Wakacje w Sztokholmie i okolicy

Sztokholm został zbudowany na 14 wyspach i jest z każdej strony otoczony wodą i przyrodą. Woda jest tak czysta, że praktycznie w centrum mista można łowić ryby. Wędkowanie w wodach Sztokholmu jest dozwolone już od 1436 roku. Warto więc odkryć stolicę z trochę innej, mniej miejskiej strony. Warto też zauważyć, że w regionie Mälaren i na szkierach Sztokholmu wędkować można bezpłatnie, natomiast dla większości innych zbiorników wodnych należy wykupić odpowiednią licencję wędkarską.

Dobrze zachowana starówka Gamla Stan jest najstarszą dzielnicą Sztokholmu. Warto powłóczyć się tutaj wąskimi uliczkami i odczuć klimat średniowiecza. Znajduje się tu rownież Zamek Królewski ze skarbcem. Jedynie wąski kanał dzieli Gamla Stan od znacznie większej dzielnicy Södermalm, która znana jest ze stromych ulic i drewnianych domostw. Doświadczcie tych atrakcji i Wy - wystarczy wybrać obiekt z naszej oferty "Szwecja noclegi".

Sztokholm

Popularne domy wakacyjne w Sztokholm

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Sztokholm

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Sztokholm

Loading...

Sztokholm ma wiele do zaoferowania

Interesują się Państwo sztuką? W takim razie powinni Państwo koniecznie odwiedzić liczne miejscowe galerie i zobaczyć co mają one do zaoferowania. Oprócz dzielnicy Södermalm, znajdują się one przede wszytskim w Östermalm i Gamla Stan.

Wiel atrakcji znajdą Państwo w Parku Djurgården: Tivoli Gröna Lund, Skansen Zwierząt i kilka muzeów. Koniecznie trzeba się wybrać na wycieczkę promem, ze Slussen lub Nybroplan i dzięki temu zobaczyć Sztokholm z zupełnie innej perspektywy. Do Parku Djurgården można wybrać się także pieszo lub autobusem, jako że znajduje się on w centrum miasta.

Wśród muzeów znajdują się m.in. Vasamuseum, Liljevalchs konsthall, Thielska galleriet oraz Prinz Eugens Valdemars Udde – park sztuki i muzeum w jednym.

W Sztokholmie znajduje się wiele parków: botaniczny Garten Bergianska botaniska trädgården, Rosendahls trädgård z kawiarnią o tej samej nazwie, a także Vintervikens trädgård. Cmentarz Skogskyrkogården, gdzie pochowana została m.in. Greta Garbo, został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Czym byłyby wakacje w Szwecji bez zakupów? W Gamla Stan znajdują się przede wszystkim małe sklepiki ze szwedzkim rękodziełem i pamiątkami.Sklepy bardziej trendy znajdą Państwo raczej w Södermalm, natomiast w Östermalm, głownie przy Biblioteksgatan, kupić można coś bardziej ekskluzywnego. Oczywiście są tu też duże centra i galerie handlowe: PUB, NK, Åhléns i Gallerian – wszystkie w pobliżu znanego Sergels Torg.

Sztokholm to miasto tętniące życiem, z wieloma restauracjami i atrakcjami - znajdzie się tu coś odpowiedniego dla każdego. Amatorom nocnego życia polecamy, jako punkt wypadowy, Stureplan.