Domy wakacyjne w Västra Götaland

Rezerwuj dom wakacyjny w zachodniej Gotlandii

Domy wakacyjne w Västra Götaland

Region Västra Götaland ze względu na naturalne piękno natury odwiedzane jest przez coraz większą liczbę turystów. Region ten oferuje całą gamę interesujących atrakcji tj. lasy ze ścieżkami rowerowymi, jeziora i rzeki bogate w różnorakie gatunki ryb czy znany wszystkim Göteborg. Ta część kraju jest doskonała na aktywne wakacje, znajduje się tu dużo powierzchni rolnej, czasem otoczonej krajobrazem górzystym. Zapaszamy na niezapomniane wakacje w Szwecji.

Popularne domy wakacyjne w Västra Götaland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Västra Götaland

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Västra Götaland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Västra Götaland

Loading...

Urlop w Goteborgu

Perłą wybrzeża zachodniego jest właśnie Göteborg! Tutaj turyści są przez cały rok. W tym mieście na pewno nie będą się Państwo nudzić. NOVASOL oferuje apartamenty wakacyjne w Goteborgu, ale także na jego obrzeżach. Dzięki takiemu zakwaterowaniu uda się zwiedzić wszystkie ważniejsze atrakcje miasta, wybrać się do najsławniejszych muzeów oraz poznać codzienne życie mieszkańców. W samym centrum znajduje się wiele kanałów żeglownych i dużo zabytkowych domów, co dodaje uroku temu miastu. Naturalnie miasto słynie z przysmaków rybnych, a więc mogą Państwo zakupić świeże ryby i samodzielnie przyrządzić je w dobrze wyposażonej kuchni domu wakacyjnego lub wybrać się na romantyczną kolacje do pobliskiej restauracji.

Rezerwuj dom wakacyjny w zachodniej Gotlandii

Atrakcje w Goteborgu

 • Z miłą chęcią polecamy Ogród Botaniczny, który jest największy w Szwecji. Jego powierzchnia to 175 hektarów. Na terenie tym znajdują się między innymi Ogród Właściwy, Ogród Górski, szklarnie, palmiarnia, Doliny Zawilców i Rododendronów, Polana Japońska. W sumie uprawianych jest tu kilkanaście tysięcy gatunków różnych roślin. Dla miłośników pięknej natury to idealne miejsce na wakacje.

 • Kolejne miejsce to lunapark Liseberg. To jeden z większych parków rozrywki w całej Skandynawii. Istnieje od 1923 roku. W roku gości tu około trzy miliony osób. Jesteśmy pewni, że nie tylko dzieci będą chciały spędzić w tutaj dużo czasu. Jest to naprawdę wyjątkowe wesołe miasteczko.

 • Universeum - ten obiekt został otwarty w 2001 roku, aby przybliżyć osobom odwiedzającym go różne tematy związane z nauką. Skupiono się na sześciu tematach: flora i fauna, gady, człowiek i technologia, mikro i makrokosmos, fauna lasów deszczowych, szwedzkie zwierzęta wodne. Mogą tu Państwo odbyć niezwykle interesującą podróż w głąb nauki.

 • Kolejną atrakcją Göteborga jest Aleja Bramy Królewskiej – Kungsportsavenyn. W jej pobliżu swoje miejsce znalazły eleganckie sklepy, kawiarnie oraz restauracje. Bulwar powstał w latach 1860-1870. Prowadzi do Placu Göta, na którym stoi słynna fontanna z rzeźbą Posejdona.

Rezerwuj dom wakacyjny w zachodniej Gotlandii

Region Västra Götaland

Powierzchniowo region Västra Götaland jest duży, rozciąga się od zachodniego wybrzeża Szwecji aż do jeziora Wetter. Centralna lokalizacja regionu sprawia, że jest to doskonała miejsce na wakacje dla całej rodziny. Dzieci chętnie spędzać będą długie godzina w Skara Sommarland lub w Zoo w Boras. Można też spakować rodzinę i jechać na lokalne plaże, aby popływać czy pozbierać muszelki. Västra Götaland oferuje coś dla każdego turysty na wakacjach - każdy według własnego gustu - może wybrać dom wakacyjny w cichym mieście lub cichej i spokojnej wiosce. Region ten znany jest przeważnie z przemysłu tekstylnego, który rozwinął się tutaj najmocniej w kraju. Domy wakacyjne w Szwecji spełniają wszystkie kryteria udanych wakacji. Są one całkowicie wyposażone, posiadają kuchnie i często znajdują się w atrakcyjnym miejscu na bazę wypadową.

Atrakcje w regionie Västra Götaland

Ponadto, jeśli zdecydują się Państwo na wakacje w domach lub apartamentach wakacyjnych NOVASOL, to nie mogą Państwo ominąć następujących atrakcji:

 • Almedahls Fabriksmuseum w Dalsjöfors – muzeum – fabryka tekstyliów

 • Teren relaksacyjny Billingen przy Skövde

 • Vättersee (jezioro Wetter)

 • Anten-Grafsnäs - muzeum kolejowe

 • Turniej w Hova

 • Skara Sommarland – największy park wodny w Szwecji w Skara

 • Liseberg – największy part rozrywki na Północy!