Domy wakacyjne w Telemark

Sprawdź noclegi w Telemark

Domy wakacyjne w Telemark

Poszukują Państwo zakwaterowania w Telemark? Nie mogli Państwo lepiej trafić! W NOVASOL z przyjemnością pomożemy w znalezieniu odpowiedniego dla Państwa zakwaterowania. U nas to Państwo decydują w jakich warunkach chcą spędzić urlop. W NOVASOL oferujemy różne rodzaje zakwaterowania w Telemarku: funkcjonalne mieszkania, typowo norweskie hytte oraz eleganckie, dobrze wyposażone domy wakacyjne. Każde nasze zakwaterowanie jest urządzone i wyposażone w indywidualny sposób.

Domy wakacyjne w Telemark to ddoskonały początek Państwa wakacji.

Popularne domy wakacyjne w Telemark

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Telemark

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Telemark

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Telemark

Loading...

Góry w Telemark i Agder

Kolebka sportów narciarskich! To Telemark. Pewnego razu w Telemark... Sondre Norheim, pionier narciarski, urodził się w 1825 roku w Morgedal w Telemark. To właśnie jemu zawdzięczamy slalom, sport zimowy oraz rozwój techniki Telemark. Już trzy razy płomień olimpijski, symbol igrzysk zimowych zapalany był w Morgedal: 1952 (Oslo), 1960 (Squaw Valley, USA) i 1994 (Lillehammer).

Ulubione regiony narciarskie w Telemark: Gaustablikk, Gautefall, Vrådal, Hallbjønnsekken i Haukelifjell.

Wewnętrzna część regionu Agder może pochwalić się długą historią narciarską. Kolejny region narciarski, najbardziej znany to Hovden w Setesdal.

Na północy Telemarku króluje Gaustadtopp, postrzegane przez wielu jako najpiękniejsze norweskie góry. Wznoszą się one na 1.883 M ponad poziomem morza. Przy dobrej pogodzie na wschodzie można zobaczyć Szwecję a na południowym - wschodzie wybrzeże. Ten widok ukazuje 1/6 Norwegii! W miesiącach letnich (lipiec-sierpień) można wspiąć się na Gaustadtopp (ok. 2,5 godz.), wędrówkę najlepiej rozpocząć u podnóża gór na południe od Rjukan.

Sprawdź noclegi w Telemark

Domy wakacyjne w Norwegii

Dom wakacyjny w Telemark to nie tylko wspaniały pomysł na zimowe wakacje. To idealny pomysł także na wakacje w pozostałych porach roku. Na wiosnę spod śniegu wyjrzy wspaniała, bujna przyroda. W kwietniu i maju lasy się zielenią doliny rozjaśniają się kolorami. Zachwycą Państwa lśniące jeziora i rzeki. Wędkarze mają wówczas wspaniałe warunki do łowienia ryb. Z kolei jesienią w lasach można zbierać grzyby i jagody. Jesień stwarza również idealna warunki do pieszych wycieczek.

Nieważne, jaki rodzaj wypoczynku Państwo preferują. Domy wakacyjne NOVASOL to zawsze idealna baza wypadowa na organizowane indywidualnie wycieczki. W regionie znajdą Państwo wiele wspaniałych miejsc, które tylko czekają, aby zostać odkryte. Majestatyczne wodospady, spokojne jeziora, delikatne wzgórza i dzikie góry - tutaj każdy znajdzie idealne warunki do wypoczynku. Panująca atmosfera sprzyja zadumie i odpoczynkowi z dala od trosk codziennego dnia. Serdecznie zapraszamy do odkrycia wspaniałego Telemarku. Wakacje w norweskich górach zaczynają się od progu domu wakacyjnego.

Atrakcje przez cały rok

Kanał Telemark, nazywany często ósmym cudem świata jest najczęściej wybieranym celem wycieczek w regionie Telemarku. Kanał ma 105 km długości i 28 śluz. Obecnie można odbyć podróż po kanale na pokładzie jednego z trzech statków lub urządzić wycieczkę kajakową. Zachwycą tu Państwa wspaniałe krajobrazy. Zachęcamy również do innych form aktywnego wypoczynku na łonie przepięknej przyrody: do pływania, kajakarstwa, żeglowania lub wędkowania. Znajdą tu Państwo również bardzo dobre warunki do wędrówek górskich - z Gaustatoppen rozciąga się cudowny widok na ogromną część Norwegii. Na uwagę zasługuje także Hardangervidda, najwyżej położona równina w Europie, na terenie której znajduje się park narodowy.

W Skien, głównym mieście regionu, urodził się Henrik Ibsen. W letnim domu rodziny Ibsenów w Venstøp znajduje się obecnie muzeum poświęcone pisarzowi. Znajdują się tu pamiątki z dzieciństwa dramatopisarza. Oglądając przedmioty, które go otaczały łatwiej będzie zrozumieć jego styl pisarski.

Marzy się Państwu urlop w Norwegii? Zapraszamy do Telemark!