Wakacje na Fuerteventura – domy wakacyjne

Aktywne wakacje na Fuerteventurze

Wakacje na Fuerteventura – domy wakacyjne

Forte Aventure (Mocna przygoda) to pochodzenie nazwy wyspy Fuerteventury. Już sama nazwa wskazuje, że można przeżyć tu niesamowite wakacje. Jest jedną z Wysp Kanaryjskich. Położona jest blisko Afryki, co powoduje, ze przez cały rok wystepują tu wysokie temperatury. W okresie wiosennym zdarzają się tu nawet burze piaskowe. Na wsypie znajdują się dwa typy plaż: ciemne wulkaniczne oraz długie i szerokie plaże piaszczyste otoczone rozległymi wydmami. NOVASOL ma dla Państwa w ofercie domy wakacyjne na Fuerteventura, które są świetnym rozwiązaniem dla osób, które lubią wypocząć w ciepłym klimacie również jesienią i zimą. Kwatery NOVASOL to również idelane rozwiązanie dla osób uprawiających sporty wodne, a w szczególności windsurfing oraz kitesurfing.

Popularne domy wakacyjne w Fuerteventura

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Fuerteventura

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Fuerteventura

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Fuerteventura

Loading...

Historia wyspy

Mimo że, dominuje tu pustynny i wulkaniczny krajobraz, Fuerteventura od zawsze przyciągała ludzi. Pierwsi osadnicy pojawili się tu kilka wieków przed naszą erą i pochodzili z Afryki. Do dzisiaj rdzennych mieszkańców wyspy nazywa się maho lub Mahorero (nazwa pochodzi od obuwia z koźlej skóry). W późniejszych wiekach była przystankiem Fenicjan, którzy prowadzili rozległe interesy kupieckie w zachodniej Afryce. Fuerteventura była również bazą handlarzy niewolników. W XV wieku wyspa został podbita przez Hiszpanów. Przez lata służyła jako strefa wolnego handlu i dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku zaczęła się tu rozwijać infrastruktura turystyczna. Dzieki tej infrastrukturze mogą Państwo spędzić udany urlop w Hiszpanii. W 2009 roku wyspa została uznana przez UNESCO za rezerwat biosfery, czyli obszar chroniony posiadający ważne zasoby przyrodnicze.

Urlop Fuerteventura

Zaplanuj udane wakacje na Fuerteventurze

Oprócz wspomnianych wcześniej plaż i turkusowego Oceanu Atlantyckiego, na wyspie można znaleźć wiele ciekawych miejsc:

  • Betancuria – miasto powstałe w XV wieku (dawna stolica wyspy. Zachowało się tu wiele budowli z tego okresu. W mieście znajduje się również darmowe muzeum archeologiczne, w którym można poznać zwyczaje pierwszych mieszkańców wyspy.

  • Ajuy – miejscowość z tajemniczymi jaskiniami powstałymi przez działalność oceanu.

  • Corralejo – w tym położonym w północnej części wyspy mieście, znajdziemy zabytkowe miasteczko rybackie.

  • Tefia – można tu odwiedzić skansen, pokazujący jak wyglądało życie Mahos.

  • Villa Verde – w pobliżu tej miejscowości znajduje się Cueva del Llano – jaskinia wulkaniczna,w której siedlisko mają małe pająki albinosy. Jest to gatunek endemiczny, a to oznacza, że nigdzie indziej na świecie te pająki nie występują.

  • La Lajita – najczęściej odwiedzane miasteczko na Fuertaventurze. Aby urlop w Hiszpanii był udany, to miasto musi znaleźć się na liście każdego turysty. Znajduje się tu Oasis Park Fuerteventura. Jest to rezerwat wielbłądów, ogromne zoo oraz ogórd botaniczny kaktusów w jednym. W parku znajdzimy wiele gatunków papug, ptaków wolnostojących, lemurów czy gadów. Dodatkowo mozna zobaczyć pokaz z udziałem słoni morskich czy przejechać się na wielbłądzie. Rezerwat katusów to ogromny obszar z tymi roślinami, atakże punkty widokowe z których rzpościerają się niesamowite widoki.