Urlop w Aarhus - domy wakacyjne

Aarhus

Urlop w Aarhus - domy wakacyjne

Arhus to jedno z największych miast w Danii. Położone jest na Półwyspie Jutlandzkim. Miasto łączy w sobie dwie zalety: piaszczyste plaże i mnóstwo zabytków. Arhus jest ważnym punktem na europejskim szlaku gotyku ceglanego. To świetny pomysł na wakacje lub city-break (z ang. „miejski odpoczynek”). Miasto można odwiedzić o każdej porze roku, w zależności od preferencji. NOVASOL przygotował dla Państwa domy wakacyjne w Aarhus, które są dostępne przez cały rok. Nasze kwatery są w pełni wyposażone i przystosowane nawet dla kilkunastu osób. Osoby lubiące tętniące życiem miasto, z pewnością znajdą coś dla siebie z szerokiej gamy mieszkań wakacyjnych, z kolei osoby wolące ciszę i spokój, mają do wyboru mnóstwo domów i apartamentów rozsianych po okolicach Arhus. Jedno jest pewne, wszyscy będą zadowoleni z wypoczynku, dlatego też koniecznie sprawdźcie nasze domy wakacyjne w Danii.

 

Popularne domy wakacyjne w Aarhus

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Aarhus

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Aarhus

Loading...

Miejskie atrakcje

Będąc w Arhus, warto skorzystać z piaszczystych plaż, które są świetnie przygotowane dla turystów. Miasto słynie również z licznych wąskich, zabytkowych uliczek, na których znajduje się mnóstwo sklepów regionalnych oraz tawern serwujących miejscowe specjały. Jednak Aarhus to liczne zabytki u muzea. Spędzając wakacje w Jutlandii Wschodniej koniecznie trzeba odwiedzić:

  • Muzeum Moesgard – muzeum poświęcone archeologii oraz etnografii. W otwartej części, można zobaczyć rekonstrukcje domów i kościołów z czasów Wikingów.

  • Kvindemuseet – muzeum poświęcone kobietom i ich wpływie na historię i kulturę.

  • Muzeum okupacji  - z wystawami poświęconymi czasom niemieckiej okupacji podczas II Wojny Światowej.

  • Muzeum Straży pożarnej – jak sama nazwa wskazuje, instytut ten poświęcony jest historii pożarnictwa. Znaleźć w nim można mnóstwo eksponatów oraz około 100 wozów strażackich.

  • Muzeum Historii Naturalnej – ma w swojej kolekcji około 5 tysięcy gatunków zwierząt, ukazanych w ich naturalnym środowisku.

  • Steno Muzeum – muzeum poświęcone historii nauki i medycyny. W kompleksie mieści się również planetarium.

  • Stare Miasto –skansen ukazujące rozwój Arhus  na przestrzeni wieków oraz ogród botaniczny.

  • Kościoły: Katedra Aarhus (z 1200 roku) – największa w Danii oraz Kościół Najświętszej Maryi Panny (z 1400 roku).

Aarhus słynie również z licznych parków (m.in. miejski, uniwersytecki, Pamięci). Oprócz tego liczne sklepy, kawiarnie, restauracje, a także festiwale artystyczne i ważne wydarzenia sportowe. To wszystko sprawi, ze pobyt w Aarhus będzie na pewno udany.

 

Aarhus

Okolice Aarhus

Poza atrakcjami oferowanymi przez miasto, wakacje w Danii to także spokojniejsze okolice. Spokojniejsze nie znaczy – nudne. Tuż na przedmieściach Aarhus znajduje się duże jezioro Brabrand, po którym można kajakować i podziwiać krajobrazy. Trochę dalej za miastem można odwiedzić park narodowy Mols Bjerge, w którym podziwiać można ruiny zamku Kalo oraz zabytkowe zabudowania. W parku występuje wiele zagrożonych gatunków ptaków i zwierząt (m.in. jeleń i dzięcioł wielkodzioby).

W okolicy Aarhus znajdują się też pola golfowe, miejsca do nurkowania, szlaki rowerowe, a dla wędrowców mnóstwo szlaków turystycznych, prowadzących przez lasy, pola i okoliczne wioski.