Wakacje w Vorupor – domy wakacyjne

Vorupor

Wakacje w Vorupor – domy wakacyjne

Vorupor to miejscowość turystyczna, położona nad Morzem Północnym w zachodniej części Półwyspu Jutlandzkiego.  To mała urocza wioska rybacka, która przyciąga gości długimi i piaszczystymi plażami. To idelane miejsce dla plażowiczów i amatorów kąpieli morskich. W tej części Danii (przy okazji, zerknijcie do oferty "noclegi Dania", można spotkać kutry spoczywajace na plażach, po całodziennym zbieraniu sieci. W miasteczku czuć specyficzny klimat osady rybackiej, łączący się z typowo turystyczną bazą. Domy wakacyjne w Vorupor, to doskonała propozycja dla osób, które chcą odpocząć nad morzem w ciszy i spokoju. Nasze kwatery są dostępne dla Was przez cały rok, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie aby wbyrać się tu np. w kwietniu czy październiku. Wtedy można poodcychać rześkim, morskim powietrzem i wędrować wzdłuż długich plaż czy też na jednym z wielu szlaków turystycznych.

Popularne domy wakacyjne w Vorupør

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Vorupør

Loading...

Semesterhus med pool i Vorupør

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Vorupør

Loading...

W centrum parku narodowego

Głowną zaletą miejscowości Vorupor, jest jej położenie. Znajduje się ona bowiem w samym środku Parku Narodowego Thy. Korzyścią takiego położenia, jest czystość, a także cisza i spokój. Park Narodowy Thy został utworzony w 2008 roku. Obiekt jest dostępny dla turystów w 70%, z wyłączeniem terminu od 01.04 do 15.07, kiedy to ptactwo ma tu okres lęgowy. Znajdziemy w nim rózne krajobrazy, takie jak wydmy, lasy i niziny z licznymi jeziorami. Sadzenie lasów w tym miejscu ma długą historię. Już wikingowie sadzili drzewa, aby powstrzymać silne piaskowe wiatry od strony morza. Dzięki temu mogli się tu osiedlać i korzystać z obfitości ryb morskich. W ten sposób powstały tu liczne sosnowe i wrzosowe lasy., które są siedzibą wielu zwierząt, ptaków i owadów. W parku spotkać można rybitwy, mewy czarnogłowe, biegusy, łabędzie, lisy, łasice, jelenie i wiele innych. Wakacje w Jutlandii Północnej to możliwość obejrzenia nie tylko natury, ale i także poznanie historii wybrzeża. Pomijając już liczne kamienie i skamieliny z czasów prehistorycznych, mozna tu odnaleźć kopce grobowe wikingów, zabytkowe rybackie chaty, czy nawet działa wojenne z okresu II Wojny Światowej. W parku można uprawiać również sporty takie jak jeździectwo, surfing, jazdą na rowerze, a nwet grę w golfa. A wszystko to sród natury i ci ciszy.

Vorupor

Okolice Vorupor

Wakacje w Danii, to świetna okazja aby poznać okolice Vorupor. Wokół miejscowości, a także parku narodowego, znajduje się mnóstwo, świetnie skomunikowanych miast i wsi. Do najciekawszych należą:

  • Hanstholm – port z fortyfikacjami z okresu II Wojny Światowej oraz latarnia morską.

  • Thisted – z kopcami Wikingów oraz browarem, produkującym czyste, organiczne piwo.

  • Thyboron – nadmorska miejscowość ze słynnym domem udekorowanym muszlami ślimaków.

  • Nykobing Mors – maisteczko z zabytkowym kościołem oraz muzeum historycznym.

Jednak nie tylko wieksze miasta, skrywają atrakcje. Podczas pieszych czy rowerowych wojaży, z pewnością znajdą Państwo niejedne małe miasteczko, które zachwyci Was swoją prostotą i urokliwośc ią.