Wakacje w Sodermanland – domy wakacyjne

Sodermanland to region położony w środkowej części Szwecji. Znajduje się pomiędzy jeziorem Malaren a wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Z racji bliskiego położenia Sztokholmu, dość łatwo jest się tu dostać z Polski. Jest możliwe i promem i drogą lotniczą.

Sodermanland to urocza  kraina pełna lasów, jezior, zjawiskowego wybrzeża morskiego oraz pałaców i malowniczych miast. Jeśli więc, szukacie miejsca na wakacje w Szwecji, gdzie aktywnie spędzicie czas pośród naturalnych krajobrazów, to Sodermanland będzie dla Was idealny. Region też, idealnie nadaje się na wędkarskie wyprawy, bowiem liczne jeziora są pełne ryb, a tutejsze prawo zezwala na ich połów.

Sodermanland

Popularne domy wakacyjne w Södermanland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Södermanland

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Södermanland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Södermanland

Loading...

Domy wakacyjne

Oferta NOVASOL w regionie Sodermanland jest dość różnorodna i można podzielić ja na dwa rodzaje. Pierwszy to domy wakacyjne dla wędkarzy. Mają one specjalne oznaczenie, które gwarantuje dodatkowe wyposażenie obiektu oraz łódź. Łodzie są w cenie lub na wynajem – wszystkie ten informacje, znajdziecie w opisie obiektu. Domy dla wędkarzy, bardzo często mają bezpośredni dostęp do jeziora lub (jeśli jest oddalony od obiektu) wydzielony obszar akwenu, gdzie można bez przeszkód łowić ryby.

Drugi typ kwater, to domy i apartamenty wakacyjne w Szwecji, typowe dla wczasowiczów. Położone one są w atrakcyjnych lokalizacjach, bardzo często podziwiać można z nich piękne i naturalne krajobrazy. Wszystkie obiekty są w pełni wyposażone oraz prezentują wysoką jakość. Przy rezerwacji zwróćcie również uwagę na dodatkowe udogodnienia obiektu, takie jak ogród, taras z panoramicznym widokiem, basen czy saunę. Z pewnością, będą one miłym dodatkiem do niezapomnianych wakacji.

Sodermanland

Wypoczynek na łonie natury

Charakterystyczne cechy krajobrazu regionu Sodermanland, z pewnością zadowolą wszelkich amatorów aktywnego spędzania czasu. Wybierając ofertę "domki Szwecja", będziecie mieli szereg możliwości, aby ciekawie i atrakcyjne wykorzystać czas. Liczne lasy, świetnie nadają się na piesze i rowerowe wycieczki, a gęsta sieć szlaków turystycznych z pewnością to ułatwi. Podczas wypraw, nie raz spotkacie punkty widokowe, z których podziwiać będziecie mogli piękne krajobrazy. Warto również wybrać się na wycieczkę wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego, które składa się ze skał, kamieni oraz malowniczych zatoczek i plaż.

Warto także udać się parku narodowego Tyresta. Rezerwat ten powstał w celu ochrony lasu, który ma aż 400 lat. Znajdziecie tu również liczne jeziora, gatunki zwierząt i ptaków oraz historyczne ślady człowieka.

Duże zagęszczenie jezior, a także ich połączenia kanałami i rzekami, również stwarzają szereg możliwości. W przybrzeżnych miasteczkach, znajdziecie wypożyczalnie sprzętu tj. kajaki, łodzie wiosłowe czy żaglówki, które posłużą na niesamowite przeprawy wodne. Jeśli nie czujecie się na siłach aby wybrać się w samodzielny rejs – możecie skorzystać z bogatej oferty rejsów turystycznych. Szczególnie polecane są te, które odbywają się wzdłuż wybrzeża morskiego. Oczywiście, nie zapominajcie o tym, że nad morzem i jeziorami, znajdziecie liczne plaże gdzie można do woli zażywać kąpieli słonecznych i wodnych.

Sodermanland

Miasta regionu Sodermanland

Urlop w Szwecji to również okazja na odwiedziny w takich miastach jak:

  • Nykoping – stolica regionu, w której podziwiać można Zamek Nynas,  Zamek Nykopingshus z XII wieku oraz najdłuższy skansen w Szwecji.

  • Flen – miasto słynące z Muzeum Transportu Miejskiego oraz Pałacu Sparreholm.

  • Katrineholm – miasteczko, gdzie podziwiać można zbiory Muzeum Hydrauliki oraz Muzeum Szwedzkiej Agrokultury.

  • Mariefred – niewielka miejscowość z Zamkiem Gripsholm, ruinami kościoła Karnbo (z XII wieku), Stallarholmen (gdzie podziwiać można przedmioty z czasów Wikingów) oraz Katedrą Strangnas z XIII wieku.