Wakacje w domu wakacyjnym w Klitmøller

Klitmoller

Wakacje w domu wakacyjnym w Klitmøller

Wielokilometrowe piaszczyste plaże północnozachodniej Jutlandii to piękny region wakacyjny, gdzie w pochmurne dni można wybrać się na spacer.

W popularnej miejscowości wypoczynkowej Vorupør w Thy, każdego dnia można zobaczyć kutry rybackie na plaży. Poza tym istnieje możliwość zakupienia świeżo złowionej ryby i skorupiakowów prosto u rybaków. W miejscowości znajduję wiele atrakcyjnych butików z odzieżą, rzemiosłem artystycznym, bursztynem, świecami i ceramiką. A poza tym restauracje i interesujące zabytki.

Vorupør jest otoczone od strony plaży dużym terenem wydmowym, będącym pod ochroną. To dobre miejsce na rodzinny pobyt, przytulne, ale też takie, w którym można uprawiać aktywnie sport i zobaczyć wiele atrakcji. Następne duże miasto to Thisted, oddalone o aż 22 km na wschód.

Popularne domy wakacyjne w Klitmøller

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Klitmøller

Loading...

Semesterhus med pool i Klitmøller

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Klitmøller

Loading...

Fuglefjeld

Niepowtarzalne pod względem przyrodniczym "Fuglefjeld" (ptasie wzgórze), Bulbjerg - 47 metrów wysokie Kalkklippe. Przebywa tutaj corocznie kilkaset par ptaków z północnego Atlantyku. Ostatnimi laty zostały tutaj dostrzeżone jajowe burzyków. Ze szczyt Bulbjerg widać doskonałą perspektywę na morze.

Klitmoller

Raj windsurferów

W okolicy panują bardzo dobre warunki do wędkowania, żeglowania i gry w golfa. Ale Klitmøller jest znane głównie windsurferom, ponieważ znajdą tutaj najlepsze warunki wiatrowe w Europie Północnej. Obojętnie, z jakiego kierunku wiatr wieje, i na jakim poziomie zaawansowania są umiejętności. W tym miejscu są zawsze odpowiednie warunki. Dom wakacyjny w Jutlandii Północnej to idealna baza wypadowa na wakacje.

Czysta przyroda wokół domów wakacyjnych nad Morzem Północnym

Dla Vorupør charakterystyczne są wydmy i duże rezerwaty przyrody z wrzosowiskiem i wzniesieniami wzdłuż Thys wybrzeża zachodniego. Tutaj można wędkować, zbierać grzyby i przy odrobinie szczęścia zobaczyć sarny i lisy. W pobliżu Vorupør jest położony największy teren leśny. Krajobraz jest bardzo urozmaicony: jeziora, cieki wodne, łagodne lasy bukowe i lasy sosnowe. Teren ten jest słabo zaludniony.

W tym miejscu są świetne warunki do kąpieli, na spacery, surfing lub łowienie na morzu, z kutra lub w Put & Take-parkach wędkarskich. Można zobaczyć np. rafę 'Det Gule Rev' z odjazdem z przystani Vorupør. W okoicy są dobre warunki do jazdy konnej, a także dla chętnych do gry w golfa i tenis. Golfiści mogą korzystać z Nystrup Plantage (12 km). Bardziej wymagające miejsce dla graczy to Nordvestjysk klub golfowy w Thisted (22 km).

Interesujące miejsca na wycieczki na wakacje w Vorupør

Oto jakie niezwykłe miejsca czekają na Was, jeśli wybierzecie produkt "noclegi Dania":

W akwarium Nordsøakvariet można zobaczyć ryby i organizmy morskie, które zostały złowione przez rybaków z Vorupør.

Muzeum Vorupør ma siedzibę w starej stoczni okrętowej. Tam można poznać historię Vorupør i stylu życia nadmorskiej ludności.

W Stenbjergs jest dzisiaj małe muzeum, gdzie można zobaczyć wystawę historii wioski rybackiej (5 km).

Duński wycinanki są znane na całym świecie. Według starej tradycji były wykrajane z papieru - ale w tartaku 'Svankjær lille Savværk' są produkowane z 3 mm grubego drewna (13 km).

W Thisted jest wiele butików, restauracji, galerii, ceramicznych warsztatów, browar i Thisted muzeum (22 km).

Kystcentret w Thyborøn to centrum dla całej rodziny a JyllandsAkvariet w Thyborøn jest możliwość daje państwo zachowywać możliwość potrzymania kraba, pogłaskania rekina po głowie i podrapania płastugi (36 km).

Jesperhus to duży ogród kwiatowy na północy. Miliony kwiatów i interesujących roślin to prawdziwa uczta dla oczu (41 km).