Wakacje na Lanzarote – domy wakacyjne

Lanzarote jest najbardziej wysuniętą na północ wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyróżnia ją „marsowy krajobraz”, a to za sprawą licznych wulkanów i tworów powstałych z lawy. Znajdują się tu czarne magmowe plaże, a także przepiękne piaszczyste wybrzeża. Domy wakacyjne na Lanzarote to kolejna propozycja NOVASOL, dla tych Klientów którzy chcą odpocząć od zgiełku i hałasu. Mieszkańcy wyspy od zawsze cenili sobie ciszę i spokój, dlatego niewiele tu typowych kurortów nadmorskich jakie możemy znaleźć na kontynencie czy innych wyspach archipelagu. Ciepły klimat służy korzystaniu z plaż i kąpieli, ale nie tylko. Lanzarote to również dobre miejsce na uprawianie sportów wodnych, paralotniarstwa oraz nurkowania. Warto również spróbować miejscowego wina z regionu La Geria. Winorośle sadzone są tu w specjalnych dołach, otoczonych murkami. Dzięki temu maksymalnie wykorzystuje się opady oraz rośliny są chronione przed wiatrem. Wakacje na Lanzarote to świetny pomysł na udane wczasy.

Wakacje na Lanzarote

Popularne domy wakacyjne w Lanzarote

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Lanzarote

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Lanzarote

Loading...

Park Narodowy Timanfaya

Park narodowy Timanfaya (Góra Ognia) jest rezerwatem krajobrazowym. Spędzając wakacje w Hiszpanii naprawdę warto go odwiedzić. Teren został tu ukształtowany przez erupcje wulkaniczne, które miały miejsce w XVIII wieku. Cały obszar pokryty jest mniejszymi i większymi kraterami oraz rzeźbą uformowaną przez lawę oraz pyły. Pod ziemią do tej pory panują bardzo wysokie temperatury. Można to sprawdzić wrzucając do dołów suche gałęzie bądź słomę, które po chwili samoistnie zaczynają płonąc. Innym ciekawym doświadczeniem jest wlanie wody w jakąkolwiek szczelinę, po chwili woda wyleci tworząc mały gejzer. Podczas pobytu w rezerwacie należy uważać, ponieważ nawet dotykając mały kamień, można się poparzyć. W rezerwacie można także zobaczyć typową faunę miejsc wulkanicznych. Głównym punktem wycieczek po parku jest punkt widokowy na którym oprócz obejrzenia pięknych księżycowych krajobrazów, można posilić się w restauracji, w której dania przygotowywane są na grillu ogrzewanym ciepłem wulkanicznym. Obok rezerwatu znajduje się zielone jezioro (Charco Verde). Znajduje się ono w kraterze wulkanu otwartego na ocean. Słona woda i plankton oceaniczny nadają mu charakterystyczna zieloną barwę.

Atrakcje na wakacje w Lanzarote - zamek

Ciekawe miejsca

Spędzając urlop w Hiszpanii warto poświęcić kilka dni na odwiedzenie tutejszych atrakcji:

  • Ogród kaktusów (Jardin de Cactus) – znajduje się tu ponad 1400 gatunków tych roślin.

  • Arrecife – stolica wyspy, w której można znaleźć:

    • Castillo de San Jose – kamienny fort, w którym obecnie znajduje się Muzeum Sztuki współczesnej

    • Castillo de San Gabriel – drugi kamienny fort, w którym znajduje się Muzem Archeologiczne

    • Targ – jarmark z lokalnymi produktami

  • Haria – miasteczko z charakterystycznymi białymi zabudowaniami oraz muzem Cesara Manrique – malarza, rzeźbiarza, architekta i ekologa, który bardzo się zasłużył wyspie.

  • La Graciosa – mała równinna wysepka, znajdująca się około 2km od Lanzarote. Jest najcieplejszą wyspą archipelagu i znajdują się tu najpiękniejsze, złote plaże.