search

Wakacje w domu wakacyjnym w Skagen

Noclegi w Skagen

Skagen to najbardziej wysunięte na północ miasto w Danii, położone na długim cyplu Jutlandii Północnej (sprawdźcie także nasz produkt „wakacje w Jutlandii Północnej”). Miejscowość jest także drugim największym w kraju portem morskim, a pierwsze wzmianki o nim pojawiły się już w I wieku naszej ery.

Wakacje w Skagen to propozycja wypoczynku dla osób szukających czegoś nowego i chcących doświadczyć ciekawych wrażeń. Urlop w Skagen to możliwość kąpieli w dwóch morzach, a mianowicie Bałtyckim oraz Północnym. Mało tego, podziwiać tu można charakterystyczną linię wodną w miejscu łączenia się obu akwenów. Jakby tego było mało, miasto oferuje również mnóstwo zabytków, ciekawych miejsc, muzeów oraz atrakcji dla całej rodziny, a gdyby i to nie wystarczyło, to łatwo można stąd udać się do innych, równie interesujących miast regionu. Jeśli więc planujecie urlop łączący zwiedzanie z wypoczynkiem nad morzem i na łonie natury, to Skagen będzie świetnym rozwiązaniem na niezapomniane wakacje w Danii.

 Dom wakacyjny w Skagen

Domy wakacyjne w Skagen

Warto już teraz sprawdzić naszą ofertę wypoczynku, która obejmuje w pełni funkcjonalne oraz wyposażone domy wakacyjne w Skagen i okolicy. Nasze kwatery wakacyjne to gwarancja komfortu, solidności oraz prywatnego charakteru wypoczynku, bowiem domy (i działki, na których się znajdują) są tylko i wyłącznie do Waszej dyspozycji podczas trwania najmu. Nasza oferta „wakacje w Jutlandii Wschodniej” to także duży wybór zróżnicowanych obiektów. Oferujemy Wam tutaj domy z basenem, domy z sauną, domy dla rowerzystów i wiele innych, w których poczujecie się jak we własnym domu. Zapraszamy!

 Skagen

Wakacje nad morzem w Skagen

Okolice Skagen oferują ponad 60 kilometrów pięknych i piaszczystych plaż, których wiele odcinków jest wyróżnionych Błękitną Flagą, co oznacza, że pod względem bezpieczeństwa i czystości, zaliczają się one do światowego topu. Warto tu jednak zaznaczyć, że plaże po wschodniej części miasta dość znacznie różnią się od plaż na zachodzie cypla. Otóż, wakacje nad morzem z małymi dziećmi najlepiej spędzić po wschodniej części, gdzie spadek dna jest znacznie łagodniejszy. Z kolei, po drugiej stronie Skagen dno jest znacznie głębsze, a i fale są znacznie silniejsze. To z kolei sprawia, że jest to świetne miejsce na uprawianie sportów wodnych, jak windsurfing czy kitesurfing.

Tutejsze plaże świetnie nadają się nie tylko do opalania i kąpieli, ale i do wędrówek wzdłuż wybrzeża, uprawianiu sportów zespołowych czy przejażdżki na rowerze. Możecie się również wybrać na wycieczkę specjalnym traktorem, który przejeżdża wokół całego półwyspu.

 Skagen

Wakacje w Skagen

W Skagen nie będziecie mieć ani chwili na nudę, no bo czy może być mowa o znużeniu w mieście, którego otoczenie inspirowało słynnych malarzy i artystów? Tak więc, niezależnie, którą uliczką przejdziecie lub w którą stronę wyruszycie poza miasto – zawsze czekać będzie na Was coś interesującego. Wybierając nasz produkt „domy wakacyjne w Danii” będziecie mogli podziwiać, m.in.:

  • Białą i szarą latarnię morską – szara do dziś pełni swoje funkcje z kolei w białej odbywają się wernisaże artystyczne.

  • Kościół przykryty piaskiem – dziś widoczna jest tylko wieża kościoła, który wybudowano w XV wieku.

  • Muzea – swoje ekspozycje prezentują tu Muzeum Pluszowych Misiów, Centrum Naturalne, Muzeum Miejskie i Regionalne, Dom Drachmanna (znanego duńskiego pisarza), Muzeum Skagen oraz Dom Anchersów – malarzy, którzy mieli tu swoje studio w XIX wieku.

  • Grenen – jest to nazwa, najdalej wysuniętego na północ, punktu Danii, dotrzeć można tu pieszo, na rowerze lub biorąc udział w wycieczce zabytkowym pojazdem.