Wakacje na El Hierro – domy wakacyjne

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny na El Hierro

Wakacje na El Hierro – domy wakacyjne

El Hierro (z hiszpańskiego żelazo) to najmniejsza z siedmu głównych Wysp Kanaryjskich. Położona jest w południowo-zachodnim krańcu archipelagu. Takie położenia sprawia, że jest to naspokojniejsza wyspa turystyczna. Idealne miejsce dla osób chcących zaznać ciszy i spokoju. NOVASOL ma w swojej ofercie domy wakacyjne na El Hierro, które są dedykowane Klientom szukającym odpoczynku i możlwiości wyciszenia się. Nasze kwatery zapewnią Państwu wszelkie wygody i możliwość spędzenia spokojnych wakacji. Mnóstwo szlaków turystycznych idelanie nadaje się do długich spacerów czy wypraw rowerowych. El Hierro to także dobre miejsce dla amatorów sportów wodnych, nurkowania oraz paralotniarstwa. Z kolei górskie tereny, skłaniają do uprawiania wspinaczki oraz trekkingu. Na wyspie odpoczną Państwo od kurortów tętniących życiem i hałasem. Nie oznacza to jednak, że wyspa jest całkowicie odcięta od cywilizacji. Nic bardziej mylnego, na terenie całej wyspy jest dostępne darmowe wi-fi, co pozwala w chwilach odpoczynku sprawdzić, co dzieje się na świecie.

Wyspa Południkowa

Wyspa El Hierro nazwyana jest również wyspą południkową. Wzięło się to stąd, iż do roku 1884, używano wyspy jako punktu odniesienia do obliczania szerokości geograficznej. Był to najdalej wysunięty ląd „Starego Świata” w kierunku zachodnim. Był to najażniejszy punkt przy pomiarach i tworzeniu map. Mimo, że aktualnie południk zerowy nie przebiega przez wyspę, nazwa pozostała. Wyspa El Hierro jest też wyjątkowa z jeszcze jednego powodu. Otóż wyspa jest samowystarczalna. Są tu bardzo żyzne gleby, sprzyjajace rolnictwu oraz hodowli zwierząt. Z kolei Ocean Atlantycki, okalający wyspę, jest dostarczycielem ryb oraz wszelakich owoców morskich. Mieszkańcy wyspy nie potrzebują także wsparcia energetycznego. Znajduje się tu elektrownia wodna oraz elektrownie wiatrowe, które w pełni zaspokajają potrzeby energetyczne mieszkańców. W planach mieszkańcy mają również całkowite wyeliminowanie tradycyjnych samochód na auta elektryczne. Wyspa jest również mało naznaczona działalnością człowieka, dlatego też należy do biosfery UNESCO. Wakacje w Hiszpanii to ciekawa propozycja, dla osób żyjących zgodnie z naturą oraz ceniących sobie idee ekologii. Wyspa jest doskonałym przykładem, że można współegzystować z naturą, nie niszcząć jej.

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny na El Hierro

Malownicze miasteczka

Wakacje w Hiszpanii, to możliwość odwiedzenie urokliwych malych miasteczek i osad rybackich, które zachowały swój dawny styl. Donajciekawszych miejscowości należą:

  • Las Puntas – miejscowość w której znajduje się najmniejszy hotel świata (zaledwie cztery pokoje). Znajduje się tu również wybrzeże powstałe z zastygłej lawy (liczne łuki, jeziorka i kolumny).

  • Valverde – stolica wyspy z klasyczną architekturą kanaryjską (białe domki i wąskie kręte uliczki).

  • La Frontera – miasteczko z kościołem Nuestra Senora de La Candelaria, który został zbudowany na górze powstałej z popiołów wulkanicznych.

  • La Caleta – w tym mieście można popływać w Atlantyku oraz podziwiwać petroglify wykute w bazaltowych skałach.

  • El Pinar – miejscowość ze sterfą archeologiczną El Julan. Warto odwiedzić to miejsce, aby poznać historię pierwszych mieszkańców tej wyspy oraz zobaczyć pozostałości budowli oraz petroglify.