Laponia – kraina pełna gór i lasów

Laponia

Laponia – kraina pełna gór i lasów

Laponia jest krainą w Szwecji oraz jest najbardziej wysuniętym na północ regionem tego kraju. Słynie z najwyższych gór kraju, gęstych lasów, licznych rzek i jezior, czyli wszystkim tym, co składa się na piękne, naturalne krajobrazy. Nie jest to najcieplejszy region Europy, dlatego też wakacje w Laponii, skierowane są dla osób szukających nowych wyzwań oraz chcących wypocząć na łonie natury. To również kierunek dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek. Laponia jest także krainą, gdzie można poznać kulturę i zwyczaje Lapończyków – rdzennej ludności tych ziem. Także, jeśli lubicie nowe i ekscytujące destynacje – to tutaj znajdziecie swój raj na ziemi.

Popularne domy wakacyjne w Laponia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Laponia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Laponia

Loading...

Domy wakacyjne

Jeśli wakacje w Laponii, to tylko z NOVASOL. Posiadamy tutaj bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych, w których, w komfortowych warunkach, wypoczniecie pomiędzy kolejnymi wycieczkami. Nasze obiekty wakacyjne świetnie sprawdzają się jako bazy noclegowe, a dodatkowe udogodnienia, takie jak, sauna czy basen, z pewnością pozwolą na regenerację sił przed kolejną eskapadą po pięknych krajobrazach regionu. Domy wakacyjne w Szwecji są w pełni wyposażone, co dotyczy również kuchni. Jest to zrozumiałe, bowiem ciężko znaleźć bar czy restaurację  w środku lasu. Laponia, to także miejsce dla amatorów wędkarstwa i domy dla nich skierowane, również znajdziecie na naszych stronach.

Laponia

Wakacje na łonie natury

Laponia zaprasza Was na ekscytującą wyprawę w krainę lasów, gór oraz jezior. To właśnie tutaj znajduje się najwyższy szczyt Szwecji, a mianowicie Kebnekaise.  Część tutejszych szczytów jest pokrytych śniegiem przez cały rok, dlatego też region ten polecany jest amatorom wspinaczki wysokogórskiej.

Gęste lasy, pełne okazów flory i fauny to kolejny atut regionu. Urlop w Laponii, to także okazja na poznanie tutejszych rzek, strumieni, wodospadów oraz jezior. Popularne są tu przeprawy kajakowe przez akweny, a w osadach znajdziecie wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Laponia to także parki narodowe. Nic dziwnego, jest to przecież cenny region przyrodniczy, który warto ochraniać. Podczas wakacji, warto rozważyć wizytę w:

  • Abisko – rezerwat, który ochrania krajobrazy Gór Skandynawskich.

  • Bjornlandet – wysunięty najbardziej na południe park prezentuje pierwotne lasy.

  • Muddus – park z najstarszą sosną Szwecji. Tutejsze lasy mają co najmniej 700 lat.

  • Padjelanta – rezerwat, w którym dominują płaskie krajobrazy (położony jest na płaskowyżu). Powstał w  celu ochrony dwóch jezior: Vastenjavrre oraz Virihavrre. Ten drugi akwen określany jest jako najpiękniejsze jezioro Szwecji.

  • Sarek – najstarszy park narodowy w Europie. Pod ochroną znajdują się tu północne masywy Gór Skandynawskich.

  • Stora Sjofallet – rezerwat na którego obszarze wznosi się Akka. Masyw ten nazywany jest „Królową Laponii” i składa się ze stromych szczytów oraz lodowców.

Cztery ostatnie parki narodowe są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz ich naturalnych aspektów, chroniony jest tu również czynnik kulturowy. Na tych ziemiach żyją Lapończycy i podziwiać tu można ich wioski, w których pielęgnują swoje tradycje i zwyczaje.