Dalsland

Dalsland – kraina jezior

Dalsland jest historyczną krainą, znajdującą się w Szwecji. Położona jest w południowej części kraju, nad wodami jeziora Wener, które jest największym jeziorem w tym kraju. Co ciekawe, ziemie te nazywane były „niziną”, ze względu na płaskie tereny w ich południowej części. Dziś tej nazwy, używa się już tylko lokalnie.

Dalsland jest krainą, na obszarze której, znajduje się najwięcej jezior. Dodatkowo, aż 2/3 powierzchni zajmują lasy. Jasno więc z tego wynika, że wakacje w Szwecji, będą idealną okazją na wypoczynek wśród natury i zielonych krajobrazów. Sami zdecydujecie, czy zechcecie jedynie relaksować się i korzystać z czystego i świeżego powietrza, czy np. będziecie aktywnie eksplorować przepiękne lasy i akweny.

Domy wakacyjne

Jeśli uwielbiacie naturalne krajobrazy i aktywne spędzanie czasu, to koniecznie sprawdźcie ofertę NOVASOL w regionie Dalsland. Nasze domy i apartamenty wakacyjne, zlokalizowane są na całym obszarze krainy, pośród wód i lasów. Domy wakacyjne w Szwecji, to gwarancja wypoczynku w pełni wyposażonych domach, w których w komfortowych warunkach spędzicie urlop. Szczególnie polecamy nasze obiekty wędkarzom, bowiem w tym regionie występują świetne warunki do uprawiania wędkarstwa. W katalogu znajdziecie specjalne domy, dedykowane właśnie wędkarzom. Takie kwatery, mają dodatkowe wyposażenie oraz łódź i bezpłatny (często bezpośredni) dostęp do jeziora).

Aktywne wakacje

Dzięki swoim walorom naturalnym, Dalsland jest idealnym miejscem na aktywne spędzanie czasu. Już samo jezioro Wener, ma mnóstwo do zaoferowania. Kąpieliska, plaże oraz możliwość uprawiania sportów wodnych, a mowa przecież o małym wycinku regionu. Inne, nie mniej atrakcyjne akweny, również oferują niezapomniane przeżycia, a duża ich część jest połączona naturalnymi rzekami i kanałami. Z tego powodu, urlop w Dalsland, to idealna okazja na uprawianie żeglarstwa lub przepraw kajakiem lub łodzią wiosłową. Tutejsze jeziora, pełne są również, różnych gatunków ryb. Czyste wody akwenów i ekologiczna polityka Szwecji spowodowały, że wędkarze mają tutaj prawdziwy raj.

Jeśli nie lubicie wodnych atrakcji, to mnogość lasów i szlaków turystycznych przez nie prowadzących, przyprawią Was o zawrót głowy. Trasy piesze, rowerowe, a nawet konne, są świetnie oznakowane i prowadzą przez atrakcyjne punkty widokowe oraz ciekawe miejsca. Niejednokrotnie na Waszej trasie, spotkacie przedstawicieli leśnych ptaków i zwierząt, co z pewnością będzie dodatkową atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych.

Ciekawe miejsca

Planując wojaże po malowniczym regionie Dalsland, warto w planach uwzględnić takie miejsca jak:

  • Park Narodowy Tresticklan – rezerwat powstały w celu ochrony okolic jeziora Stora Tresticklan oraz wiekowych puszcz.

  • Amal – jedyne miasto w regionie i zarazem jego stolica. Idylliczny klimat i zabytkowa zabudowa, to coś co warto zobaczyć.

  • Bengtsfors – miejscowość z przepięknym drewnianym kościołem.

  • Rezerwat naturalny Sorknatten – obejmujący jeziora: Djup oraz Arr.

  • Kanał Dalsland – mający 284 kilometry długości. Jest to kanał prowadzący przez jeziora i pozwala na wodne przeprawy, między innymi przez wodne akwedukty.

Brzmi zachęcająco? Rezerwujcie więc kwaterę z katalogu "domki Szwecja" i w drogę!

dalsland

Popularne domy wakacyjne w Dalsland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Dalsland

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Dalsland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Dalsland

Loading...
Dalsland
Dalsland