search

Urlop w Motovun - apartamenty wakacyjne

Witajcie w Motovun

Marzą Wam się wakacje z niesamowitymi widokami? Chcecie codziennie podziwiać piękny krajobraz? Zatem na wakacje w Chorwacji, wybierzcie się do miasteczka Motovun. Ta słynna średniowieczna osada, położona jest na szczycie i zboczach wzniesienia o wysokości 280m n.p.m. Praktycznie z każdego miejsca możecie tu podziwiać piękno istryjskich, zielonych krajobrazów. Oprócz tego, będziecie mieli okazję poznać bogatą historię Istrii, bowiem pierwsze zabudowania powstały tu już w starożytności. Dziś, ta miejscowość położona w samym sercu Istrii, jest najlepiej zachowanym na półwyspie średniowiecznym zabytkiem. Motovun jest również położony niedaleko pięknego wybrzeża Morza Adriatyckiego (niecałe 30 kilometró), także atrakcji i możliwości przyjemnego spędzania czasu nie zabraknie! Zapraszamy do Miasta w Górach!

Motovun

Kwatery wakacyjne w Motovun

W Motovun i okolicy czeka na Was wiele domów i apartamentów wakacyjnych. Różnią się one metrażem i wyglądem, ale łączy je jedno: wszystkie obiekty NOVASOL są w pełni wyposażone w sprzęty niezbędne do codziennego życia. Dotyczy to również kuchni, co jest szczególnie pomocne dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi. Domy wakacyjne na Istrii posiadają również dodatkowe udogodnienia, które umilą Wam pobyt podczas zasłużonego urlopu. W naszej ofercie są obiekty z własnymi basenami, placami zabaw, saunami oraz panoramicznymi widokami. Ostatni dodatek jest tu szczególnie ważny, bowiem zarówno z samego Motovun jak i z miejscowości położonych poniżej wzniesienia, roztaczają się tu przepiękne widoki, które nie raz i nie dwa sprawią, że zatrzymacie się na chwilę i zauroczycie Chorwacją.

Motovun

Wakacje w Motovun

Motovun jest świetnym miejscem na pełne atrakcji wakacje. Już sama miejscowości dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń. Spacerując uliczkami co chwila będziecie mogli podziwiać budynki i domostwa, których historia sięga czasów średniowiecza. Szczególnie polecamy odwiedzenie Bramy Miejskiej, Kościoła Św. Stjepana i placu Andrea Antico. W gąszczu uliczek czeka na Was również wiele pracowni lokalnych artystów oraz kolorowe stragany miejscowych rolników, a po dotarciu na szczyt miasteczka czekają na Was zapierające dech w piersiach widoki.

Okolice Motovun świetnie nadają się na piesze i rowerowe eskapady. Pełen wzgórz i wzniesień, zielony krajobraz półwyspu Istryjskiego, sprawi, że Wasze mięśnie nóg czeka spory, ale przyjemny wysiłek. Podczas wojaży czekają na Was zaciszne i sielskie miasteczka i wioski oraz plantacje oliwek i winogron, gdzie prosto od plantatora można zakupić świeże produkty.

Urlop nad morzem jest również jak najbardziej możliwy! Warto dodać, że szczególną korzyść będą tu miały osoby, które chcą wypocząć z dala od hałasu i tłumów w wielkich kurortów. Tutaj zaznacie ciszy i spokoju, a pół godziny jazdy autem dalej znajdziecie żwirowe i kamieniste plaże Morza Adriatyckiego. Czekają tu na Was zarówno wyposażone we wszelkie atrakcje plaże miejskie, jak i zaciszne zatoczki, gdzie cisza i prywatność są na pierwszym miejscu. Na wybrzeżu będziecie mieli również możliwość wybrania się w rejs po morzu, uprawiania sportów wodnych, nurkowania oraz snorkelingu.

Z racji swojego położenia, Motovun jest również świetną bazą wypadową po najpiękniejszych i pełnych atrakcji oraz zabytków miastach Istrii. W promieniu 80 kilometrów czekają na Was m.in. Pula, Opatija, Rovinj, Umag czy Porec. Równie blisko znajduje się także granica Chorwacji ze Słowenią i jej istryjską częścią, która również jest warta odwiedzenia.