Wakacje w Hals – domy wakacyjne

Znajdź dom wakacyjny w Hou i Hals

Wakacje w Hals – domy wakacyjne

Hou i Hals to dwie, położone blisko siebie, turystyczne miejscowości, znajdują się na wschodnim wybrzeżu Północnej Jutlandii. Te leżące nad wodami cieśniny Kattegat, kurorty są idealnym miejscem na plażowanie i kąpiele wodne. Znajdą tu Państwo mnóstwo piaszczystych plaż, z niewysokimi wydmami. W miejscowości Hou, można dodatkowo wypocząć nad naturalnymi zatoczkami, oddzielonymi częściowo od wód głównych, malowniczymi cyplami. Z kolei w Hals, oprócz plaż warto zobaczyć zabytkową kotwicę w centrum miasta oraz łuk nad jedną z ulic, wykonany ze szczęk wieloryba. Nasze domy wakacyjne w Danii są odpowiednim miejscem na urlop w Danii. Nasze domy i mieszkania, znaleźć można zarówno w miejscowościach jak i pomiędzy nimi. Osoby lubiące atrakcje turystyczne, znajdą coś dla siebie w Hou i Hals, a nas Klienci preferujący ciszę i spokój, odnajdą je w kwaterach między miasteczkami. Obie miejscowości oferują możliwość uprawiania sportów takich jak surfing czy gra w golfa. Znajdą tu Państwo również mnóstwo szlaków turystycznych i rowerowych, pośród unikalnych krajobrazów.

Popularne domy wakacyjne w Hals

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Hals

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Hals

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Hals

Loading...

Aalborg

Wakacje w Jutlandii Północnej, nie mogą obyć się bez odwiedzin miasta Aalborg. Jest to jedno z największych miast w Danii, a oddalony jest od miejscowości Hals zaledwie o 30 kilometrów. Dlatego też, warto poświęcić dzień lub dwa na poznanie go. Będąc w Aalborgu warto odwiedzić:

  • Muzeum marynistyczne – potężne muzeum, które daje możliwość obejrzenia „od środka” łodzi podwodnych (Dolphin i Springeren), które pełniły służbę jeszcze w latach 80-tych ubiegłego wieku. Oprócz tego udostępniony dla zwiedzających jest również trzydziestometrowy torpedowiec „Sobjornen” (niedźwiedź morski) oraz mnóstwo eksponatów w tym stroje, torpedy i miny morskie. Jedna z nich znajduje się przed wejściem do muzeum.

  • Katedra luterańska St. Budolfi – z licznymi gotyckimi i romańskim zdobieniami.

  • Muzeum historyczne – z zabytkami pamiętającymi czasy najazdów Wikingów.

  • Ratusz miejski wybudowany w 1762 roku.

  • Zamek Aalborghus – wybudowany przez króla Christiana III w XVI wieku. Otoczony jest charakterystycznymi białymi kamieniczkami z frontami obudowanymi zdobieniami z drewna.

  • Miejskie zoo – jedne z największych w Danii.

Oprócz tego, warto pospacerować wśród licznych uliczek i zakamarków tego zabytkowego miasta. Dorośli turyści powinni zawitać na ulicę Jomfru Ane Gade, na której znajdują się tylko bary, puby i kluby nocne.

Znajdź dom wakacyjny w Hou i Hals

Okolice

Dania znana jest z tego, że bliskie są jej ekologia i życie z naturą. W związku z tym, wakacje w Danii, pozwalają na liczne wycieczki piesze i rowerowe. Mnogość tras i ścieżek pozwalają na liczne eskapady czy to wybrzeżem czy w głąb lądu. W okolicy Hals i Hou znajdą Państwo mnóstwo lasów, zagajników, pól i jezior. Oprócz tego całe mnóstwo miast i miasteczek, w których warto przysiąść na chwilę, aby zobaczyć jak wygląda codzienne życie w Danii. Warto wybrać się również w rejs po cieśninie Limfjord, aby ujrzeć piękne krajobrazy i klifowe wybrzeża.

Wakacje z dziećmi

Łagodne wschodnie wybrzeże Skagen na północy do Hals na południu, to idealnie miejsce wakacyjne dla rodzin z dziećmi. Odcinek wybrzeża pomiędzy Skagen i Frederikshavn z piaszczystymi plażami przyjaznymi dla dzieci, gdzie większość jest wyłączona z ruchu samochodowego. Woda jest czysta, a przy wydmach można znaleźć miejsce osłonięte od wiatru. Strefa przybrzeżna w południowej części regionu, pomiędzy Frederikshavn i Hals jest płaskim piaszczystym odcinkiem bez wysokich wydm i woda jest dość płytka.

Atrakcje na wakacje

Na tym obszarze jest położonych najwięcej domów wakacyjnych, osłoniętych od wiatru pomiędzy drzewami. Na całym obszarze jest wiele możliwości różnych działalności rekreacyjnych, jak surfing, golf, jazda konna, i wszystkie formy wędkarstwa, a także mnogość atrakcji dla całej rodziny. Największe miasto na wschodniemu wybrzeżu Frederikshavn, to atrakcyjne miasto handlowe z wieloma sklepami, kawiarniami i restauracjami i szczególną atmosferą. W Jutlandii północnej można znaleźć wiele możliwości spędzenia czasu aktywnie oraz na zwiedzaniu zabytków. Naturalnie należy wymienić Grenen, najbardziej wysunięty na północ punkt Danii, także Råbjerg Mile, zasypany piaskiem kościół, muzea w Skagen. Te miejsca są stałym elementem urlopu w Jutlandii północnej. W bliskiej odległości są takie atrakcje jak, Fårup Sommerland, Farm Fun, Muzeum Morza Północnego i Ålbor Zoo.