Odkryj zakątki Południowej Norwegii

Norwegia Południowa

Odkryj zakątki Południowej Norwegii

W NOVASOL czekają na Was wspaniałe, dobrze wyposażone domy wakacyjne w Południowej Norwegii. Jeżeli podczas wakacji w Norwegii zechcecie skorzystać zarówno z pięknych nadmorskich plaż, jak również sprawdzić swoje wędkarskie możliwości w jeziorach, Południowa Norwegia będzie odpowiednim miejscem. Domy wakacyjne NOVASOL wydają się wprost stworzone na wakacje z dziećmi oraz wypoczynek w gronie znajomych. Norwegia Południowa to cudowne miejsce, gdzie w otoczeniu wspaniałej przyrody odpoczniecie od codziennych trosk i naładują się pozytywną energią. Sprawdzone domy wakacyjne w Południowej Norwegii - już dziś pomyśl o najbliższych wakacjach!

Popularne domy wakacyjne w Norwegia Południowa

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Norwegia Południowa

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Norwegia Południowa

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Norwegia Południowa

Loading...

Wakacje w Południowej Norwegii

W NOVASOL wydzieliliśmy w Południowej Norwegii dwa regiony: Indre Agder (obszar wewnątrz regionu) i region nabrzeżny. Sørlandet (region nabrzeżny) określany jest często mianem norweskiej riwiery. Jest to region ulubiony i najczęściej wybierany na wakacje przez Norwegów. Dzięki zróżnicowanej linni brzegowej, licznym wysepkom i zatoczkom, region ten przyciąga żeglarzy. Z kolei piaszczyste plaże są ulubionym celem podróży amatorów kąpieli słonecznych.

NOVASOL mianem Południowej Norwegii określa regiony wschodniego i zachodniego Agder oraz południowej części Telemarku. Region nabrzeżny jest najgęściej zaludniony, szczególnie wokół większych miast. Na obszarach wewnątrz regionu ludność jest rozsiana i podobnie, jak na całej północy, jest wiele niezamieszkałych terenów łąkowych i górskich. Południowa Norwegia – wspaniałe miejsce na Wasze wakacje w Norwegii!

Norwegia Południowa

Wspaniałe miejsca w regionie

Kristiansand na południowym szczycie Norwegii to największe miasto w tym regionie. Miasto zostało założone w roku 1641 przez duńskiego króla Christiana IV. Kristiansand jest znane z drewnianych domów w części miasta Posebyen. Park zwierząt i rozrywki oddalony jest 11 km na południe od Kristiansand i jest prawdziwym rajem dla dzieci w każdym wieku.

Wzdłuż wybrzeża, na wschodzie i zachodzie od Kristiansand, położone są malownicze miejscowości Brevik, Kragerø, Risør, Tvedestrand, Arendal, Grimstad, Mandal, Farsund i Flekkefjord. Te małe, przytulne miejscowości charakteryzuje szczególna atmosfera. Białe, drewniane domy i wąskie uliczki zachęcają do romantycznych spacerów i odkrywczych wypraw. W portu aż się roi od ludzi, żaglówek, łodzi rekreacyjnych różnej wielkości i łodzi rybaków, sprzedających złowione ryby. Wieczorami ulice wypełniają się roześmianymi turystami, idącymi na kolację, koncert lub po prostu na spacer.

Lotnisko znajduje się w Kristiansand (Kjevik). Są tu połączenia promowe z Danią na trasach Kristiansand-Hirtshals i Kristiansand-Fredrikshavn.

Norwegia Południowa

Idealne warunki wędkarskie

Obszar wewnątrz kraju, za wybrzeżem, położony jest trochę w ukryciu. Panują tu idealne warunki do spokojnego wypoczynku. Góry i doliny dają poczucie bezpieczeństwa. Możecie tu wędrować cały dzień i nie spotkać innego człowieka. NOVASOL ma w swojej ofercie m.in domy wakacyjne dla wędkarzy. No wyposażeniu takich domów znajduje się często łódź z silnikiem oraz miejsce do oprawiania ryb. W Norwegii Południowej można wędkować zarówno z lądu jak i z wody. A w dobrze wyposażonej kuchni domu wakacyjnego bez problemu wyczarujecie wspaniałe dania ze świeżo złowionych ryb. W kwatarach wakacyjnych w Norwegii Południowej znajdziecie wszystko to, co jest niezbędne dla udanych wakacji. A co najważniejsze wynajem domu wakacyjnego w Norwegii nie musi zrujnować Waszego budżetu!

Dom w Norwegii Południowej

Tego warto doświadczyć

Spędzając wakacje na południu Norwegii koniecznie powinniście skorzystać z atrakcji, jakie oferuje region. Polecamy:

  • wycieczkę samochodem wzdłuż południowego wybrzeża Norwegii - zachwycą tu Was nadmorskie miasteczka i cudowne piaszczyste plaże.

  • zjazd pod ziemieę w kopalni srebra w Konsberg.

  • rejs promem przez Kanał Telemarku.

  • spacer po Egersund - jednym z lepiej zachowanych drewnianych miast Norwegii.

  • latarnię morską na półwyspie Lindesnes - najdalej na południe wysunięte miejsce w Norwegii.

  • portową część Arendal - drewniana zabudowa z XIX wieku.

  • kolejkę linową Krossobanen.

Nie zwlekajcie ani chwili dłużej i już dziś pomyślcie o rezerwacji domu wakacyjnego w Norwegii.