search

Apartamenty wakacyjne w Rzymie

Wakacje w Rzymie

Rzymu nie trzeba nikomu przedstawiać. Urlop w domu wakacyjnym można spędzić w całych Włoszech, między innymi wybrać na wakacje region Lacjum i znajdujący się tutaj Rzym. To piękne miasto należy odwiedzić chociaż raz w życiu. Warto je odwiedzić nie tylko przez wzgląd na fascynującą historię i dziedzictwo kulturowe, ale także ze względu na kuchnię i niepowtarzalną atmosferę miasta.

Pełna oferta NOVASOL obejmuje między innymi domy i apartamenty wakacyjne w wielu pięknych miastach i stolicach Europy, w tym także na wakacje we Włoszech. Jeżeli następne wakacje rozważają Państwo spędzić w okolicach Rzymu, zapraszamy już teraz do dokonania rezerwacji wymarzonego domu lub apartamentu wakacyjnego. Dzięki szczegółowym kryteriom wyszukiwania znajdą Państwo idealne lokum dla siebie pod względem układu, wielkości, lokalizacji i ceny.

Rezerwuj apartamenty wakacyjne w Rzymie

Bogactwo kulturowe

Mieszkając w domu lub apartamencie wakacyjnym NOVASOL, znajdują się Państwo w samym centrum miejskiego życia. Apartament wakacyjny w Rzymie to świetna baza wypadowa na organizowane przez Państwa wycieczki. Nie można jednoznacznie wskazać, który zabytek jest tu najważniejszy. Dlatego też zachęcamy do zobaczenia tak wielu rzeczy i miejsc, jak tylko się da. W Rzymie koniecznie należy odwiedzić Koloseum (dobrze zachowany, dawny amfiteatr, na którym odbywały się walki i zawody), Panteon (starożytna świątynia położona na Polu Marsowym), Forum Romanum (tradycyjny, starożytny rynek, gdzie w dawnych czasach skupiało się życie polityczne i gospodarcze), Fontannę di Trevi, Kaplicę Sykstyńską, Bazylikę św. Piotra, Zamek świętego Anioła Bramę Srebrników, Solarium Augusti (największy na świecie zegar słoneczny stworzony przez starożytnych) oraz Schody Hiszpańskie, prowadzące do kościoła Trinitia dei Monti. Zwiedzanie Rzymu nigdy się nie kończy, w końcu to wieczne miasto…

Rezerwuj apartamenty wakacyjne w Rzymie

Wymarzony dzień w Rzymie

Dzień zaczynamy filiżanką espresso w zacisznym, przytulnym mieszkanku w sercu włoskiej stolicy. Podczas relaksu na tarasie decydujemy, jak ma potoczyć się reszta dnia. Po śniadaniu możemy się wybrać na spacer do zabytkowego centrum miasta. Koniecznie pamiętamy o wygodnych butach, ponieważ jest tak wiele do zobaczenia. Wraz z Rzymianami w Koloseum cofamy się w czasie. Siadamy na trybunach i przyglądamy się zmaganiom gladiatorów. W celu lepszego zrozumienia dawnych czasów zwiedzamy muzeum znajdujące się w Koloseum. W końcu nadchodzi czas na włoskie lody i chwilę relaksu. Popołudnie wypełniamy spacerami po ulicach handlowych i wzdłuż nabrzeża. Przysiadamy na jednym z wielu tarasów i rozkoszujemy się kieliszkiem wina. Po intensywnie spędzonym dniu wracamy do swojego wakacyjnego, rzymskiego lokum. Cieszymy się widokiem zachodzącego nad stolicą słońca. Własnoręcznie przygotowana kolacja w dobrze wyposażonej kuchni, czy lokalna restauracja? Podczas pobytu w domu wakacyjnym w Rzymie wszystko jest możliwe…

Rezerwuj apartamenty wakacyjne w Rzymie

Przyroda w Rzymie

W Rzymie znajdą Państwo idealne warunki na relaks i wypoczynek. Znajduje się tu wiele parków, najbardziej znany to Park Villa Borghese – pośród drzew znajdują się tu rzeźby i fontanny Berniniego oraz świątynia Diany. Mogą tu Państwo odwiedzić także, założony w 1911 roku, ogród zoologiczny. Amatorów joggingu i romantycznych spacerów zapraszamy do parku Villa Doria Panphij. Z kolei latem, w parku Villa Ada Savoia odbywają się koncerty i przedstawienia teatralne. Oczywiście to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje Rzym. Aby doświadczyć ich wszystkich, wystarczy tylko wybrać obiekt wakacyjny z katalogu "apartamenty Włochy".