Bohuslan

Wakacje w Bohuslän

Czysta woda i spokojne fiordy, w których odbijają się wystawione na działanie wiatrów skały, oraz tysiące małych wysp graniczących z ogromnymi, otwartymi przestrzeniami mogą zadziwić każdego. Najbardziej znaną atrakcją turystyczną z pewnością są rysunki naskalne w Tanum, których wiek szacowany jest na 2500 do 3000 lat i które są zaliczone przez UNESCO do światowego dziedzictwa kultury. Cały region jest pełen rysunków skalnych, stworzonych przez pierwotnych mieszkańców. Polecamy rezerwacje domu wakacyjnego w Bohuslän.

Bohuslän na wakacje - idealny wybór!

Wybrzeże Bohuslän liczy sobie 3.000 wysp, wysepek i raf i jest wyjątkowe w odróżnieniu od innych. Region Bohuslän ma 44 km szerokości i ok. 200 km długości. Wzdłuż wybrzeża znajdą Państwo wioski rybackie tj. Klädesholmen, Mollösund, Astol i Smögen, które odzwierciedlają klimat dawnych czasów i pokazują wyraźnie siłę morza i ukształtowany przez nie ląd. Latem w Bohuslän roi się od turystów, przybywających tu lądem, jak i drogą morską. Tutaj mogą Państwo spróbować lokalnych, morskich specjałów tj. wędzone ryby czy owoce morza. Czasem można także zakupić ryby bezpośrednio od rybaków z łodzi. Wynajęcie domu w tym regionie jest idealną bazą wypadową na wycieczki po regionie.

Atrakcje i rozrywka w regionie Bohuslän

 • GOLF: Niewiele osób o tym wie, ale jeżeli planują Państwo spędzić wakacje w Szwecji i zrelaksować się przy grze w golfa, znajdą tu Państwo ku temu doskonałe warunki. Wiele pól golfowych jest tutaj czynnych przez cały rok.

 • ROWER: Jeśli są Państwo miłośnikami jazdy rowerem polecamy „Cykelspĺret“, 290 km oznaczonej trasy rowerowej, ciągnącej się od Göteborg na południu Szwecji do Svinesund na północy przy granicy z Norwegią. Specjalne karty uzyskać można w biurze informacji turystycznej w Bohuslän.

 • AKWARIUM: W Lysekil znajduje się akwarium morskie Havets Hus, które posiada ok. 40 akwariów, tunel akwariowy z rybami. Woda jest regularnie pobierana z Gullmarsfjord. Pozy tym codziennie wyświetlane są tutaj filmy o biologii morskiej, ciekawostki nie tylko dla dzieci.

 • MUZEUM RZEŹB: W okolicach Tanum, ok. 30 km na południe od Strömstad znajduje się Vitlyckemuseum, czyli muzeum unikatowych rzeźb skalnych. W 1994 roku zostało ono wpisane na listę Dziedzictwa Kultury UNESCO.

 • PARK ZWIERZĄT: Fantastycznym doświadczeniem może być dla Państwa również zwiedzanie Parku Zwierząt Nordens Ark przy Kungshamn. Podziwiać mogą tutaj Państwo wszelkiego rodzaju niespotykane zwierzęta tj. pantery śnieżne, wilki, orły, rysie czy szwedzkie króliki. Gwarantowana zabawa na cały dzień dla wszystkich członków rodziny, niezależnie od wieku.

 • MUZEUM MALARSTWA: Światło Bohuslän inspirowało wielu artystów. Muzeum Nordiska Akvarellmuseet w Skärhamn położone jest na wyspie Tjörn w szczególnym miejscu nad samą wodą. Osobiście mogą Państwo oddać się tutaj malarstwu.

Polecamy zatem zwiedzanie regionu od progu własnego domu wakacyjnego. Oferujemy szeroką bazę domów wakacyjnych w interesujących miejscach.

Inne warte odwiedzenia zabytki i atrakcje

Wybierając ofertę "domki Szwecja", staniecie przed szansą na odwiedziny w takich miejscach jak:

 • Svenneby gamla kyrka – stary kościół w Svenneby

 • Skepparhuset Gullholmen

 • Bohuslän Museum w Uddevalla

 • Bryggan i Smögen – znana przystań w Smögen

 • Meereskajak przy Marstrand – wynajmij kajak i zwiedzaj pobliskie wody.

 • Horndore by – wioska wikingów przy Hamburgsund

Bohuslan

Popularne domy wakacyjne w Bohuslan

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Bohuslan

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Bohuslan

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Bohuslan

Loading...
Bohuslan