Wakacje w Silkeborg – domy wakacyjne

Silkeborg

Wakacje w Silkeborg – domy wakacyjne

Silkeborg jest dużym duńskim miastem, położonym w centralnej części Półwyspu Jutlandzkiego. Przez miasto przepływa rzeka Gudena (najdłuższa rzeka Danii), która jest poprzecinana licznymi jeziorami. Silkeborg z racji licznych zabytków i atrakcji jest ciekawym miejscem na wakacje w Danii. Z drugiej jednak strony, maisto położone jest w regionie Sohojlandet. Jest to najwyżej położona część kraju oraz znajduje się tu mnóstwo mniejszych i większych jezior, a wszystko to wśród zielonych wzgórz i lasów. Z tego własnie powodu domy wakacyjne w Silkeborg, są świetną propozycją dla wszystkich. Nasze domy i apartamenty znajdują się zarówno w samym Silkeborg, jak i wśród jezior i lasów. Dlatego też, w kwaterach NOVASOL będziecie mogli spędzić swój wymarzony  urlop w mieście lub wśród natury.

Popularne domy wakacyjne w Silkeborg

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Silkeborg

Loading...

Semesterhus med pool i Silkeborg

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Silkeborg

Loading...

Kilka słów o mieście

Silkeborg jest miastem dość młodym, gdyż formalnie powstało w 1844 roku. Z dugiej zaś strony, w miejscu miasta w XV wieku wybudowano zamek wraz z osadą, w której mieszkała służba oraz okoliczni drwale i rolnicy. Obecnie można znaleźć szczątkowe ślady zamku, niedaleko centrum miasta. Wracając do XIX wieku, wtedy powstała tu potężna papiernia. Były ku temu świetne warunki: mnóstwo drewna z okolicznych lasów i wody rzeki jako źródło naturalnej energii. Fabryka stała się bazą do powstania miasta. Niestety w 2000 roku papiernię zamknięto, ale władze miasteczka dzięki sprawnemu działaniu sprawiły, że Silkeborg nie odniosło żadnych strat, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej się rozbudowawło. Dzisiaj znajduje się tu główna siedziba Jyske Bank (trzeci bank Danii). Wakacje w Jutlandii Wschodniej, to okazja do poznania historii miejscowości oraz okolic. Będąc w mieście warto odwiedzić:

  • Muzem miejskie – mieszczące się w najstarszym budynku miasta.

  • Miejski rynek – wyłączony z ruchu drogowego plac otoczony zabytkowym ratuszem, kościołem. W soboty odbywają się tu festyny oraz targi miejscowych wystawców.

  • Hjejlen – najstarszy na świecie parowiec, którym można wybrać się w rejs po jeziorze.

  • Aqua – akwarium oraz park zwierząt.

  • Jezioro Fontann – liczne fontanny na jeziorze Langso, które wieczorem biorą udział w prezentacjach typu światło i dźwięk.

Silkeborg

Kilka słów o okolicy

Jak już wspomniano wcześniej, Silkeborg znajduje się w regionie Sohojlandet. To właśnie tu znajduje się najwyższy punkt Danii – Himmelbjerget (147 m n.p.m.). Na szczycie znajdą Państwo punkt widokowy z widokami na lasy i jeziora, zapierające dech w piersiach. Cały region należy do programu Natura 2000, ponieważ znajdują sie tu jedne z najczystszych jezior w Europie. Wybór kwatery z oferty "noclegi Dania", daje Wam możliwość odpoczynku nad tymi wodami w otoczeniu gęstych lasów. Dzięki licznym trasom turystycznym, tereny tes ą wprost wymarzonym miejscem dal amatorów wędrówek, wycieczek rowerowych czy nawet jazdy konnej. Szlaki są świetnie przystosowane dla ruchu turystycznego i w pełni wyposażone w niezbędne miejsca postojowe itp.