Urlop w Caorle - domy wakacyjne

Caorle

Urlop w Caorle - domy wakacyjne

Caorle to przepiękny nadmorski kurort, położony w północnej części Włoszech. Znajdziecie go nad błękitnymi wodami Morza Adriatyckiego, które już zaprasza Was na odprężającą kąpiel. Kurort położony jest w pasie słynnych miejscowości wypoczynkowych w Wenecji Euganejskiej. I już te informacje wystarczą, aby stwierdzić, że w miejscu tym czekają na Was niezapomniane wakacje we Włoszech!

Jeśli jednak to za mało, aby Was zachęcić, to zwróćcie uwagę, że Caorle oferuje także ciekawe zabytki, mnóstwo atrakcji dla całej rodziny oraz bliskie położenie od słynnych włoskich miast, tj. Wenecja, Padwa, Triest czy Portogruaro. Jeśli więc szukasz miejsca na wakacje, gdzie i wypoczniesz i pozwiedzasz, to Caorle jest świetną opcją.

 

Popularne domy wakacyjne w Caorle

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Caorle

Loading...

Urlop w domu wakacyjnym w Caorle

W Caorle i okolicy, znajdziecie bogatą ofertę NOVASOL. Nasze domy i apartamenty wakacyjne w Wenecji Euganejskiej to gwarancja udanego wypoczynku! Do Włoch możecie wybrać się większą grupą, ponieważ znajdziecie tu sąsiadujące tu ze sobą apartamenty, które posiadają wspólne udogodnienia, jak na przykład basen czy ogród. Każdy apartament posiada własne wyposażenie i samodzielną kuchnię, dzięki czemu prywatność jest u nas gwarantowana. Zwróćcie również uwagę, że część obiektów posiada dodatkowe gratisy, jak np. pościel, sprzątanie czy zużycie mediów w cenie. Pozwoli to Wam ograniczyć zbędne wydatki i w pełni cieszyć się z zasłużonego urlopu.

 

Caorle

Wypocznij na plaży

Największą atrakcją Caorle jest długa, piaszczysta plaża, która oblewana jest krystalicznie czystymi wodami Morza Adriatyckiego. Jest ona podzielona na dwie części: Spiaggia di Levante (plaża wschodnia) i Spiaggia di Ponente (plaża zachodnia). Każda z nich ma ponad kilometr długości, a ich szerokość wynosi od 80 do 300 metrów – także każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Obie są również wyróżnione Niebieską ( za czystość i ekologię) i Zieloną Flagą (przyznawana za przyjazność najmłodszym turystom). Różni je jednak jedna cecha, którą warto zapamiętać. Otóż Plaża Wschodnia ma łagodniejszy spadek dna morskiego, w związku z czym jest lepsza dla rodzin z małymi dziećmi. Z kolei Plaża Zadchodnia ma stromy spadek, dzięki czemu świetnie nadaje się do pływania.

Podczas pobytu we Włoszech, warto zwrócić uwagę, że odcinki wybrzeża są podzielone na płatne i bezpłatne. Na płatnych otrzymacie leżaki, parasol większą ilość udogodnień ( w tym nawet opiekę nad niemowlęciem). Prócz tego, wzdłuż plaż znajdziecie liczne punkty gastronomiczne, place zabaw, atrakcje dla małych i dużych i wiele innych udogodnień.

Urlop w Caorle to również okazja na wakacje z psem. Kilka lat temu została tu tworzona „Plaża Bau”, która pozwala na wypoczynek z czworonogiem. Prosimy pamiętać o zapoznaniu się z regulaminem plaży przed skorzystaniem z jej udogodnień.

Caorle

Atrakcje miejskie

Caorle, oprócz plaż i atrakcji z nimi związanych, oferuje również ciekawe wnętrze, gdzie czekają na Was kolejne miłe niespodzianki. Wybierając się na wakacje nad morzem, będziecie mieli okazje poznać typową wenecką starówkę pełną kolorowych domów, wąskich alejek i małych placów. Pośród nich czekają na Was sklepiki z rękodziełami oraz z produktami miejscowych rolników. Koniecznie wybierzcie się też nad lagunę, gdzie podziwiać można tradycyjne „casoni”, czyli chatki w których żyli rybacy podczas zimy. Caorle może się również poszczycić dwoma ważnymi zabytkami. Są to: Katedra z XI wieku oraz kościół NMP, który położony jest na cyplu, a jego dzwonnica służy jako latarnia morska.