Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Domy wakacyjne we Włoszech

Czy wakacje we Włoszech do dobry pomysł?

Włochy to kraj idealny na wakacje i urlop. Historię, sztukę, kulturę w połączeniu z pięknymi krajobrazami, słoneczną pogodą i dobrą kuchnią macie tu na wyciągnięcie ręki - praktycznie wszędzie. Włochy to magiczna Toskania, gorąca Sycylia, malownicza Piza i plaże. Zwiedzanie i aktywny wypoczynek, ciepłe wieczory przy kieliszku Chianti i włoskie lody w gorący dzień. Po prostu trzeba tu być - na niezapomnianych wakacjach w domu wakacyjnym we Włoszech!

Zobacz ofertę zakwaterowania we Włoszech

Oferta domów i apartamentów wakacyjnych we Włoszech

Domy wakacyjne we Włoszech są idealnym zakwaterowaniem na wakacje w prywatnej atmosferze. Wszelkie wycieczki na zwiedzanie Włoch możesz zacząć już od progu własnego domu. Dlatego zarezerwuj dom lub apartament wakacyjny we Włoszech i przkonaj się sam! Wykorzystajcie ich bajeczne położenie, na przykład rezerwując dom wakacyjny w Toskanii. Wszystkie domy wakacyjne we Włoszech są w pełni wyposażone i urządzone przez właścicieli, co nadaje im indywidualnego charakteru. Sprawia to, iż pobyt w nich jest szczególnym przeżyciem pozwalającym zaznajomić się lepiej z kulturą gospodarzy. Dlatego warto urlop we Włoszech spędzić wdomu lub apartamencie wakacyjnym!

Kliknij i zarezerwuj apartament wakacyjny we Włoszech

Odkryj Włochy na wakacje

Włochy jako klasyczny kraj spędzania urlopu w dosłownym tego znaczeniu ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wysokie góry w dolinie Aosty, Piemoncie i Południowym Tyrolu, harmonijne wzgórza w Toskanii, Umbrii i zielonym sercu Włoch, słoneczne plaże, turkusowobłękitne morze, dzieła sztuki, miasta i miejsca pełne kultury i historii, dobra kuchnia, urocze festyny ludowe i pełne aromatu wina - to znajdziemy we Włoszech.

Czymś szczególnym jest również włoska roślinność. Wystarczy pomyśleć o krajobrazie Toskanii, który znamy z pocztówek: palmy, drzewa cytrynowe, oleandry, drzewa oliwne, cyprysy. Trudno oprzeć się pokusie, by nie usiąść na ławeczce i przypatrywać się ludziom oraz by poczuć atmosferę Włoch.

Włochy są dobrym przykładem panującej harmonii między człowiekiem a morzem. Wszędzie w powietrzu można odczuć śródziemnomorską atmosferę. Tutaj życie płynie wolniej, zawsze na świeżym powietrzu, czy to siedząc na tarasie lub balkonie swojego miejsca pobytu, czy przy basenie, blisko plaży lub w głębi kraju. Większość naszych domów oferuje komfortowe warunki: zadbane otoczenie, basen, duże i piękne ogrody z meblami ogrodowymi, co sprawi, że poczujemy się naprawdę jak na wakacjach. Pozostawiamy wam samym wyznaczenie priorytetów przy wyborze domku letniskowego. Życzymy spokojnego, śródziemnomorskiego urlopu.

Wspaniała kuchnia

Wszyscy wiedzą, jak gościnni są Włosi, jak chętnie gotują dla innych ludzi. Do najbardziej rozpoznawanych dań kuchni włoskiej należą spaghetti, pizza i lazania. Te proste dania stały się hitem na całym świecie. Włosi do przygotowywania posiłków używają, uprawianych na miejscu, pomidorów oraz oregano. Z Włoch wywodzą się różnego rodzaju makarony, takie jak penne, canneloni, bucatini, fettucine czy fussilii. Jednak kuchnia włoska ma więcej do zaoferowania niż tylko makaron i pizzę. Każdy z regionów wytwarza własne produkty, które są używane do przygotowywania regionalnych przysmaków. To samo tyczy się win. Z winnic na północy Włoch pochodzi Barolo, a Vernaccia z San Gimignano w Toskanii. Ponadto we Włoszech wytwarzanych jest prawie 250 rodzajów wędlin, ok. 200 rodzajów pieczywa i ponad 400 różnych serów. W skład standardowego włoskiego posiłku wchodzą: przystawka, zupa lub danie mączne, danie główne (ryby lub mięso z dodatkiem sałat) oraz deser. Do obiadu Włosi zazwyczaj piją czerwone wino.

Tradycja i zwyczaje

Podobnie, jak każdy inny kraj, również Włochy mają swoje charakterystyczne obyczaje. To właśnie z Włoch pochodzą Walentynki - były tu już świętowane w średniowieczu. Dla Włochów pechowym dniem jest wtorek 17. dnia miesięca - liczba 17 uważana jest tu za pechową. 6. grudnia do włoskich dzieci, w zastępstwie Mikołaja, przychodzi czarownica Bufona. Duże znaczenia dla Włochów ma flaga i godło, a także nawiązujący do okresu historycznego panowania Rzymu w Europie hymn. Włochy często kojarzone są z Erosem Ramazzottim, Romeo i Julią, krzywą wieżą w Pizie, Koloseum, Wenecją oraz papieżem. Gorąco Państwa zachęcamy do odwiedzenia wspaniałych Włoch. Tutaj każdy znajdzie idealne warunki na wakacje.

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny we Włoszech

Jak spędzić wakacje we Włoszech

Włochy są dobrym przykładem panującej harmonii między człowiekiem a morzem. Wszędzie w powietrzu można odczuć śródziemnomorską atmosferę. Tutaj życie płynie wolniej, zawsze na świeżym powietrzu, czy to siedząc na tarasie lub balkonie swojego apartamentu wakacyjnego, czy przy basenie, blisko plaży lub w głębi kraju. Większość naszych domów wakacyjnych oferuje komfortowe warunki: zadbane otoczenie, basen, duże i piękne ogrody z meblami ogrodowymi, co sprawi, że poczujemy się naprawdę jak na wakacjach. W ofercie NOVASOL czeka na Państwa wiele atrakcyjnych kwater na wakacje we Włoszech. Nasze domy wakacyjne to świetna baza wypadowa na organizowane przez Państwa wycieczki. Oferowane przez NOVASOL zakwaterowanie znajduje się często w historycznych miastach, w pobliżu plaży, parków narodowych lub w pobliżu regionów narciarskich.Domy i apartamenty wakacyjne we Włoszech to idealne zakwaterowanie na wakacje w całkowicie prywatnej atmosferze. Każdą wyprawę odkrywczą po Włoszech możesz zacząć już od progu domu wakacyjnego. Sporty wodne, powietrzne i lądowe – niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu Państwo wybiorą, na pewno uprawiane we Włoszech będą wyjątkową przyjemnocią. Wszyscy wiedzą, jak gościnni są Włosi, jak chętnie gotują dla innych ludzi. Kuchnia włoska ma więcej do zaoferowania niż tylko makaron i pizzę. Każdy z regionów wytwarza własne produkty, które służą do przygotowywania regionalnych przysmaków. Domy wakacyjne to najlepszy sposób na spędzenie wakacji w sposób indywidualny, który umożliwia odkrycie prawdziwego, codziennego życia loklanej społeczności. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertów domów wakacyjnych i apartamentów wakacyjnych we Włoszech!