Domy i apartamenty w Ravennie

Domy i apartamenty w Ravennie

Domy i apartamenty w Ravennie

Ravenna to główne miasto regionu Emilia-Romania (sprawdźcie również naszą ofertę „Emilia-Romania noclegi”) oraz druga, co do wielkości, aglomeracja w kraju. Miasto położone jest we wschodniej części regionu Emilia-Romania, zaledwie 8 kilometrów od wybrzeża Morza Adriatyckiego, z którym połączone jest specjalnym kanałem. Ravenna jest jednym z najważniejszych ośrodków handlowych, przemysłowych oraz turystycznych. Podobne znaczenie miasto miało w ubiegłych stuleciach, o czym świadczy m.in. fakt, iż Ravenna była aż trzy razy stolicą (Cesarstwa Zachodnio rzymskiego, Królestwa Ostrogotów oraz Egzarchatu Bizantyjskiego).

Powyższy opis jasno wskazuje, że oferta „domy i apartamenty w Ravennie”, to opcja dla każdego typu wczasowicza. Można tu spędzić przyjemne wakacje miejskie, w otoczeniu zabytków światowej klasy, ciekawych miejsc i licznych atrakcji. Znajdziecie tu także wakacje nad morzem w jednym z wielu pobliskich kurortów lub w specjalnym miejscu „Marina di Ravenna”. Ravenna to również miejsce dla miłośników włoskiej kuchni, bogatego życia nocnego, rodzin z dziećmi, a także osób szukających spokojnej lokalizacji na urlop z jednoczesnym łatwym dostępem do wielu atrakcji. Jeśli więc jeszcze nie mieliście okazji spędzić urlopu w Ravennie, to szybko nadróbcie zaległości, gdyż czekają tu na Was niezapomniane wakacje we Włoszech.

 

Popularne domy wakacyjne w Ravenna

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Ravenna

Loading...

Domy i apartamenty w Ravennie

Z przyjemnością oferujemy Wam nasze kwatery wakacyjne w Ravennie i okolicy – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy tu dla Was, zarówno apartamenty typowo miejskie (w centrum miasta), jak i domy na obrzeżach aglomeracji oraz na wybrzeżu, w okolicznych kurortach. Poza tym, wszystkie nasze domy i apartamenty w Ravennie, to samodzielne jednostki mieszkalne, w których spędzicie przyjemne wakacje w komfortowych, bezpiecznych oraz prywatnych warunkach. Ponadto, kwatery z oferty „wakacje w Emilia-Romania” oferują kompleksowe wyposażenie oraz dodatkowe udogodnienia, jak np. basen, ogród czy dostęp do Internetu.

Ravenna to kierunek wybierany często w opcji „city-break”, czyli na weekendowe wypady na urlop w wielkich miastach. Również i NOVASOL oferuje Wam tą opcję – wystarczy tylko wybrać interesujące Was daty i już można pakować walizki na ekscytujący wyjazd.

Atrakcje w Ravennie

Wakacje w Ravennie to urlop w otoczeniu interesujących miejsc i zabytków. Jest tu ich tak wiele, że powstają specjalne przewodniki poświęcone tylko atrakcjom miasta. Wymienienie wszystkich atrakcji Ravenny zajęłaby sporo miejsca, dlatego przedstawiamy Wam zbiorczo to, co miasto ma do zaoferowania. Otóż, rezerwując kwatery w Ravennie z katalogu „apartamenty Włochy”, poznacie takie miejsca jak:

  • Zabytki wpisane na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO – Ravenna jest uznawana za kolebkę wczesnego chrześcijaństwa oraz sztuki mozaiki. Dlatego też, aż osiem miejsc zostało objętych specjalną ochroną. Są to: baptyserium Arian, kaplica arcybiskupa, mauzoleum Galli Placydii, mauzoleum Teodoryka, baptyserium Ortodoksów, bazylika  Sant’Apollinare Nuovo, bazylika Sant’Apollinare Classe, bazylika San Vitale. Wszystkie te budowle powstały w V-VI wieku.

  • Budynki sakralne – mnóstwo kościołów i kaplic powstałych przez cały okres istnienia miasta. Szczególnie warto udać się do Katedry św. Zamrtwychwstania.

  • Budynki cywilne – pałace i domostwa skupione wokół pięknych placów miejskich.

  • Budynki militarne – fragmenty murów obronnych oraz bramy miejskie, prezentujące ciekawą architekturę i zdobienia.

  • Punkty archeologiczne – w Ravennie znajdziecie mnóstwo pozostałości po czasach Cesarstwa Rzymskiego oraz Bizancjum.

  • Naturalne oazy – parki miejskie oraz ogrody pełne ciekawych okazów flory i fauny.

  • Muzea – Muzeum Arsybiskupie, Narodowe, Sztuki, Dantego i wiele innych miejsc pełnych ciekawych eksponatów.

To będzie bardzo intensywny urlop we Włoszech. Zapraszamy!