search

Wakacje w domu wakacyjnym w Ebeltoft

Odwiedź Ebeltoft

Ebeltoft to miasteczko położone na południu Półwyspu Djursland. Jest typowo turystyczną miejscowością położoną nad pięknymi zatoczkami z piaszczystymi plażami. Do tego należy również dopisać lasy pełne różnych gatunków flory i fauny. Domy wakacyjne w Ebeltoft, to świetny pomysł na rodzinne wakacje. Domy NOVASOL w tym regionie w większości są wykonane z drewna (podobnie jak inne domy w okolicy). Nasze kwatery są doskonale wyposażone, a duża część z nich jest określona jako luksusowa. Kolejną zaletą domów wakacyjnych jest to, że to Państwo decydują jak spędzić urlop i czy posiłki przygotować samemu czy spróbować miejscowych potraw w jednej z licznych restauracji czy tawernie. Okolice Ebeltoft również są warte odwiedzenie, a więc dom wakacyjny moż esłużyć jako świetna baza wyjazdowa. Nasze obiekty z katalogu "noclegi Dania" są przystoswane dla pobytu rodzin z małymi dziećmi jak i dal grup znajomych wspólnie spędzających wakacje.

Ebeltoft

Miejskie atrakcje

Mimo niewielkich rozmiarów, Ebeltoft ma turystom do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Centrum miasteczka zachowało swój stary, niepowtarzalny klimat. Większość domów pochodzi sprzed kilku wieków, a uliczki są tu brukowane. Sam ratusz miejski jest ceglano-drewniany, z  charakterystyczną drewnianą wieżą. Nie oznacza to jednak, że miasto jest zaniedbane. Jest to celowa stylizacja, a domy są w większości ładnie odrestaurowane. Wśród uliczek znajdują się również i nowocześniejsze obiekty oraz mnóstwo restauracji, tawern oraz sklepów, gdzie można zakupić miejscowe rękodzieła. Miasto posiada również marinę. Można stąd wyruszyć w rejs promem do Arhus lub Odden lub wybrać się na relaksującą wyprawę wzdłuż wybrzeżą, miejscową żagłowką. W marinie spotkać mozna również kutry rybackie, z których mozna kupić świeżo złowioną rybę.

Wakacje w Jutlandii wschodniej, to również możliwość odwiedzenia:

  • Muzeum szkła – ma w swojej kolekcji ponad 1500 okazów wykonanych ze szkła. Oprócz tego, w czasie sezonu odbywają się tu pokazy, jak tworzy się szklane naczynia.
  • Jylland – to statek-muzeum, który jest nadłuższym drewnianym okrętem bojowym na świecie. Aktualnie stoi on w suchym doku i można od środka poznać jego historię.
  • Szkoła filmowa – podczas okresu wakacyjnego odbywają się tu warsztaty, podczas których mozna się nauczyć tworzenia oraz montażu filmów.

Ebeltoft

Okolice Ebeltoft

Ebeltoft położony jest w granicach Parku Narodowego Mols, a więc  spędzając wakacje w Danii, macie świetną okazję do wędrowania po lasach, w których zachowała się flora i fauna w stanie naturalnym. Na terenie parku znajdują się też zabytkowe osady oraz ruiny zamku Kalo.

Niecałe 30 km od miasta, znajduje się duży park rozrywki – Djurs Sommerland. Jest to podzielony na osiem stref lunapark, w którym opórcz licznych kolejek górskich i karuzel, będa państwo mogli poznać historię Wikingów, Wandalów czy nawet Meksyku. Dla rodzin z dziećmi będzie to zapewne główny punkt wakacji.

Oprócz tego z Ebeltoft jest blisko do Aarhus, Randers czy portowego miasteczka Grenaa. Jedno jest pewne, każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie.