Wakacje we Włoszech

Kilka propozycji na niezapomniane wakacje we Włoszech. Sprawdź teraz i zaplanuj swój następny, pełen wrażeń urlop.

Wakacje we Włoszech

Italia zaprasza!

Wakacje we Włoszech to jeden z pierwszych pomysłów, jaki przychodzi na myśl polskiemu wczasowiczowi, kiedy zaczyna planować następny urlop. Jest to dość logiczny tok rozumowania, ponieważ Włochy (e miejscu tym, proponujemy Wam zapoznanie się z ofertą NOVASOL zatytułowaną „Włochy noclegi”) mają sporo do zaoferowania. Choć, po namyśle, stwierdzamy jednak, że słowo „sporo” nie oddaje w pełni tego, czego możecie oczekiwać podczas zasłużonego wypoczynku w tym kraju. Mówiąc krótko: Włochy proponują wszystkie (jakie przychodzą nam na myśl) możliwe atrakcje, formy spędzania czasu, aktywności, naturalne walory oraz te stworzone przez człowieka, jakie można sobie tylko wyobrazić. Poniżej, znajdziecie kilka podpowiedzi, dlaczego Wasze następne wakacje we Włoszech będą wspaniałe i niezapomniane!

 

Wakacje we Włoszech

Wakacje we Włoszech nad morzem

Włochy oferują prawie pięć tysięcy kilometrów wybrzeża, także nie ma obaw, że dla kogoś zabraknie miejsca, aby swobodnie rozłożyć się z ręcznikiem i parasolem. Linia brzegowa Włoch jest bardzo zróżnicowana i praktycznie każdy zakątek kraju, ma do zaoferowania wyjątkowe kąpieliska. Przykładowo:

  • Na wschodnim wybrzeżu czekają na Was szerokie i długie plaże piaszczyste,

  • Na zachodnim wybrzeżu znajdziecie plaże żwirowe i kamieniste,

  • W miejscach takich jak Cinque Terre czy Wybrzeżu Amalfi podziwiać można skaliste klify i góry i jednocześnie wypocząć na kameralnej plaży o różnym podłożu,

  • Sardynia (sprawdźcie również ofertę „Sardynia noclegi”) oferuje jedne z najpiękniejszych plaż w Europie, a malownicze zatoczki na długo pozostaną Wam w pamięci.

Oczywiście, to tylko mały wycinek tego, co czeka na Was, jeśli zarezerwujecie dom lub apartament na wakacje we Włoszech. Warto również dodać, że wody morskie oblewające wybrzeże Włoch, są bardzo czyste i przejrzyste, dając tym samym sporo możliwości wypoczynku. Pamiętajcie tylko, że wakacje nad morzem we Włoszech, to wypoczynek na plażach płatnych i bezpłatnych. Dlatego też, przed wyborem miejscowości wypoczynkowej, sprawdźcie wcześniej jakie typu kąpieliska ona oferuje.

 

Wakacje we Włoszech

Aktywne wakacje we Włoszech

Urok Italii polega również na tym, że o każdej porze roku, panują tu świetne warunki na wypoczynek na świeżym powietrzu, podczas którego, można wzmocnić siły witalne i podreperować kondycję oraz zdrowie. Charakterystyczne ukształtowanie terenu i umiejscowienie na półwyspie, pozwala na spędzenie urlopu, podczas którego, połączycie wakacje nad morzem z urlopem w górach. Jednak to dalej nie koniec możliwości wypoczynku. W całym kraju znajdziecie ośrodki, w których można uprawiać sporty wodne, sporty zimowe, sporty ekstremalne, jeździectwo, kolarstwo, wędkarstwo i praktycznie każdą aktywność jaką sobie zamarzycie. Dodatkowymi atutami są jeszcze „pagórkowatość” terenu, np. w Toskanii (zerknijcie do oferty „Toskania noclegi”), czyste wody morskie sprzyjające nurkowaniu i snurkingowi, bogata oferta sportów na wodach jezior, a otrzymacie gotowy przepis na udane wakacje we Włoszech.

 

Wakacje we Włoszech

Wakacje z historią

Chyba każdy z Was zetknął się ze zwrotem Cesarstwo Rzymskie w czasach szkolnych. A gdyby tak można było naocznie przekonać się o dawnej świetności tego państwa? Wakacje we Włoszech będą ku temu świetną okazją. Świetnie zachowane zabytki z tego okresu i liczne wykopaliska są odwiedzane przez miliony turystów rocznie, dlatego i Wy będziecie mieli okazję poznać cuda antyku. Jednak to nie koniec historii. We Włoszech czekają na Was perełki renesansu, średniowiecza, baroku i pozostałych epok. Warto tu dodać, że sporo miast i miasteczek wpisanych jest na listę UNESCO, a to chyba najlepsza rekomendacja. Jeśli jednak wolicie ośrodki poza masowym ruchem turystycznym, to w Toskanii, Umbrii (więcej informacji o Umbrii znajdziecie pod hasłem „Umbria noclegi”), Kalabrii, Lacjum czeka na Was mnóstwo zabytkowych miasteczek, w których czas zatrzymał się kilka wieków temu.

 

Wakacje we Włoszech

Kulinarne wakacje we Włoszech

Rezerwując obiekty z oferty „domy we Włoszech” poznacie jeden z głównych atutów Italii, czyli kuchni, która jest słynna na całym świecie. Powiadają, że jak spróbujecie włoskiej pizzy, to już nigdy nie będziecie chcieli jej zjeść w innym kraju. Nie ma w tym ani cienia przesady, podobnie jak z wszelkiej maści makaronami, deserami, potrawami z ryżu i owoców morza. Wakacje we Włoszech to idealna okazja aby spróbować wszystkich tych specjałów, a jedyną konsekwencją będzie fakt, iż po powrocie, będziecie musieli dorobić kolejną dziurkę w pasku. Warto również dodać, że cały kraj usiany jest winnicami, gajami oliwnymi i gospodarstwami agroturystycznymi, w których nie tylko spróbujecie miejscowych specjałów, ale i zrobicie porządne zapasy, aby jak najdłużej móc wspominać niezapomniany urlop.

 

Domy wakacyjne we Włoszech

Pokrótce przedstawiliśmy Wam główne atuty Włoch. Spoiwem każdego typu urlopu może być nasza oferta na wymarzone wakacje we Włoszech. Są to kwatery wakacyjne, które zebraliśmy dla Was pod hasłem „domy i apartamenty Włochy”. Nasza oferta to całkowite przeciwieństwo hoteli i innych form zorganizowanego wypoczynku. Różnimy się również od wycieczek objazdowych, ponieważ co, gdzie i kiedy obejrzeć – będą Waszymi niezależnymi decyzjami. Co więc otrzymacie, jeśli zarezerwujecie obiekt NOVASOL? Ot chociażby gwarancję prywatności, komfortu i bezpieczeństwa. Oprócz tego, zamieszkacie w kwaterze, która jest kompletnie wyposażona, udostępniona tylko Wam oraz zapewniającą pełną niezależność. Mało tego, w naszej ofercie znajdziecie specjalne obiekty, w których spędzicie niezapomniane wakacje we Włoszech. Są to, m.in.:

  1. Domy i apartamenty z basenem,

  2. Domy akceptujące zwierzęta domowe,

  3. Domy dla grup,

  4. Domy przyjazne dzieciom,

  5. Apartamenty miejskie,

  6. Kwatery na łonie natury

I wiele innych obiektów – każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie i w pełni usatysfakcjonowany wróci z urlop do domu, a rok później będziecie mogli planować kolejne wakacje we Włoszech, bowiem jeden raz na pewno nie wystarczy!