Domy wakacyjne w Blekinge

Kliknij i sprawdź ofertę NOVASOL

Domy wakacyjne w Blekinge

Region Blekinge odkrywać można przez okrągły rok, niezależnie od panującej pory roku. Odnajdą tu Państwo spokój i równowagę pomiędzy człowiekiem a przyrodą. Jako ze Blekinge jest istnym eldorado dla wędkarzy, lokalne jeziora i rzeki zapraszają tu wszystkich wędkarzy. Dodatkowo, dom wakacyjny w Szwecji to gwarancja tylko kilku kroków wody.

Popularne domy wakacyjne w Blekinge

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Blekinge

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Blekinge

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Blekinge

Loading...

Region Blekinge

Blekinge to jeden z 21 szwedzkich regionów administracyjnych, a jego siedziba znajduje się w mieście Karslkrona. Ta prowincja historyczna znajduje się na południowym wschodzie regionu Götaland. Blekinge graniczy ze Skanią, Smalandią i Morzem Bałtyckim. W jedenastym wieku, region Blekinge przynależał do królestwa Danii, jego wcześniejsze losy nie są znane. Jako prowincja Danii funkcjonował jeszcze przez 600 lat i wraz ze Skanią i Halland tworzył wschodnią część Królestwa Danii. Przez swoje zewnętrzne położenie, Blekinge było często grabione i najeżdżane przez oddziały Szwecji podczas wojny z Danią. Na mocy traktatu z Roskilde, z roku 1658, Blekinge przeszło pod panowanie Szwecji.

Kliknij i sprawdź ofertę NOVASOL

Ogród Szwecji

Blekinge, jest regionem nazywanym „ogrodem Szwecji“ i położony jest w południowej Szwecji. Przydomek taki został nadany ze względu na niezwykłe gatunku kwiatów, roślin i krzewów. W tym regionie przyroda ma niesamowicie zróżnicowany charakter, znajdą tu Państwo pięknie zaprojektowane parki, szorstkie i chropowate wybrzeże, jak i pustynny piasek.

Kliknij i sprawdź ofertę NOVASOL

Archipelag Blekinge

Wybrzeże morskie regionu Blekinge cechuje się bardzo urozmaiconą linią brzegową typu szkierowego. Archipelag Blekinge składa się z tysiąca wysepek i zapierających dech w piersiach zatoczek - jest to idealne miejsce na wakacje w Szwecji dla osób lubiących skarby natury. Z domu wakacyjnego mogą Państwo codziennie odwiedzać nowe miejsca czy zorganizować sobie wyprawę statkiem po lśniących wodach.

Atrakcje i rozrywka w Blekinge

W Blekinge na pewno nie będą się Państwo nudzić. W Eringsboda np. znajduje się „Blomstergĺrden“, tzw. park rzeźby. Dla najmłodszych polecane jest Mini zoo, a dla starszych Park Rozrywki Törnrosas Äventyrspark. Eriksberg, to kolejna perła Blekinge –jest to największy ogrodzony rezerwat przyrody w Północnej Europie - mogą tu Państwo stanąć oko w oko z łosiami czy danielami. Miasto Karlskrona od 300 lat jest na liście UNESCO ze względu na dobrze zachowaną bazę wojskową. Niedaleko od centrum Karlskrony znajduje się Barnens Gĺrd, miejsce relaksu dla rodzin z dziećmi. To niezwykły i bardzo bezpieczny park rozrywki dla najmłodszych, a jednocześnie idealne miejsce na piknik rodzinny.

W Karlshamn rodziny z dziećmi, nawet kilkunastoletnimi, znajdą wyjątkowy cel wycieczek – centrum odkrywców Kreativum. Tutaj okaże się, że wiedza może dawać radość, a poznawanie praw natury może być fantastyczną przygodą, również dla rodziców. Kreativum to centrum edukacyjno-eksperymentalne, gdzie każdy może poznać prawa techniki i przyrody poprzez uruchamianie i obserwowanie funkcjonowania różnych instalacji. Olofström to jedyna śródlądowa gmina regionu Blekinge z setkami jezior i lasów, idealna dla miłośników przyrody. Można wybierać spośród bogatej oferty aktywnego wypoczynku: kajak, rower, piesze wycieczki, wędkowanie. Szczególnie warto odwiedzić popularne zarybione jeziora Harasjömĺla.