Domy wakacyjne w Smalandii

Rezerwuj dom wakacyjny w Smalandii

Domy wakacyjne w Smalandii

Smalandia to Szwecja w miniaturze. Jest to obszar, gdzie znajdą Państwo czerwone domki wakacyjne z drewna, położone najczęściej na polanach, wśród lasów i piaszczystych plaż. Domy wakacyjne w Smalandii są doskonałą bazą wypadową do zwiedzania tego magicznego regionu, będącego istotą najpiękniejszych aspektów Szwecji. Region Smalandii charakteryzuje się malowniczymi miasteczkami takimi jak Eksjö – z brukowanymi, wąskimi uliczkami, słynnymi cukierniami „Polkargriser. Ponadto wiele pomników, zamków, np. w Kalmar oraz ruin - na Wyspie Visingsö. Mogą tutaj Państwo również rozpocząć przygodę z jazdą konno lub podążać po specjalnie przygotowanych ścieżkach rowerowych. To będą niezapomniane wakacje w Szwecji.

Popularne domy wakacyjne w Smalandia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Smalandia

Loading...

Semesterhus med pool i Smalandia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Smalandia

Loading...

Atrakcje gonią atrakcje…

  • Smalandia to Astrid Lindgren, a Astrid Lindgren to Smalandia. W Vimmerby wkroczą Państwo w ”świat Astrid Lindgren" i cofną się do czasów dzieciństwa i świata zabawy.

  • Smalandia prawie w całości położona jest pośród lasów – mawia się, że nawet pośród głębokiej dżungli. Jeżeli w poszukiwaniu śladów Wikingów zapuścisz się w nieodległe bory, znajdziesz się w urokliwej Krainie Szkła. W hucie, pod okiem specjalistów własnoręcznie stworzysz i wygrawerujesz szklaną pamiątkę z podróży.

  • Po wizycie w hucie szkła czas na safari! Przygotuj się na podglądanie życia łosi w parku Grönasens. Podziwiaj piękno tych majestatycznych zwierząt, które stały się symbolem Szwecji.

  • W tej lokalizacji fani narciarstwa będą zadowoleni, gdyż szusować mogą tu na wielu stokach. Ośrodki narciarskie są należycie przygotowane i oznaczone. Z roku na rok góry lodowe prosperują tutaj coraz lepiej, a narciarskie miejscowości są częściej odwiedzane przez turystów.

  • Podróż po tej części Szwecji południowej kończy się nad Morzem Bałtyckim, gdzie jest najwięcej małych wysp. Nadmorskie miejscowości oferują wiele ciekawostek, nie mogą Państwo ominąć tradycyjnego miasteczka Västervik. Można tutaj także odbyć rejs łodzią do rezerwatu Bla Junfrun.

Rezerwuj dom wakacyjny w Smalandii

Wakacje w Jönköping

Wybierając na wakacje domy w Jönköping, zamieszkają Państwo w otoczeniu pięknej scenerii pełnej jezior i lasów, jednakże pozostając wciąż blisko sklepów, kawiarni i atrakcji turystycznych. Wokół miasta Jönköping znajdą Państwo rozległą sieć szlaków pieszych, dostoswanych zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych piechurów. Cały teren wokół jeziora Vättern pełen jest możliwości aktywnego spędzania czasu, np. w formie wycieczek rowerowych, wypraw pieszych, czy żeglarstwa. Jezioro Vättern oferuje wspaniałe warunki wędkarskie, a w jego głębinach mogą Państwo znaleźć np. szczupaka, łososia i wiele innych gatunków ryb. Nawet podczas zimy, nie będą się Państwo tu nudzić – wybierzcie się na wycieczkę do ośrodka narciarskiego Isaberg lub na łyżwy na zamarzniętym jeziorze. Sprawdźcie więc ofertę "domki Szwecja" i w drogę!

Rezerwuj dom wakacyjny w Smalandii

Wakacje w Kalmar

Wakacje w Kalmar równają się odprężeniu i zachwytowi. Głównym miastem regionu Kalmar jest miasto o tej samej nazwie. Znajdą tu Państwo wiele restauracji, kawiarni, sklepów, ale także bogactwo historyczne. Warto odwiedzić zamek w Kalmar, który został zachowany w dobrym stanie od czasów renesansu, czy katedrę z 17 wieku. Innymi miejscami, będącymi dobrym celem wycieczki są ruiny fortecy, kamienne statki i kamienie runiczne. W Kalmar tętni też bogate życie kulturalne. Natkną się tu Państwo na liczne muzea, galeria, teatr i kina. Miasto Kalmar ma starożytny rodowód, jednak niektóre jego części powstały w 17 wieku. Na pewno uchwycą tu Państwo wyjątkowe ujęcia podczas spaceru z aparatem fotograficznym.

Wakacje w Kronoberg

Piękny region Kronoberg jest idealnym miejscem na wakacje, jeżeli marzą Państwo o odkryciu najcenniejszych perełek Smalandii. Kronoberg znane jest przede wszystkim z niesamowitych scenerii tworzonych przez tutejsze lasy i jeziora. Jest to destynacja, w której każdy kochający przyrodę z pewnością znajdzie coś dla siebie. Bardzo dużo do zaoferowania ma także miasto Växjö. Znajdą tu Państwo sklepy, kawiarnie i restauracje. Nie można zapomnieć o wybraniu się na spacer wokół jeziora o tej samej nazwie, znajdującego się w samym centrum miasta.