Wypoczynek z psem we Włoszech

Planujesz już następne wakacje i myślisz o wyjeździe do Włoch? Posiadanie psa, nie będzie przeszkadzać Ci w planowaniu, ponieważ Twój czworonożny przyjaciel jest bardzo mile widziany w NOVASOL. Oferujemy wiele przyjaznych psom domów wakacyjnych w najpiękniejszych regionach tego słonecznego kraju . Zapraszamy na długie spacery po zróżnicowanym krajobrazie Bella Italia i rozkoszowanie się stylem życia „La Dolce Vita” nad morzem. Włochy również coraz chętniej wychodzą z ofertą, o czym świadczy np. stale zwiększająca się liczba psich plaż. Zapraszamy!

Wypoczynek z psem we Włoszech

Przyjazny zwierzętom dom lub apartament wakacyjny we Włoszech

Szukasz odpowiedniego zakwaterowania z oferty „Włochy noclegi”, gdzie Twój czworonożny przyjaciel jest nie tylko dozwolony, ale także mile widziany? W NOVASOL znajdziesz wiele pięknych, przyjaznych psom domów wakacyjnych we Włoszech . Obiekty, w których Twój pies jest mile widzianym gościem, można znaleźć w kategorii „domy wakacyjne przyjazne zwierzętom”. Podczas wakacji z psem, Twój czworonożny przyjaciel będzie oczywiście przebywał w naszym obiekcie bezpłatnie. Nie żądamy także i żadnych opłat rezerwacyjnych ani dodatkowych kosztów sprzątania . Dodatkowo, domy wakacyjne we Włoszech posiadają dużą i ogrodzoną posesję, po której Twój pies może się swobodnie poruszać. Równie popularne są przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne z własnym basenem oraz położone z dala od wielkich miast . W domach wakacyjnych przyjaznych zwierzętom, znajdziesz również przydatne informacje, takie jak lokalizacja najbliższego weterynarza oraz lokalne przepisy dotyczące poruszania się w przestrzeni publicznej.

 

Wypoczynek z psem we Włoszech

Wakacje z psem we Włoszech - ale gdzie?

Włochy zajmują czołowe miejsce na liście najpopularniejszych kierunków turystycznych wśród polskich wczasowiczów i wyróżniają się zróżnicowanym krajobrazem, słoneczną pogodą, licznymi skarbami kultury i sztuki, wyśmienitą kuchnią oraz podejściem do życia. Odkryj to wszystko razem ze swoim czworonożnym przyjacielem. Do najpopularniejszych regionów na wakacje z psem we Włoszech należą Toskania, Piemont, Liguria, Marche, Wenecja Euganejska i Sardynia.

 W Toskanii znajdziecie radość życia z dużą ilością kultury, dobrego wina i włoskiego spokoju. Pagórkowaty krajobraz, charakteryzujący się cyprysami, sosnami i niezliczonymi winnicami, zaprasza na długie spacery z psem. Warto też wybrać się do Pizy, Florencji czy Sieny.

Północne Włochy: Regiony na północnym zachodzie są jednymi z najbogatszych i najbardziej zróżnicowanych we Włoszech. Oferowany krajobraz rozciąga się od gór Dolomitów przez jeziora, takie jak Jezioro Garda (sprawdźcie również ofertę „Jezioro Garda noclegi”), aż do Morza Adriatyckiego. Dzięki śródziemnomorskiemu klimatowi kwitną tu słoneczne żółte cytryny, pachnące oleandry i imponujące palmy daktylowe. Dzięki swojemu położeniu na północy Włoch, regiony te są najłatwiej osiągalne dla podróżujących z Polski. Dlatego też, kiedy jedziesz na psie wakacje do Włoch i chcesz to zrobić bez długich podróży samochodem, to przyjazny psom dom wakacyjny lub apartament w tej części kraju jest właśnie dla Ciebie.

Sardynia: Jeśli najbliższe wakacje we Włoszech chcesz spędzić nad turkusowo-błękitną wodą, żaglowcami, krzewami rozmarynu, sosnami oraz białymi granitowymi skałami utworzonymi przez wiatr i wodę, to powinieneś spędzić je na Sardynii. Tutaj możesz także odbywać niezapomniane spacery i wędrówki wzdłuż niezrównanego wybrzeża, które liczy sobie aż 1850 kilometrów.

 

Wypoczynek z psem we Włoszech

Zabranie psa na plażę we Włoszech - czy to możliwe?

Jeśli chcesz, aby Twój domowy ulubieniec mógł zażywać kąpieli w morzach otaczających Włochy, warto wiedzieć, że:.

 • Ogólnie rzecz biorąc, psy są zabronione na publicznych plażach we Włoszech, zwłaszcza w tzw. wysokim sezonie.

 • Ponieważ we Włoszech (zerknijcie do naszej specjalnej oferty „Włochy apartamenty i domy’) dostrzeżono obecnie wielką potrzebę funkcjonowania plaż dla psów, we Włoszech jest sporo takich miejsc, na których pies może bawić się, kopać dołki i kąpać.

 • Możesz chodzić na publiczne plaże ze swoim czworonożnym przyjacielem poza sezonem , o ile jest niewiele osób lub nie ma dzieci.

 • Ponadto na niektórych plażach, pies musi nosić obrożę przeciw pchłom i trzymać się na smyczy. Do tego, liczba psów kąpiących się w morzu w tym samym czasie, jest ograniczona. Podczas pobytu Twój pies powinien być zawsze pod opieką. Pomyśl także o wystarczającej ilości worków na psie odchody, aby móc usunąć resztki pozostawione przez czworonożnego przyjaciela.

 • Ponieważ wyznaczone plaże dla psów we Włoszech zmieniają się z roku na rok, wskazane jest skontaktowanie się z lokalnym biurem informacji turystycznej i zapoznanie się z aktualnymi plażami dla psów.

 

Włochy z psem - co muszę wziąć pod uwagę?

Istnieje  kilka zasad, których należy przestrzegać podczas urlopu z domowym zwierzakiem. Abyś mógł spokojnie rozpocząć wakacje z psem we Włoszech , zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze rzeczy:

 1. Piesek musi posiadać własny paszport oraz posiadać chip identyfikacyjny.

 2. Twój pies musi mieć ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie sprzed co najmniej 21 dni.

 3. Wjazd młodych zwierząt poniżej 12 tygodnia życia jest zabroniony. Wstęp dla szczeniąt jest możliwy od 15 miesiąca życia z ważnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie.

 4. Wymóg dotyczący smyczy i kagańca jest regulowany indywidualnie w gminach / miastach Włoch. Najlepiej zawsze mieć przy sobie kaganiec, aby móc go założyć w razie potrzeby.

 5. W śródziemnomorskich regionach Włoch jest teoretycznie możliwe, że Twój pies zostanie zarażony „chorobami śródziemnomorskimi”, tj. leiszmaniozą, babeszjozą lub groźnymi dirofilariami. Dlatego należy wcześniej zasięgnąć porady u lekarza weterynarii.

 6. Do Włoch może wjechać nie więcej niż pięć zwierząt na osobę.

 7. We Włoszech, pies może podróżować środkami transportu publicznego, ale kaganiec powinien być zawsze pod ręką i założony na żądanie. Publicznie we Włoszech istnieje obowiązek trzymania psa na smyczy, jak również usunięcia jego odchodów i wyrzucenia go do wyznaczonych pojemników. Wcześniej we Włoszech, chodzenie do restauracji z psem było prawie niemożliwe, ale coraz więcej lokali gastronomicznych przyjmuje dwunożnych przyjaciół z czworonożnymi przyjaciółmi