Wakacje w Uppsala – domy wakacyjne

Uppsala to kraina położona we wschodniej części Szwecji. Znajduje się tuż na Sztokholmem, co przez wielu uznawane jest za daleką północ. Uppsala to kraina pełna jezior i lasów oraz pięknego wybrzeża, oblewanego wodami Morza Bałtyckiego., gdzie temperatury znacząco nie odbiegają od tych w Polsce. Jest to świetne miejsce szczególnie dla miłośników przyrody oraz naturalnych krajobrazów. Dodatkowo, liczne miasta oraz bliskość Sztokholmu dają nieograniczone możliwości zwiedzania oraz poznania historii kraju. Wakacje w Szwecji, to również świetna okazja na aktywne spędzanie czasu oraz uprawianie spotów wodnych, bowiem oprócz wybrzeża morskiego, są tu jeszcze liczne jeziora. Dlatego, jeśli szukacie nowych i intrygujących miejsc, to Uppsala będzie świetnym wyborem na niezapomniany urlop.

Odkryj region Uppsala

Popularne domy wakacyjne w Uppsala

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Uppsala

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Uppsala

Loading...

Domy wakacyjne

W regionie Uppsala mamy bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Położone są w atrakcyjnych lokalizacjach: przy jeziorach, w lasach, blisko morskiego wybrzeża, w miastach itp. Nasze kwatery są w pełni wyposażone i zawsze gotowe, aby Was przyjąć. Nasze domy wakacyjne w Szwecji, to również możliwość przyjazdu ze zwierzęciem domowym – wystarczy tylko sprawdzić odpowiedni piktorgam. Część naszych obiektów zbudowanych jest w tradycyjnym stylu lub są to bardzo wiekowe budynki (proszę nie mylić ze „ w złym stanie”!), co z pewnością doda dodatkowych doznań. Domy w Uppsala, są również często rezerwowane przez wędkarzy, bowiem jest tu dużo jezior. Część obiektów posiada dodatkowe wyposażenie wędkarskie oraz łódź i dostęp do jeziora w cenie.

Odkryj region Uppsala

Ciekawe miejsca

Uppsala to przede wszystkim naturalne doznania i piękna przyroda. Szwedzi bardzo poważnie podchodzą do spraw związanych z ekologią oraz ochroną środowiska, dzięki czemu można tu podziwiać piękne, nie naruszone przez człowieka, krajobrazy. Przez lasy i wzgórza regionu prowadzą szlaki turystyczne, podczas których, z pewnością, nie raz przystaniecie aby zachwycić się pięknym widokiem.

Urlop w Uppsala, to także możliwość poznania pięknych zamków. Podczas planowania wędrówek, warto wpisać na listę chociażby:

  • Zamek Ekoslund – była, letnia rezydencja króla Gustawa III.

  • Zamek Gronso – budowla z XVII wieku z pięknymi ogrodami.

  • Zamek Skokolster – uznawany jest za jeden z najpiękniejszych barokowych zamków

  • Zamek Uppsala – piękna, XVI-wieczna budowla, która częściowo jest miejskim muzeum.

Równie ciekawym miejscem jest Park łosi w miejscowości Gardsjo. W miejscu tym, udacie się w godzinną podróż specjalna kolejką, która zabierze Was w świat łosi.

Ciekawe miasta

Rezerwując apartament wakacyjny w Szwecji, będziecie mieli również okazję odwiedzić tutejsze miasta takie jak:

  • Uppsala – stolica regionu. Podziwiać tu możecie miejską katedrę, która jest największym budynkiem sakralnym w Skandynawii. W katedrze warto odwiedzić jej skarbiec, pełen ciekawych eksponatów.

  • Gamla Uppsala – „stara” Uppsala – miejsce położone 5 kilometrów od stolicy. W czasach Wikingów, było to polityczne i religijne centrum Szwecji. Dziś, warto odwiedzić tu kościół z XII wieku, miejskie muzeum poświęcone wikingom oraz rekonstrukcję ich wioski (w formie muzeum na świeżym powietrzu).

  • Enkoping – siedziba dwóch zamków: Haga oraz Ekolsund. Podziwiać tu można także przepiękny, miejski ogród oraz miejskie muzeum.

  • Tierp – wioska z charakterystycznymi, drewnianymi domami. Są one zbudowane w tradycyjnym stylu tych ziem. Ciekawą atrakcją jest również kamień runiczny Gillberga.