Domy wakacyjne na Olandii

Olandia – to istne piękno na Bałtyku - odróżnia się nieco od swoich „sióstr“ w tej części Szwecji. NOVASOL posiada tutaj piękne, ale praktyczne domy i apartamenty na wakacje. Olandia jest doskonałym celem podnóży dla miłośników jazdy rowerowej i zwiedzania. Olandia nie jest zbyt dużą wyspą, gdyż ma około 137 km długości i 16 km szerokości. Na Olandię dostać mogą się Państwo dzięki sześciokilometrowemu mostowi prowadzącemu z miasta Kalmar przez morską cieśninę. Zachęcamy do rezerwacji domu wakacyjnego na Olandii.

Rezerwuj noclegi w Olandii

Popularne domy wakacyjne w Olandia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Olandia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Olandia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Olandia

Loading...

Na południu Olandii…

Południowa część wyspy to teren, w którym dominują przestrzenie pastwisk i stepu. Ta część wyspy jest wietrznym, bo nieosłoniętym obszarem. Podczas wakacji w południowej części Olandii warto odwiedzić Stora Alvaret - unikalny obszar wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO ze względu na swój krajobraz. Dzięki wapiennemu podłożu i warunkom klimatycznym występuje tam aż 30 odmian orchidei. Ponadto południowy kraniec wyspy słynie ze stacji ornitologicznej. Amatorzy pieszych wycieczek z pewnością zachwyceni będą tą częścią wyspy. Będąc w południowej części Stora Alvaret warto zobaczyć unikalną rekonstrukcję grodu z epoki żelaza w miejscu jego pierwotnej lokalizacji - Eketorp borg. Jest to żywe muzeum odtwarzające warunki życia z epoki żelaza i czasów średniowiecza. Mieszkańcy są ubrani w odzież z epoki. Można tam zaobserwować dawne, codzienne życie panujące niegdyś w średniowiecznym grodzie. Jeśli więc chcecie zobaczyć to na własne oczy, już dziś zarezerwujcie kwaterę z katalogu "domki Szwecja".

Rezerwuj noclegi w Olandii

Na północy Olandii…

Północna część wyspy jest bardziej zalesiona od wspomnianej już części południowej. Tutaj polecamy Państwu zwiedzenie pałacu Solliden, czyli rezydencji rodziny królewskiej, która spędza część swojego urlopu właśnie tam. Ponadto warto odwiedzić Borgholm - typowe miasteczko letniskowe, w którym znajdują się ruiny renesansowego zamku. Zamek niegdyś był potężną budowlą, nie wytrzymał jednak upływu czasu, regularnych ataków i pożaru z 1806 roku. Mimo lat i wielu zniszczeń Borgholm Slott imponuje jednak rozmiarami. W zachodniej części wyspy znajdziemy przemodelowane przez erozję wapienie. Byrums Raukar jest doskonałym miejscem by zobaczyć, z jakiego materiału powstała ta przepiękna wyspa. Morze i fale wyżłobiły tu ciekawe formy, które tworzą unikalny charakter tego fragmentu wybrzeża.

Olandia – idealna na urlop w Szwecji!

Generalnie Olandia zachwyca przepięknymi krajobrazami, sielską atmosferą oraz długimi piaszczystymi plażami. Wyspa obfituje w niezwykle bogatą i różnorodną faunę i florę. Po całej wyspie rozsianych jest aż 350 wiatraków. Charakterystyczne są również występujące tam wapienne skały. Warto się wybrać do jednej z latarni morskich, z której roztacza się widok na morze i wyspę. Chcąc spędzić wakacje w Szwecji, warto zastanowić się nad wyborem właśnie Olandii, jako swojej finalnej destynacji urlopowej.