Domy i apartamenty wakacyjne w Ełku

noclegi Ełk

Domy i apartamenty wakacyjne w Ełku

Ełk to największe miasto Mazur, czyli jednego z najbardziej atrakcyjnych regionów w Polsce (pełną ofertą krajową, znajdziecie w katalogu „domy wakacyjne Polska”). Ełk od czasów średniowiecza pełnił ważne funkcje w regionie, a dziś jest najważniejszym centrum turystycznym, kulturalnym oraz przemysłowym Mazur. Stąd też, mnóstwo atrakcji oraz obiektów z kategorii „noclegi Ełk”. Jednak nie tylko to, sprawia, że co roku przybywają tu tysiące turystów – atutem Ełku jest również jego położenie w samym sercu Zielonych Płuc Polski, a więc w zielonym otoczeniu oraz, co oczywiste jak na Mazury, nad jeziorami. Związana z tym nawet jest nazwa miejscowości, bowiem, w zależności od źródeł, miano miasta pochodzi od lilii wodnej, łosia lub przybrzeżnej łąki.

Wakacyjna oferta „noclegi Ełk” to propozycja dosłownie dla każdego. Wszyscy znajdą tu coś interesującego dla siebie. Uprawiacie sporty wodne lub wolicie relaks na plaży, lubicie wypoczynek na łonie natury lub interesujecie się aktywną turystyką miejską, szukacie odskoczni od codzienności lub chcecie być w samym centrum wydarzeń – to wszystko, czeka na Was w Ełku. Rezerwujcie więc nasze komfortowe domki na Mazurach i zacznijcie pakować walizki na niezapomniane wakacje!

 

Wakacje nad wodą w Ełku

Urlop na Mazurach charakteryzuje się nieograniczonymi możliwościami wypoczynku nad wodą. Nie inaczej jest w Ełku, w którym czekają na Was m.in. dwie miejskie plaże o piaszczystym podłożu i z licznymi atrakcjami. Oczywiście, rezerwując dom lub apartament z oferty „noclegi Ełk”, będziecie mogli również uprawiać sporty wodne, jak żeglarstwo, kajakarstwo, nurkowanie czy wędkarstwo – a dodajmy, że w okolicy Ełku znajdziecie jeszcze mnóstwo innych akwenów. Z kolei miłośnicy podziwiania widoków na pewno skuszą się na rejs po wodach zabytkowym stateczkiem lub motorówką, a jeśli lubicie podziwiać akweny od strony lądu, to na spacer zachęca piękna, miejsca promenada. Na koniec mała podpowiedź: jako, że wakacje w Polsce to czasem ryzyko wypoczynku w deszczowej aurze, powinien Was dodatkowo zachęcić fakt, że w Ełku znajduje się Aquapark, który dostarczy Wam sporo świetnej zabawy.

 

noclegi Ełk

Atrakcje w Ełku

Piękne położenie nad jeziorami to niejedyny atut Ełku. Rezerwując kwaterę wakacyjną z katalogu „noclegi Ełk”, będziecie mieli okazję poznać takie miejsca jak:

  • Pozostałości Zamku Krzyżackiego;

  • Wieżę Ciśnień – najlepiej zachowaną na Mazurach;

  • Katedrę św. Wojciecha;

  • Park Odkrywców Kolei – w którym, można m.in. przejechać się zabytkowym pociągiem kolei wąskotorowej;

  • Park edukacyjny Mikołaja Kopernika;

  • Kamienice i domy mieszkalne z XIX wieku;

  • Szlaki turystyczne, które prowadzą przez okoliczne lasy i jeziora;

  • Promenadę miejską.

Decydując się na ofertę „Mazury domki” poznacie również, bogatą, ełcką gastronomię oraz liczne atrakcje przygotowane z myślą o turystach. W sezonie letnim, zachęcamy również do zapoznania się z kulturalnymi propozycjami miasta, których jest naprawdę sporo. Zapraszamy!

 

noclegi Ełk

Domki i apartamenty w katalogu „noclegi Ełk”

Na koniec, chcemy Wam zaproponować naszą ofertę kwater wakacyjnych w Ełku. Dzięki nim, będziecie mogli wypocząć pomiędzy kolejnymi, zapełnionymi przygodami, dniami. W naszych obiektach wakacyjnych macie zagwarantowane pełne wyposażenie, komfort, bezpieczeństwo oraz prywatność. Oprócz tego, zachęcamy Was do poznania naszych domków tematycznych, które znajdziecie w katalogu „noclegi Ełk”. Wśród nich, największą popularnością cieszą się m.in. domy z basenem, domy na wspólne wakacje z psem lub kotem, domy przyjazne dzieciom oraz apartamenty miejskie. Jeszcze raz – zapraszamy!