Domy wakacyjne w Południowym Trøndelag

Południowy Trøndelag kusi wspaniałą przyrodą: cudowną linią wybrzeża, pięknymi fiordami i mrocznymi lasami oraz bogatą ofertą kulturalną. W NOVASOL czeka na Państwa wiele sprawdzonych kwater wakacyjnych w Południowym Trøndelag. Mogą tu Państwo wybierać spośród domów i apartamentów wakacyjnych o różnym wyposażeniu i standardzie. Nasze kwatery wakacyjne to doskonały pomysł na wakacje dla wędkarzy, rodzin z dziećmi, amatorów aktywnego wypoczynku oraz osób podróżujących ze zwierzęciem domowym. Tu mogą Państwo cieszyć się prywatnością i odpocząć od codziennych trosk.

Zakwaterowanie w Południowym Trøndelag - na każdą kieszeń znajdziecie w NOVASOL!

Zarezerwuj obiekt w południowym Trondelag

Popularne domy wakacyjne w Trøndelag Południowy

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Trøndelag Południowy

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Trøndelag Południowy

Loading...

Wakacyjny raj

Z zaludnieniem na poziomie 15 mieszkańców na km² prowincja Południowy Trøndelag jest gęściej zaludniona niż sąsiednia prowincja PółnocnyTrøndelag. Stolicą prowincji jest Trondheim. To byłe miasto arcybiskupie dzięki centralnemu położeniu w Norwegii posiada wiele atrakcji i ważnych historycznie muzeów. Do tego dochodzą nowoczesne sklepy i przytulne kawiarnie, jak również wspaniała lokalizacji w pobliżu fiordu Trondheim oraz ujścia rzek Nidelva. Wszystko to czyni Trondheim miastem wartym obejrzenia. Poza tym godne polecenia jest odwiedzenie dawnego, malowniczego, górskiego miasteczka Røros (ok. 155 km na południe od Trondheim), wpisanego na Listę światowego dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Wakacje w Norwegii środkowej z pewnością Państwa nie rozczarują!

Zarezerwuj obiekt w południowym Trondelag

Zróżnicowany krajobraz

Na krajobraz prowincji Południowego Trøndelag składają się typowe wybrzeża i fiordy na zachodzie oraz tereny leśne i uprawne wokół fiordu Trondheim. Na południu przeważa krajobraz górski, na który w północnej części Dovre składają się Płaskowyż Røros i Góry Tydals. Pagórkowate wybrzeże strzeżone jest przez wysokie góry, które im dalej na południe, tym są wyższe. Między nimi znajduje się także Storskrymten, o wysokości 1.985 m n.p.m., który jest najwyższą górą prowincji.

Podobnie jak w Północnym Trøndelag, również w Południowym Trøndelag znajduje się wiele, bogatych w łososia rzek, m.in. Orkla, Gaula i Stordalselva, z których wszystkie cieszą się popularnością wśród profesjonalnych wędkarzy. Tak latem, jak i jesienią góry Południowego Trøndelag zapraszają do odbywania długich wędrówek.

Zarezerwuj obiekt w południowym Trondelag

Muzea/Galerie/Wydarzenia kulturalne

W Południowym Trondelag jest wiele atrakcji i imprez. Zebraliśmy kilka najważniejszych wydarzeń, tak, aby Państwa wakacje już od pierwszego dnia były dobrze zaplanowane.

 • Katedra Nidaros: Norweska świętość narodowa i jednocześnie największa, gotycka katedra na północy. Najstarsza część katedry pochodzi z 11. wieku. Katedra robi wielkie wrażenie na każdym odwiedzającym. Istnieje możliwość zwiedzenia wieży katedry.

 • "Erkebispegården" (Siedziba arcybiskupstwa) z 11. wieku, położone jest w pobliżu katedry Nidaros. Muzeum Narodowe, Muzeum Wojskowe oraz zbrojownia położone są zaraz w pobliżu i oferuje wgląd w militarną historię Norwegii.

 • Ringve Historyczne Muzeum Muzyki; oddalone 3 km na północny-wschód od Trondheim. Można tu zobaczyć 1.500 instrumentów z całego świata. Muzeum ma własny zespół kameralny i salę koncertową, na której odbywają się wydarzenia kulturalne. Dziedziniec otoczony jest ogrodem botanicznym, który jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców Trondheim.

 • "Munkholmen" położony jest zaraz przed Trondheim. Tutaj w średniowieczu został odnaleziony klasztor Nidarholm. Później klasztor został umocniony i przekształcony w więzienie. Do Munkholmen można dostać się łodzią z Ravnkloa. Odjazd o każdej pełnej godzinie. Są tu świetne warunki kąpieliskowe i piknikowe.

 • "Gamle Bybro" (stary most miejski) w Trondheim pochodzi z 1861 roku i jest najczęściej fotografowanym motywem z Trondheim. Znany jest również, jako „portal szczęścia".

 • Austråttborgen w Ørlandet: Renesansowy zamek z 1650 roku. Ozdobiony jest wieloma kamiennymi rzeźbami, znaleźć tu można liczne altany oraz drewniane rzeźby. Można tu zobaczyć salę z barokowymi meblami i interesującymi, drewnianymi rzeźbieniami. Wiele wystaw i koncertów odbywa się w sali rycerskiej.

 • Thamshavnbahn z zakładów Løkken: najstarszy pociąg na prąd na świecie, który ciągle jeszcze jest w użyciu. Tu mogą Państwo odbyć przejażdżkę lokomotywą z 1908 roku i 1917 roku, oraz skorzystać z wagonu restauracyjnego i królewskiego przedziału z 1908 roku.

Atrakcje specjalne

 • Festiwal Olava, różne wydarzenia kulturalne upamiętniające świętego Olava, w pobliżu katedry Nidaros.

 • Dni kultury wybrzeża w Lysøysund, 2. Tygodnie w sierpniu

 • Festiwal Muzyki kameralne, początek wrześnie, Trondheim

Propozycje aktywnego spędzenia czasu

 • Wędkowanie z łodzi, np. wokół Hitra i Frøya. Mogą tu Państwo złowić dorsza, czarniaka, plamiaka i halibuta.

 • Oppdal oferuje świetne warunki narciarskie w miesiącach zimowych, podczas, gdy w pozostałych porach roku można tu skorzystać z m.in. raftingu, pieszych wycieczek, wiosłowania i wspinaczki.

 • Mogą Państwo grać w golfa na polu golfowym Toftemo w górskiej okolicy Dovrefjell.

 • Narciarstwo alpejskie w centrum alpejskim Toftemo, Snow-Board Park. Korzystne warunki narciarskie.

 • Można tu urządzać piesze wędrówki np. w Parku Narodowym Dovrefjell lub regionach wokół Selbu, Tydal i Sylane.

Wakacje w Norwegii - doskonała przygoda dla całej rodziny!