Domy wakacyjne w Hordaland

Domy wakacyjne w Hordaland

Domy wakacyjne w Hordaland

W NOVASOL czeka na Państwa wiele atrakcyjnych domów wakacyjnych w Hordaland. Nie ważne czy wakacje w Hordaland chcą Państwo spędzić w luksusowej willi z prywatnym basenem czy prosto i funkcjonalnie urządzonym domu. Nieważne czy szukają Państwo zakwaterowania na morzem, rzeką czy fiordem. NOVASOL ma odpowiednie kwatery w Hordaland dla każdego. W naszej ofercie znajdą Państwo wspaniałe domy wakacyjne idealne dla rodzin z dziećmi, podróżujących wspólnie przyjaciół oraz wędkarzy. Kwatery wakacyjne w Hordaland to dobry pomysł zarówno na letnie wakacje, jak i zimowy urlop. Dom wakacyjny w Hordaland - zarezerwuj już dziś!

Popularne domy wakacyjne w Hordaland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Hordaland

Loading...

Semesterhus med pool i Hordaland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Hordaland

Loading...

Wspaniała Przyroda

Hordaland to region między Bergen i kolejką linową. Dużym centrum jest naturalnie Bergen. Inne ważne regiony to tutaj m.in. Voss, Dale, Os i Knarvik. Teren na zachód i północ od Bergen jest typowo nabrzeżny z setkami mniejszych i większych wysp, fiordów i cieśnin. Półwyspy Bergensøya, Osterøya oraz teren wzdłuż oraz na północ od kolejki linowej ma inny charakter. Dominują tutaj góry i doliny. O szczególnym charakterze decyduje tutaj stosunkowo płaski teren wokół Voss – miejscowości, która pomimo położenia na zachodzie nastawiona jest przede wszystkim na turystykę zimową. Jest to możliwe dzięki stabilnej zimowej pogodzie oraz klimatowi, zbliżonemu do panującego w kraju. W Hordaland znajdą Państwo prawie wszystko: idylliczne krajobrazy, miasta i tradycje. Wycieczka do Hardanger, błękitne niebo i strome skały, odbijające się we fiordach - to jest romantyczna Norwegia. W wielu gospodarstwach można skosztować i kupić znany tu jabłecznik. We fiordach występuje wiele gatunków ryb, m.in. dorsze, śledzie i czarniaki. Miłośników aktywne wypoczynku zapraszamy do Voss. Tutaj przez cały rok czeka wiele aktywności, zimą panują tu idealne warunki narciarskie, z kolei latem można tu jeździć na rowerach, urządzać piesze wędrówki, uprawiać rafting i paralotniarstwo. W Bergen czekają na Państwa atrakcje kulturalne oraz różnego rodzaju sklepy. Zachęcamy Państwa również do odkrycia grupy wysp Bømlo z latarnią morską Slåtterøy fyr oraz portem Mosterhamn, kolebką chrześcijaństwa w Norwegii.

Wędkowanie

Hordaland to idealny wybór, jeżeli planują Państwo wakacje i wędkowanie w Norwegii. Panują tu doskonałe warunki wędkarskie zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych wędkarzy. W Hordaland mogą Państwo wędkować z jeziorach, rzekach, morzu i we fiordach. Wędkowanie w Norwegii możliwe jest z lądu oraz z wody. W ofercie NOVASOL znajdą Państwo wspaniałe domy wakacyjne przeznaczone szczególnie dla wędkarzy, wyposażone w łodzie i miejsce do oprawiania ryb i czyszczenia sprzętu wędkarskiego. Ponadto często przy takich domach znajduje się pomost, przy którym można zacumować łódź.

Mapa szlaków pieszych N19 - dobra propozycja dla każdego!

Niezapomniane widoki

W regionie Hordaland z pewnością oczarują Państwa wspaniałe fiordy. Nie ma znaczenia czy rozpoczną Państwo podróż na wschodzie, gdzie wysokie góry Hardangervidda opadają stromo do fiordu, całkiem na zachodzie przy ujściu morza czy w Bergen – wszędzie spotkają Państwo fiordy, które zdominowały tutaj krajobraz. Wiele domów wakacyjnych NOVASOL położonych jest wzdłuż wybrzeża Hordaland oraz na położonych tam wyspach.

Fiord Hardanger, rozciągający się na 179 km od morza aż do gór, jest najdłuższym fiordem w Hordaland i wpływa na wyżynę Hardanger w miejscowości górskiej Eidfjord. Wzdłuż fiordu położone są miejscowości znane na świecie z urodzajnym pól i wspaniałych widoków.

Wspaniali mieszkańcy

Wakacje w domu wakacyjnym w Hordaland dają Państwu możliwość poznania lokalnych mieszkańców, ich zwyczajów i przyzwyczajeń. Przekonają się Państwo, iż są oni niezwykle serdecznie i pomocni. Z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości. Norwedzy od zawsze żyli w zgodzie z naturą, można nawet powiedzieć, iż potrzeba bliskiego kontaktu z przyrodą jest tu cechą narodową. Jest to naród niezwykle dumny ze swojego pochodzenia i tradycji. Tutaj, przed większością domów przez cały rok powiewają flagi narodowe. Symbol flagi pojawia się często na tortach weselnych, na ozdobach choinkowych oraz w wielu innych niespodziewanych miejscach. Przywiązanie do tradycji widać podczas uroczystości narodowych, kiedy to Norwedzy ubierają tradycyjne chłopskie stroje bunad.

Norweska kuchnia

W apartamentach wakacyjnych w Hordaland znajdują się w pełni wyposażone kuchnie, gdzie z łatwością przygotują Państwo wyśmienite dania ze świeżo złowionych ryb. Jeżeli będą mieć Państwo ochotę na jedzenie na mieście, zachęcamy do odwiedzenia lokalnych restauracji, które obok pizzy i hamburgerów serwują również tradycyjne norweskie potrawy. Zachęcamy do skosztowania m.in. marynowanego łososia, potrawki jagnięcej z kapustą, dziczyzny lub owoców morza. Ze względu na dostęp do morza w Norwegii zjada się dużo ryb i owoców morza, przygotowywanych na różne sposoby. Można tu zjeść rybę rybną, kotleciki rybne oraz inne potrawy z dorsza, śledzia, łososia i pstrąga. Spędzając Mapa szlaków pieszych N19 koniecznie powinni Państwo spróbować wspaniałych lokalnych specjałów.

NOVASOL-Extra

Jeżeli zdecydują się Państwo na rezerwację domu wakacyjnego w Hardaland, zachęcamy do zapoznania się z trasami pieszych wędrówek. Trasy są odpowiednia dla domów wakacyjnych w Hordaland, są to domy rozpoczynające się od N18, N19 oraz N20.

Mapa szlaków pieszych N18

Mapa szlaków pieszych N19

Mapa szlaków pieszych N20