Domy wakacyjne w Akershus

Rezerwuj dom wakacyjny w północnej części Oslofjord

Domy wakacyjne w Akershus

NOVASOL wyszukała specjalnie dla Państwa najpiękniejsze domy wakacyjne. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane domy wakacyjne spełniały wszelkie Państwa wymagania. Nieważne czy szukają Państwo prosto urządzonej, tradycyjnej norweskiej chaty czy domu wakacyjnego, dysponującego wszelkimi udogodnieniami, niezbędnymi dla dzisiejszego człowieka. Niektórzy klienci chcą spędzać całe dnie w przynależnym do domu wakacyjnego basenie lub saunie. Inni klienci pragną cieszyć się prostotą zarezerwowanego domu wakacyjnego. Nieważne czy dom wakacyjny ma służyć jedynie, jako baza wypadowa czy też, jako główne miejsce wypoczynku, NOVASOL dysponuje wspaniałymi domami wakacyjnymi, które spełnią Państwa wymagania. Dom wakacyjny w północnej części fiordu Oslofjord - W NOVASOL każdy znajdzie odpowiedni dla siebie.

Popularne domy wakacyjne w Akershus

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Akershus

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Akershus

Loading...

Wakacje w północnej części fiordu Oslofjord

Większość gości NOVASOL, decydujących się na wakacje w tym regionie, przyjeżdża własnym samochodem. Z Oslo istnieje połączenie promowe do Danii (Fredrikshavn, Hirtshals i Kopenhaga) oraz do Niemiec (Kilonia). Poza tym znajduje się tu główne lotnisko Norwegii (Gardermoen), na północ od Oslo. Północna część regionu to czarująca kraina z głębokimi lasami, pastwiskami i polami. Nadaje się idealnie na piesze wycieczki, tak latem, jak i zimą. Znajdują się tu zarówno małe jeziora, jak i duże, tj. Tyrifjord czy Krøderen. W zimie jest to idealna baza wypadowa na wycieczki narciarskie do Norefjell. Wakacje w regionie Oslofjord to gwarancja doskoanłej zabawy!

Rezerwuj dom wakacyjny w północnej części Oslofjord

Atrakcje i muzea

W północnej części Oslofiordu jest wiele atrakcji i imprez. Zebraliśmy kilka najważniejszych wydarzeń, tak, aby Państwa wakacje już od pierwszego dnia były dobrze zaplanowane.

  • Blaafarveverket (kpalnia kobaltu) w Åmot (w pobliżu Vikersund) obejmuje muzeum, kopalnię kobaltu, hutę szkła i wystawę sztuki w ratuszu w Modum. W muzeum można zobaczyć proces wytwarzania niebieskiego kobaltu z kopalni i nadawanie mu właściwego koloru. Na początku 19. wieku ponad 80 % niebieskiego koloru, wykorzystywanego do produkcji szkła i porcelany, pochodziło w kopalni w tym regionie.

  • Muzeum Ludowe Hadeland w Gran – skansen z 27 budynkami i archeologiczną wystawą. Częścią muzeum jest kościół Tingelstad Gamle Kirke – średniowieczny kościół z wyposażeniem z 15. wieku.

  • Willa Fridheim przy Krøderen – muzeum poświęcone norweskim bajkom i opowiadaniom przygodowym m.in. pisarzy Asbjørnsen i Moe. Wystawy odbywają się w budynku z 1892 roku.

  • Park Niedźwiedzia Vassfaret w Flå. Park położony jest na północ od Norefjell.

Propozycje spędzenia czasu wolnego

  • Wędkowanie. Dobre warunki wędkarskie w rzece Randselva, między Hønefoss i Jevnaker.

  • Storøya w Tyrifjord. Ta, połączona ze stałym lądem, wyspa oferuje dobre warunki do gry w golfa. Można tu również znaleźć naturalne, oznaczone ścieżki oraz galerie z punktem sprzedaży grafik i obrazów, a także piękną, rzadką florę.

  • Huta szkła Hadeland w Jevnaker (ok. 1 godz. jazdy samochodem od Oslo), założona w 1762 roku. Można tu zobaczyć proces dmuchania szkła oraz spróbować swoich sił w tej technice. Oczywiście można tu także kupić przedmioty ze szkła.

  • Można tu także zbierać grzyby i jagody.

  • Panują tu dobre warunki kąpieliskowe.

Jeżeli marzą się Państwu wakacje w Norwegii w NOVASOL z pewnością odnajdą Państwo ten jedyny niepowtarzalny dom wakacyjny, spełniający wszystkie kryteria.