Domy wakacyjne w Północnym Trøndelag

Wiele fiordów, zbiorników wodnych i rozległa, bezludna przyroda czynią z Północnego Trøndelag idealne miejsce na wakacje dla wszystkich tych, którzy tęsknią za spokojnymi wakacjami i wyprawami wędkarskimi. Nie uświadczą tutaj Państwo zgiełku i hałasu wielkich miast – tutaj jest tylko cisza i spokój na łonie natury. Tutaj warto się zatrzymać i zachwycić cudowną przyrodą. Mogą tu Państwo spotkać łosia lub niedźwiedzia. Zachęcamy do odwiedzenia Północnego Trøndelag, gdzie NOVASOL dysponuje wspaniałymi, w pełni wyposażonymi domami wakacyjnymi. Dom wakacyjny w Północnym Trøndelag to zawsze doskonały początek wakacji.

Rezerwuj urlop w Północnym Trondelag

Popularne domy wakacyjne w Trøndelag Północny

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Trøndelag Północny

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Trøndelag Północny

Loading...

Wspaniały Trøndelag

Środkowonorweski region Trøndelag składa się z dwóch prowincji: Północnego Trøndelag i Południowego Trøndelag, przy czym bardziej na północ wysunięta prowincja Północny Trøndelag jest wprawdzie większa powierzchniowo, ale słabiej zaludniona z zaledwie 6 mieszkańcami na km². Większa część mieszkańców Północnego Trøndelag mieszka w małych miasteczkach i wioskach, tj. Steinkjer, Stjørdal, Levanger i Namsos. Krajobraz jest tu zdominowany przez liczne fiordy i tysiące wysepek i szkierów. Znajdują się tu także najbardziej bogate w łososia norweskie rzeki, Namsen, Verdalselva i Stjørdalselva. Względnie płaskie i urodzajne pola wzdłuż fiordu Trondheim wykorzystywane są głównie w celach uprawnych.

Planują Państwo wakacje w Norwegii środkowej? Północny Trøndelag to doskonały wybór!

Rezerwuj urlop w Północnym Trondelag

Wspaniałe Atrakcje

W przeszłości na terenie Północnego Trøndelag miało miejsce kilka zdarzeń, które miały duże znaczenie dla historii Norwegii. We wczesnym średniowieczu w miejscowości Frosta zwołany został trybunał Frostatinget i przyjęte zostały przepisy, które stały się podstawą konstytucji, obowiązującej obecnie w Norwegii. Ponadto w roku 1030 w ówczesnej gminie Verdal odbyła się bitwa pod Stiklestad, która przypieczętowała chrystianizację Norwegii. Podczas bitwy śmierć poniósł przywódca chrześcijański Olav II. Haraldsson (zwany także święty Olav).

W Północnym Trondelag jest wiele atrakcji i imprez. Zebraliśmy kilka najważniejszych wydarzeń, tak, aby Państwa wakacje już od pierwszego dnia były dobrze zaplanowane.

Rezerwuj urlop w Północnym Trondelag

Muzea/Galerie/Wydarzenia kulturalne

 • Narodowe Centrum Kultury w Stiklestad z wystawą poświęconą świętemu Olavowi i bitwie z 1030 roku.

 • Muzeum Wybrzeża w Rørvik. Imponujący zbiór przedmiotów i fotografii z wybrzeża i przedstawiających życie na wybrzeżu, a także autentyczny sklep z 1918 roku. Częścią muzeum jest dawna wioska rybacka Sør-Gjæslingan.

 • Frostating w średniowieczu było największym w Norwegii centrum wydobycia cyny. Tutaj znajdą Państwo pomniki i kamienie upamiętniające dawne norweskie powiaty.

 • Zamek Steinvikholm położony jest w zatoce przy fiordzie Trondheim, w pobliżu Stjørdal. Był siedzibą ostatniego, norweskiego, katolickiego arcybiskupa, Olava Engelbrektssona. Tutaj każdego roku wystawiane jest przedstawienie "Olav Engelbrektsson”.

Atrakcje specjalne

 • Każdego roku, pod koniec lipca teatr na świeżym powietrzu w Centrum Kultury wystawia przedstawienie "Spelet om Heilag Olav".

 • Opera "Olav Engelbrektsson" w zamku Steinvikholm, połowa sierpnia. Opera o dramatycznym życiu, które zakończyło się ucieczką Engelbrektssona z kraju, w roku 1537.

Parki rozrywki i parki wodne

 • Park Rodzinny Namskogan. Można tu zobaczyć lisy, łosie, jelenie i niedźwiedzie. Dzieci mogą tu skorzystać z takich atrakcji, jak jazda konna, poszukiwanie złota czy jazda crossowa na rowerze.

 • Park wodny Oasen w Namsos został wbudowany w górę. W Steinkjer i Levanger można odwiedzić także inne parki wodne.

Propozycje aktywnego spędzenia czasu

 • Łowienie łososia w jednej z wielu rzek w regionie. Rzeka Namsen powinna być nazwana królową rzek, bogatych w łososia. Wędkować można również w jeziorach górskich lub śródlądowych.

 • Wędkowanie z łodzi np. wzdłuż wybrzeża Namdal i Vikna.

 • Golf, pole golfowe z 18 dołkami w Stjørdal. Sezon od kwietnia do października.

 • Droga nabrzeżna Nr. 17. Ze Steinkjer można jechać tą niezwykłą drogą nabrzeżną na północ. Wiele miast, krótki czas przejazdu promem i atrakcyjne regiony do zwiedzenia.

 • Otwarte przez cały rok Parki Narodowe Gressåmoen i Børgefjell.

Planując najbliższy urlop prosimy pamiętać, iż w ofercie NOVASOL znajdą Państwo wiele atrakcyjnych domów i apartamentów doskonałych na wakacje w Norwegii!