy na linie na dużej wysokości, zjazdy tyrolką oraz liczne atrakcje. W górach regionu, popularne są również spływy kajakowe oraz raftingowe, a także możliwość swobodnych rejsów wzdłuż spokojniejszych odcinków rzek. Oprócz tego, możecie spróbować swoich sił w ekstremalnych sportach, takich jak paralotniarstwo, skoki na bungee czy jazdy terenowe.

Kastylia i Leon

Ciekawe miejsca

Jak wspomniano wcześniej, region Kastylia i Leon bogaty jest w kulturalne dziedzictwo Hiszpanii. Ogrom możliwości jest tu naprawdę gigantycznych rozmiarów. Podziwiać tu można aż 200 zamków (świetnie zachowanych) oraz obejrzeć eksponaty w ponad czterystu muzeach. W miastach takich jak Valladolid (stolica regionu), Segowia, Burgos, Salamanka, Leon i innych, czekają na Was godziny zwiedzania oraz cennych lekcji historii. Rezerwując kwatery w Hiszpanii, warto przede wszystkim, zwrócić uwagę na obiekty wpisane na listę UNESCO., a są to:

  • Las Medulas – wioska, w której znajdują się kopalnie złota z czasów rzymskich. Poza tym, okolica pełna jest fantastycznych formacji skalnych o kolorze czerwonym.

  • Avila – miasto z zabytkową starówką oraz ruinami zamku Maurów i kompleksem murów obronnych z czasów średniowiecza.

  • Akwedukt w Segovii – zbudowany przez rzymian w 50 roku p.n.e. – dziś zachował 800-metrowy odcinek.

  • Starówka w mieście Salamanca – ulice pełne gotycki, romańskich, barokowych i renesansowych budynków.

  • Droga św. Jakuba – szlak pielgrzymkowy do katedry Santiago de Compostela.

  • Stanowiska archeologiczne w mieście Atapucera – odkryto tu najstarsze szczątki przodków człowieka.

  • Siega Verde – miejsce gdzie odkryto malunki na skałach z czasów prehistorycznych.

  • Katedra w Burgos – gotycka budowla z XIII wieku, której wygląd oraz bogate wnętrze zapiera dech w piersiach.