Wakacje w Orebro – domy wakacyjne

Orebro to region geograficzny, położony w centralnej części Szwecji. Obejmuje on tereny historycznej krainy Narke i jej okolic. W krajobrazie regionu Orebro dominują  naturalne krajobrazy, na które składają się gęste lasy oraz jeziora. Z tego powodu, co roku przyciąga on tysiące turystów, spragnionych zieleni, czystych wód i świeżego powietrza. I wszystko to otrzymują, bowiem Szwecja to kraj, gdzie silny nacisk położono na ochronę środowiska i pielęgnację zieleni. Amatorzy aktywnego wypoczynku, będą zachwyceni. Równie usatysfakcjonowani będą również wędkarze, ponieważ czyste wody jezior, pełne są licznych gatunków ryb. Także, jeśli szukacie ucieczki z dala od wielkich miast – wakacje w Szwecji to opcja  idealna  dla Was.

Orebro zaprasza

Popularne domy wakacyjne w Örebro

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Örebro

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Örebro

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Örebro

Loading...

Kwatery w Orebro

NOVASOL ma dla Was bogatą ofertę domów i apartamentów w tym regionie. Wyobraźcie sobie: poranna kawa na tarasie z widokiem na jezioro, a dosłownie parę metrów dalej znajduje się wejście do lasu, gdzie czekają Was niezapomniane chwile. To może być opis Waszych wakacji w naszych obiektach. Nasze domy wakacyjne w Szwecji, oprócz świetnego położenia, to również gwarancja komfortowego i kompletnego wyposażenia we wszelkie niezbędne do wypoczynku sprzęty. Również kuchnie w naszych kwaterach, posiadają w pełni skompletowany sprzęt, dzięki któremu przygotujecie i spożyjecie posiłki.

Jeśli na wakacje wybieracie się z domowym psem lub kotem, to pamiętajcie, że w większości naszych domów w Szwecji są one mile widziane (Przy opisie domu, znajdziecie odpowiednią graficzkę).

Oferta NOVASOL skierowana jest również do wędkarzy. Przygotowaliśmy specjalnie dla Was, obiekty z dodatkowym, wędkarskim wyposażeniem oraz możliwością wynajęcia lub bezpłatnego użytkowania łodzi.

Orebro zaprasza

Miasto Orebro

Orebro to stolica regionu i zarazem największe jego miasto. Ciekawostką jest fakt, iż miejscowość powstała wokół mostu na rzece Svartan, a aktualnie  jest to jedno z największych miast Szwecji. Wybierając obiekt z oferty "domki Szwecja", warto wybrać się do niego na jednodniową wycieczkę i poznać jego atrakcje, takie jak:

  1. Zamek Orebro – średniowieczna budowla, położona na rzecznej wyspie. Na jego terenie odbywają się zorganizowane wycieczki z przewodnikiem.

  2. Park miejski – wybrany przez Szwedów, za najpiękniejszy park w Szwecji.

  3. Wadkoping – starówka, pełna drewnianych chat – pełni rolę skansenu z licznymi muzeami.

  4. Gustavsvik – największy w północnej Europie park wodny. Miejsce, gdzie i mali i duzi spędzą niesamowite chwile.

  5. Wieża Svampen – zwana muchomorem. Z jej tarasu widokowego, można podziwiać piękną panoramę.

Orebro zaprasza

Ciekawe miejsca

Oprócz dużej stolicy, w całym regionie, znajdziecie liczne ciekawe i atrakcyjne miejsca. Podróżując pieszo lasami lub łodzią przez jeziora, warto zatrzymać się w niektórych miejscach na dłużej. Wczasy w Szwecji, to możliwość poznania takich miejsc jak:

  • Park Narodowy Garphyttan – rezerwat, który powstał w celu ochrony krajobrazu łąk i lasów. Ciekawostką jest fakt, iż kiedyś rozwinięte było tu rolnictwo – co dziś jest dziedzictwem historycznym parku. Przez rezerwat, przebiegają dwa, atrakcyjne szlaki turystyczne.

  • Karlskoga – niewielkie miasto, położone nad malowniczym jeziorem Mockeln. Koniecznie odwiedźcie w nim, zabytkowy kościół z XVI wieku.

  • Degerfors – miasto słynące z muzeum poświęcone piłce nożnej.

  • Kumla – miasteczko, które dawniej słynęło z produkcji obuwia. Dziś jest tu muzeum obuwnicze, z rekonstrukcją produkcji butów.