Domy wakacyjne w Wenecji

Kliknij i zarezerwuj apartament wakacyjny w Wenecji

Domy wakacyjne w Wenecji

Wenecja często nazywana jest najpiękniejszym miastem świata. Położona na wielu wyspach Morza śródziemnego, oddalona ok. 4 km od stałego lądu. Wenecja to miasto sztuki, na każdym kroku będą tu Państwo mijać wspaniałe kościoły, zabytkowe pałace i muzea. Uroku tego miasta dopełniają jeszcze kamienice, położone często bezpośrednio nad wodą - prosto z łodzi można wejść do budynku. Rezerwując apartament wakacyjny w Włoszech, będą Państwo w samym centrum tego wspaniałego miasta!

Popularne domy wakacyjne w Wenecja

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wenecja

Loading...

Historia i Kultura

Wenecja założona została w roku 452. Przez krótki okres znajdowała się pod wpływami Bizancjum. Następnie stała się miastem - państwem, zyskując tym samym niezależność. Jedynie w sprawach Kościoła Republika Wenecka podporządkowana była papieżowi. Przez długi okres Wenecja prowadziła handel jedwabiem i przyprawami. W roku 1797 miasto znalazło się pod panowaniem Francji, następnie Austrii. Dopiero w XIX wieku włączono Wenecję do Królestwa Włoch. Ze względu tereny bagienne, na których znajduje się Wenecja, miasto cały czas jest podmywane przez wodę. Szczególnie mocno ucierpiało podczas powodzi w roku 1966. Zostało wówczas zniszczonych wiele budynków i zabytków. Obecnie na terenie Wenecji mieszka ok. 260 tysięcy osób, z czego tylko ok. 60 tysięcy mieszka na samej wyspie. Natomiast pozostałe osoby mieszają na stałym lądzie, w dzielnicy Mestre. Mieszkańcy Wenecji utrzymują się głównie z turystyki.

Kliknij i zarezerwuj apartament wakacyjny w Wenecji

Atrakcje

Wybierając nasz produkt "noclegi Włochy", koniecznie powinni Państwo zobaczyć:

 • Canal Grande - zbudowany w XV w. kanał w kształcie litery S, który dzieli Wenecję na dwie części. Najlepiej podziać go z taksówki miejskiej lub gondoli.

 • Most Westchnień - zbudowany w 1614 roku most, łączący Pałac Dożów z więzieniem. Przez lost skazańcy byli prowadzeni do więzienia. Nazwę mostu wymyślili XIX- wieczni pisarze, według których idąc mostem skazańcy z westchnieniem po raz ostatni zerkali w stronę najbliższych, pozostających na wolności.

 • Ponte di Rialto - jeden z bardziej rozpoznawalnych mostów świata, położony nad Canal Grande.

 • Plac św. Marka - wspaniały plac, gdzie zachwycą Państwa: Campanile, Pałac Dożów, Bazylika św. Marka oraz dwie kolumny z XII wieku. Wenecjanie wierzą iż przejście między tymi kolumnami przyniesie pecha. Bardzo często plac zalewany jest wodą.

 • Bazylika św. Marka - ma symbolizować trwałość i potęgę państwa weneckiego. Bazylika zbudowana została w XI wieku, jest miejscem wiecznego spoczynku św. Marka. W jej architekturze można znaleźć elementy różnych stylów.

 • Pałac Dożów - kolejno był siedzibą dożów, władających Wenecją, siedzibą tajnej policji oraz więzieniem. W XVIII w. w przepastnych lochach więziony był tu Casanova. Pałac uznawany jest za jedną z piękniejszych budowli gotyckich, wewnątrz znajduje się wspaniałe sale zdobione złotem i malowidłami.

 • Campanile - najwyższy budynek Wenecji, rozciąga się stąd niesamowity widok. Pierwotnie w roku 912 wieża została zbudowana, jako dzwonnica Bazyliki św. Marka oraz latarnia morska. W 1902 wieża zawaliła się, została odbudowana już 10 lat póóniej.

 • Ponte delle Tette - most stał się popularny dzięki swojej nazwie, która oznacza dosłownie "most cycków". Nazwa wzięła się od biustów kobiet lekkich obyczajów, które przesiadywały w oknach pobliskich kamienic.

 • Muzeum poświęcone czasom dekadenckim. Styl, w jakim urządzony został pałac odzwierciedla artystyczne gusta Wenecji XVIII wieku.

 • Pałac Ca'd'Oro - w czasach świetności pałac zachwycał Piękną fasadą zdobioną złotem i materiałami najwyższej jakości. Obecnie mieści się tu Galeria Franchetti z kolekcją obrazów i rzeźb z okresu średniowiecza.

 • Santa Maria Gloriosa dei Frari - wspaniała świątania, której początki sięgają 1250 roku. Zachwyci tu Państwa kolekcja obrazów i rzeźb.

 • Kościół ku czci Marii Panny z XVII wieku - jedna z bardziej charakterystycznych budowli w Wenecji.

Kliknij i zarezerwuj apartament wakacyjny w Wenecji

Urlop w domu wakacyjnym

Aby zobaczyć wszystkie te cudowne miejsca i być w samym sercu historycznego miasta, wystarczy dokonać rezerwacji atrakcyjnego domu lub apartamentu wakacyjnego w Wenecji Euganejskiej. W ofercie NOVASOL każdy znajdzie idealne dla siebie zakwaterowanie w Wenecji. W zależności od Państwa potrzeb, możemy zaproponować domy wakacyjne z dostępem do internetu, wspaniałe wille z wszelkimi udogdnieniami lub prosto i funkcjonalnie wyposażone apartamenty wakacyjne. Oferowane przez NOVASOL kwatery wakacyjne w Wenecji objęte są ofertą Miasta Sztuki, co oznacza, iż w otoczeniu wynajętego domu wakacyjnego znajdą Państwo wspaniałe historyczne zabytki i bogatą ofertę kulturową. Spędzając wakacje w apartamencie wakacyjnym w Wenecji, mają Państwo możliwość przebywania w otoczeniu lokalnych mieszkańców, dzięki czemu mogą Państwo poznać ich obyczaje i tradycje. Gorąco zachęcamy do rezerwacji wybranego domu wakacyjnego na niezapomniane wakacje w Wenecji!

Kliknij i zarezerwuj apartament wakacyjny w Wenecji

Wenecja - czas wolny

Amatorom plażowania, polecamy odwiedzenie szerokiej plaży piaszczystej w Lido di Venezia. Jeżeli natomiast cenią Państwo wydarzenia kulturalne, zachęcamy do wzięcia udziału w corocznym karnawale lub Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. Atrakcyjnym doświadczeniem będzie również wieczorny spacer ulicami Wenecji - miasto jest wtedy wspaniale oświetlone i tętni życiem. Według niektórych podróżującycj największą atrakcją jest labirynt weneckich uliczek - bardzo trudno jest tu się nie zgubić. Po dniu pełnym atrakcji mogą Państwo zjeść wspaniały obiad w jednej z tutejszych restauracji, następnie wspaniały deser i kawę dostaną Państwo w Caffe Florian - jest to najstarsza we Włoszech kawiarnia, działająca od roku 1720. Do najbardziej znanych gości kawiarni należą Goethe, Hemingway i Byron. Do najchętniej kupowanych pamiątek należą produkty ze szkła z wyspy Murano oraz maski weneckie.