Vejle - domy wakacyjne

Vejle

Vejle - domy wakacyjne

Juelsminde i Vejle to duńskie miasta położone na Półwyspie Jutlandzkim. Vejle jest większym miastem, a Juelsminde jest typowo nadmorskim kurortem. Obie te oddalone od siebie ok. 30 km miasta łączy to, że leżą nad pięknym fiordem. Oprócz tego, w obu miejscowościach znajdziemy piaszczyste plaże oraz mnóstwo atrakcji turystycznych. Praktyczne cały pas wybrzeża pomiędzy Vejle a Juelsminde, pokryty jest lasami i dominują tu piaszczyste wybrzeża z długimi plażami. Domy wakacyjne w tej okolicy, są świetną okazją aby odwiedzić oba miasta i skorzystać z licznych plaż nad fiordem. Kwatery NOVASOL z oferty "domy w Danii", są rozsiane na całym odcinku między miejscowościami, a więc wypoczną w nich osoby zarówno lubiące kurorty i atrakcje z nimi związane, jak i osoby lubiące ciszę wśród wiejskich i leśnych krajobrazów. Ponieważ oba miasta są świetnie skomunikowane (a także małe miejscowości wzdłuż wybrzeża), nic nie stoi na przeszkodzie aby podczas urlopu we wschodniej Jutlandii odwiedzić je i inne miasteczka w tym regionie.

Popularne domy wakacyjne w Vejle

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Vejle

Loading...

Vejle

Vejle jest dużym miastem, które położone jest w głębi fiordu, na jego końcu. Początki miasta siegają X wieku. Podobnie jak inne duńskie miasta, to także powstało na bazie zamku, który wcześniej stał w miejscu gdzie dziś jest centrum miasta. Od średniowiecza Vejle było ważnym centrum kupieckim. Aktualnie nazywane jest „duńskim Manchesterem” ze względu na silnie rozbudowany przemysł tekstylny. Dzisiaj miasto jest bardzo zróżnicowane architektonicznie. Liczne zabytki i zabytkowe domy stoją tu obok nowoczesnych biurowców takich jak np. „Fala”. Fala to nowoczesne apartamenty w budynkach ze stali i szkła, postawionych w kształcie fali.  W centrum miasta znajduje się zabytkowa starówka, która połączona jest z handlowymi uliczkami. Do najważniejszych zabytków należy gotycko-romański kościół St. Nicolai, który został wybudowany w XIII wieku. W środku obiektu znajduje się szklany sarkofag ze szczątkami kobiety sprzed V wieku p.n.e. Wakacje w Jutlandii wschodniej, to również okazja odwiedzenia Muzeum Sztuki oraz Muzeum Historii Miasta.

Domy wakacyjne w Vejle

Wynajmując dom wakacyjny w Vejle lub jego okolicy, macie szansę poznać otaczający Was region na własnych zasadach. Czas spędzicie wedle własnego uznania, a swoboda i wolność podczas takiej formy wakacji w Danii z pewnością pobudzi wyobraźnię i kreatywność. Dom wakacyjny będzie wspaniałą bazą wypadową na wszelkie wycieczki. Najbliższą okolicę możecie zwiedzić pieszo, do sąsiednich miejscowości pojechać na rowerze, a do dalszych zakątków wybrać się własnym samochodem.