Wakacje w Vasternorrland – domy wakacyjne

Vasternorrland to region położony w środkowej części Szwecji. Jego nazwa, oznacza „zachodni Norrland”, co oznacza, ze jest fragmentem, potężnej krainy – Norrland. Wybrzeże regionu Vasternorrland, oblewane jest wodami Zatoki Botnickiej, która należy do Morza Bałtyckiego.

Jest to przepiękna kraina, pełna lasów, jezior, rzek i malowniczego wybrzeża. Wakacje w Szwecji, skierowane są więc dla osób, które potrafią docenić piękno naturalnej przyrody oraz lubią odkrywać nowe miejsca. W tym regionie, nie ma miejsce na nudę – każdego dnia możecie wyruszyć na nową ekscytującą wyprawę lub rejs po wodach jezior lub Zatoki Botnickiej. Również amatorzy wędkarstwa, znajdą tu swój raj na ziemi. Mnogość czystych akwenów, pełnych ryb – aż prosi się o całodzienne wyprawy na ryby (i to sporych rozmiarów).

Västernorrland

Popularne domy wakacyjne w Västernorrland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Västernorrland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Västernorrland

Loading...

Domy wakacyjne

Jeśli planujecie wyprawę do regionu Vasternorrland, to koniecznie sprawdźcie ofertę NOVASOL w tej krainie. Mamy tu atrakcyjną ofertę domów i apartamentów wakacyjnych, w których spędzicie niezapomniane chwile. Nasz obiekty, nadają się zarówno na stały pobyt, jak i na bazę noclegową, pomiędzy kolejnymi eskapadami po okolicy. Domy wakacyjne w Szwecji, są również w pełni wyposażone, a kwatery wędkarskie posiadają dodatkowe pomieszczenia i wyposażenie. Takie obiekty, bardzo często mają również na wyposażeniu łódź wiosłową lub motorową (w cenie lub na wynajem) oraz bezpośredni dostęp do jeziora. Oczywiście, nawet jeśli nie wędkujecie, możecie bez problemu wynająć dom z łodzią – z pewnością będzie to dodatkowa atrakcja. Warto też zwrócić uwagę, że większość domów, wykonana jest z naturalnych materiałów, co jest ważne dla zdrowia.

Västernorrland

Wakacje na świeżym powietrzu

Wybierając naszą ofertę "domki Szwecja", to możliwość poznawania interesujących miejsc. Jako, że region Vasternorrland składa się z wzgórz, lasów, jezior i rzek – pięknych lokalizacji z pewnością nie zabraknie. Tak naprawdę, codziennie możecie udać się w dowolnym kierunku, a z pewnością nie natkniecie się na takie samo miejsce dwa razy. Przez lasy i wzniesienia prowadzą świetnie oznaczone trasy turystyczne, jednak mimo to, warto mieć ze sobą mapę okolicy, po której będziecie się poruszać.

Planując wycieczki po regionie, warto zwrócić uwagę na Park Narodowy Skuleskogen. Na jego obszarze znajduje się, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wysokie wybrzeże Hoga. Są to piękne, skaliste góry, które położone są tuż nad wodą Zatoki Botnickiej. W rezerwacie znajdują się też skały, kamienne tunele, wodospady oraz las, który sam odrodził się w ciągu stu lat. Na terenie parku podziwiać też można ślady człowieka z epoki brązu. Wszystkie te atrakcje możecie podziwiać, wędrując szlakami o łącznej długości 32-óch kilometrów.

Västernorrland

Ciekawe miasta

W regionie Vasternorrland, znajdziecie również wiele miasteczek i osad, które zachowały swój tradycyjny charakter. Jeśli jesteście amatorami poznawania miejsc, gdzie czas zatrzymał się sto lat temu, to wakacje w Vasternorrland są właśnie dla Was. Życie codziennie, w tych rejonach, nie zmieniło się zbytnio od XIX wieku (oczywiście nowinki technologiczne są tu znane i używane). Jest to świetna okazja aby poznać kulturę, tradycje i kuchnię dawnej Szwecji. Większe miasta z kolei, kuszą zabytkami i atrakcjami. Znajdziecie je w takich miejscach jak: Sundsvall (stolica regionu), Ange, Timra czy Harnosand.