search

Wakacje w Blokhus – dom wakacyjne

Wypoczynek w Blokhus nad Skagerrak

Blokhus to małe miasteczko nadmorskie, położone w północno-zachodnie części Półwyspu Jutlandzkiego. Słynie z długich i piaszczystych plaż. Jest to świetne miejsce na spędzenie urlopu nad cieśniną Skagerrak. Dlatego też NOVASOL przygotowała dla Państwa liczne domy wakacyjne w Blokhus. Nasi Klienci mogą wybrać spośród tradycyjnych drewnianych domów oraz nowoczesnych apartamentów. Nasze kwatery są świetnie przygotowane, zarówno na wizyty rodzin z dziećmi, jak i pobyty grup kilkuosobowych. Blokhus jest świetną opcją dla osób lubiących plażowanie oraz długie spacery wybrzeżem. Wokół miasteczka znajdują się liczne szlaki rowerowe zarówno dla bardziej zaawansowanych rowerzystów jak i osób okazyjnie jeżdżących rowerami. Nasze domy wakacyjne w Danii są również przygotowane z myślą o wędkarzach. Będą mieli Państwo możliwość spróbowania swoich sił w łowieniu ryb z plaży lub w jednym z licznych jezior i zatok w okolicy.

Znajdź dom na urlop w Blokhus

O Blokhus słów kilka

Blokhus mimo, że jest małym miasteczkiem, to jednak w wakacje jest bardzo obleganym kurortem (ponad milion turystów). Nic dziwnego, ponieważ plaża jest odznaczona Błękitną Flagą. Latem stawianych jest na plaży 47 charakterystycznych, białych domków plażowych. Na plażę można również wjechać autem (czasem służy jako dobra osłona przed wiatrem). Po okresie wakacyjnym, kiedy jest już chłodniej, również warto wybrać się do tej miejscowości. Można wtedy w ciszy i spokoju spacerować wzdłuż wybrzeża i oddychać zdrowym, rześkim powietrzem morskim. Blokhus słynie również z rozległych piaszczystych wydm, które tworzą miłe dla oka krajobrazy. Miasteczko jest świetnie przystosowane dla turystów. Znajdą w nim Państwo mnóstwo restauracji, sklepów, barów, lodziarni. W centrum miasteczka wybudowana została specjalna scena, na której latem odbywają się koncerty na żywo. Także latem, co wieczór zostaje odpalana armata pochodząca z XVII wieku. Wakacje w Jutlandii północnej, to również możliwość odwiedzenia specjalnej strefy wydmowej, będącej pod ochroną. Ten naturalny teren z mnóstwem drzew iglastych, jest siedliskiem licznych zwierząt i ptaków. Strefa jest dostępna dla turystów, oczywiście pod pewnymi warunkami (m.in. zakaz hałasowania). Na miejscu znajdą Państwo liczne polany piknikowe oraz punkty widokowe.

Znajdź dom na urlop w Blokhus

Okoliczne atrakcje

Spędzając wakacje w Danii, można również wybrać się poza miasteczko. Dobrym punktem, szczególnie dla rodzin z dziećmi będzie Farrup Sommerland, oddalony oko. 5 kilometrów od centrum Blokhus. Jest to duży park rozrywki oraz największy park wodny w całej Danii. Znajduje się tu kilka szybkich kolejek górskich oraz torów wodnych. Oprócz tego, znajdą tu Państwo mnóstwo atrakcji dla dzieci jak np. możliwość szukania złota, przejażdżki na islandzkim koniu i wiele innych. Dobre położenie geograficzne miasta pozwala na odwiedzenie bliskich większych miast, takich jak Aaalborg, Hirtshals czy Frederikshavn. Opórcz tego w okolicy znajduje się mnóstwo małych miasteczek, wsi i wiosek rybackich. Warto je odwiedzić aby poczuć ten specyficzny klimat Danii.