Domy wakacyjne w Skanii

Zarezerwuj wakacje w Skanii

Domy wakacyjne w Skanii

Mimo swojego niewielkiego rozmiaru, region Skanii jest niezwykle interesujący. Skania to słoneczne plaże, żółte pola rzepaku, zielone i głębokie lasy, ale także nowoczesne budowle np. w Malmö. Jest to region wysunięty najmocniej na południe Szwecji. NOVASOL posiada bardzo bogatą ofertę komfortowych i praktycznie urządzonych domów wakacyjnych w Skanii.

Wspaniała natura, świetnie zachowana historia, doskonała kuchnia to najważniejsze atuty Skanii. Dzięki swej zróżnicowanej budowie geograficznej oferuje wiele sposobów, by aktywnie wypoczywać. 200 km piaszczystych plaż zapewnia świetne warunki dla windsurfingu, natomiast klifowe wybrzeża stanowią magnes dla miłośników wspinaczki. Golfiści znajdą 70 eleganckich pól; atrakcyjne trasy rowerowe i piesze zachęcają do spędzenia wakacji na świeżym powietrzu. Wakacje w Szwecji - jest tu ich ponad 150. Południe Szwecji to tętniące życiem miasta Malmo, Ystad, uniwersytecki Lund, nadmorski Trelleborg, urocza Karlskrona. Ducha czasów Wikingów poczujemy w mrocznej twierdzy Helsingborg, czy „szwedzkim Stonehenge” – zespole kamiennych bloków Ales Stenar.

Serdecznie zapraszamy do Skanii! - Välkommen till Skåne!

Popularne domy wakacyjne w Skania

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Skania

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Skania

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Skania

Loading...

Północny Zachód

Różnorodnie... Pokręć się trochę po sklepach z ceramiką, bądź vegie i spróbuj świeżo zebranych warzyw. Rozegraj partyjkę golfa na jednym z najlepszych pól. Zdobądź szczyt skalistych klifów w rezerwacie przyrody Kullaberg. Poczuj zapach 10 tys. kwitnących rododendronów w ogrodach Pałacu Sofiero. Wskocz na prom i po 15-minutowej podróży odwiedź zamek Hamleta w sąsiedniej Danii. Tak po prostu.

Południowy Zachód

Miejsko... Nie omijaj Malmö – trzeciego, co do wielkości miasta w Szwecji, w którym historia łączy się z nowoczesnością, a średniowieczne zamki sąsiadują z najwyższym na świecie skręconym wieżowcem Torso. W tej części Skanii znajduje się również Lund, tętniące młodością uniwersyteckie miasto, nad którym królują potężne wieże gotyckiej katedry. W wiosce Wikingów Foteviken, odkryj w sobie groźnego wojownika i poczuj, jak wyglądało codzienne Skania zwana jest krainą zamków i pałaców. Zmęczony? Odpocznij na białych plażach, zjedź świeżą rybę w uroczej nadmorskiej osadzie.

Malmö

Malmo jest ważnym węzłem komunikacyjnym z sąsiednią Danią, właśnie dzięki przeprawie mostowo-tunelowej, która znacznie ułatwiła komunikację z Kopenhagą. Zyskują też turyści, którzy podczas urlopu w Szwecji mogą odwiedzić królewską Kopenhagę. Przeprawa przez most jest płatna dla samochodów osobowych i autobusów, ale można także skorzystać z dogodnego połączenia kolejowego łączącego oba miasta. Parki Malmö - eleganckie, pełne spokoju ogrody – dają wygodne schronienie przed kipiącą energią tego miasta Szwecji.

Północny Wschód

Naturalnie aktywnie... Wybierz się na safari z łosiami. Wypatrz sarny i listy w głębokich i ciemnych ostępach leśnych. Weź udział w tradycyjnej uczcie, posmakuj potraw z węgorza. Wybierz się na spływ kajakowy. Wędruj, wędkuj, pływaj lub wiosłuj po jeziorach. Obserwuj niedźwiedzie, łosie i wilki w Zoo Skånes Djurpark, największym na świecie ogrodzie zoologicznym ze skandynawskimi zwierzętami. Bądź „na ty” z kulturą, odwiedź Centrum Sztuki Wanås, by wszystkimi zmysłami chłonąć sztukę i historię.

Południowy Wschód

Malowniczo... Leżący wzdłuż morskiego wybrzeża region Österlen, to naturalna ikona dizajnu w Skanii. Łagodne zielone wzgórza, gęste lasy i niezwykłe światło otulające krajobraz przyciąga spragnionych inspiracji artystów i pisarzy. Podaruj sobie moment spokoju i zapomnij o wszystkim, zatop się w krajobrazach ziemi i morza. Wstąp do sklepiku przy gospodarstwie, kup świeże produkty, które będziesz smakować pod rozgwieżdżonym niebem. Zatrzymaj się w osadzie rybackiej i zobacz, jak wczesnym rankiem rybacy wracają ze swoim połowem. Ale przede wszystkim nie przegap lokalnego złota – ciągnących się po horyzont sadów jabłkowych.

Most nad Sundem

Oresundbron – Most nad Sundem, bo taka jest nazwa mostu, powstał w kooperacji budowniczych i inżynierów duńskich i szwedzkich. Budowa mostu miała także zacieśnić współpracę pomiędzy duńskimi i szwedzkimi uniwersytetami. Jest to najdłuższy tego typu most na świecie. Jego otwarcie miało miejsce 01 lipca 2000 roku. Oprócz mostu, powstała także sztuczna wyspa Peberholm oraz tunel o długości ponad 3,5 km. Dzięki tej infrastrukturze, bez problemu można przemieszczać się swobodnie między Szwecją a Danią, zarówno samochodem, jak i pociągiem.

Aktywnie na urlopie w Skanii

Plaże są pokryte piaskiem, często w ich okolicy znajdują się domy wakacyjne w Skanii, urządzone w lokalnym, skandynawskim stylu, co pozwoli Wam doskonale wczuć się w klimat tego miejsca. Skania oferuje duże możliwości dla kajakarzy i wędkarzy, gdyż tutejsze wody sprzyjają tego rodzaju aktywności. Największe jezioro tego regionu to Ivösjön. Znajdują się tu trzy parki narodowe. Skania to także kraina zamków. Wiele spośród nich jest otwartych dla turystów.

Atrakcje w Skanii

Wybierając kwaterę wakacyjną z oferty "Szwecja noclegi", możecie popłynąć promem wyspę Ven, również w cieśninie Öresund i odwiedzić muzeum wybitnego naukowca Tycho Brahe. Konieczne jesz zwiedzenie zamku Sofiero, Helsingborg, oraz metropolię tenisa Båstad. Podczas pobytu tutaj nie możecie zapomnieć torby i sprzętu do tenisa. Dom wakacyjny jest tutaj idealną bazą wypadową na wycieczki do:

  • Beredskapsmuseet Helsingborg

  • Blaherremölla Kvarn

  • Katedra w Lund - ok 850 letnia

  • Stigson w Osby - wszystko na temat koni

  • Edda hästar Simrishamn – jazda konna

  • Hechtsafari w Kristiansand

Zainspiruj się!

Zobaczcie, jakie atrakcje czekają na Was w regionie Skanii. Tutaj jeden z niezwykłych zamków - zamek Marsvinsholm. Zachwyci zarówno swoją architekturą, jak i ogrodami. Potraktujcie ten krótki filmik, jako przedsmak wspaniałej wycieczki.