Bergen - domy i apartamenty wakacyjne

Poznaj ofertę domów wakacyjnych w Bergen

Bergen - domy i apartamenty wakacyjne

Bergen to wspaniałe miejsce, jeżeli podczas urlopu chcą Państwo zwiedzać miasto, jednocześnie znajdując się w otoczeniu przyrody. NOVASOL ma w swojej ofercie wspaniałe domy i apartamenty w Bergen i jego okolicy. Możemy Państwu zaproponować wspaniałe, doskonale wyposażone kwatery, idealne zarówno na pobyty rodzinne, jak i wypady z przyjaciółmi. Decydując się na wakacje w Norwegii z NOVASOL, sami Państwo określają standard, w jakim chcą wypoczywać. Ponadto mieszkając w domu wakacyjnym w Bergen są Państwo zupełnie niezależni i sami planują czas wolny. Dom wakacyjny w Bergen to doskonały początek Państwa wakacji.

Popularne domy wakacyjne w Bergen

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Bergen

Loading...

Historia miasta

Bergen to doskonały pomysł na wakacje w Hordaland. Miasto położone jesz pośród wybrzeża norweskich fiordów i określane jest często, jako Brama do fiordów. Miasta nie należy jednak traktować jedynie, jako bazy wypadowej na wycieczki na fiordy. Bergen posiada własną, niepowtarzalną atmosferę, którą bezwzględnie muszą Państwo poznać.

Hanzeaci już od 14. wieku kształtowali miasto. Jeszcze dzisiaj zabudowa i architektura Bryggen jest świadectwem tamtych czasów, historii Hanzeatów i ich wpływu na miasto Bergen. Prawie 400 lat Hanzeaci zajmowali się handlem z Bergen i regionem norweskiego wybrzeża. Kupcy i handlarze ryb przypływali swoimi szczególnymi żaglówkami (jekt) i wymieniali suszone i solone ryby na mąkę, tekstylia i inne towary. Mimo, iż Oslo było w tym czasie stolicą Norwegii, to właśnie Bergen było najbardziej „żywym”, aktywnym i międzynarodowym miastem Norwegii. Mieszkańcy Bergen (bergensere) nawet dzisiaj mówią eg e'kje fra Norge, eg e fra Bergen! (nie jestem z Norwegii, jestem z Bergen).

Kiedy Hanzeaci w 18. wieku zniknęli, w Bergen stało się zdecydowanie spokojniejsze, mimo, iż mieszkańcy Bergen znani byli ze swojego dowcipu i głośności – zawsze mieli coś do opowiedzenia, nieważne czy ktoś chciał ich słuchać czy nie. Humor i nieformalny ton rozmowy Bergeńczyków sprawia, iż Bergen jest miłym doświadczeniem dla odwiedzających.

Poznaj ofertę domów wakacyjnych w Bergen

Wakacje w Bergen

Naturalnie Bergen znane jest również, jako miasto, w którym ciągle pada. Na szczęście nie jest to cała prawda. Planując podróż do Bergen, zachęcamy jednak do zabrania pasasola i ubrań przeciwdeszczowych. Nieważne, czy pada, czy świeci słońce - Bergen zawsze tętni życiem. Szczególnie w miesiącach letnich (Maj-sierpień), gdy odbywają się tu coroczne uroczystości i do portu przybijają statki wycieczkowe, poczują Państwo atmosferę północnego lata.

W porcie, w centrum miasta, znajdą Państwo popularne targi rybne, gdzie kupić można morskie przysmaki. Panuje tu niepowtarzalna atmosfera – sprzedawcy głośno zachwalają swoje towary, klienci równie głośno zamawiają dania. Ponad stołami ze świeżoprzygotowanym łososiem i krabami słychać różne języki. W regionie wokół Bryggen znajduje się wiele sklepików z rękodziełami i atrakcyjnymi prezentami.Poza targiem rybnym i Bryggen można tu znaleźć wiele innych, interesujących atrakcji, np. akwarium z fokami i pingwinami, punkt widokowy Fløien oraz dom znanego komponisty Edvarda Griega (Troldhaugen).

Pewnie Państwo zgłodnieli po całym dniu wypełnionym „przeżywaniem“ Bergen? To bardzo dobrze. W Bergen znajdą Państwo wiele restauracji, serwujących potrawy różnych krajów i kuchni. A po jedzeniu zachęcamy do spróbowania nocnego życia! Wyśpią się Państwo innym razem!

Poznaj ofertę domów wakacyjnych w Bergen

Atrakcje w Bergen

 • Stara, hanzeatycka część miasta "Bryggen" jest symbolem miasta Bergen. Dzisiaj znajdą tu Państwo m.in. sklepy, galerie, restauracje i muzea (Muzeum Hanzeatyckie i Muzeum Bryggen). "Bryggen" znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 • Akwarium w Bergen może się pochwalić największym w Europie zbiorem ryb słonowodnych. Dużą atrakcją jest tu karmienie fok i pingwinów białobrewych.

 • "Fløien"to jedna z siedmiu gór (320 m.ü.M.), otaczających Bergen. Kolejką linową bezpośrednio z centrum można dostać się do tego punktu widokowego. Do puktu widokowego można dostać się także pieszo, wyznaczoną ścieżką. Rozciąga się stąd przepiękny widok na Bergen i okolicę. W pobliżu znajduje się restauracja i kawiarnia – można połączyć posiłek z podziwianiem widoku.

 • "Gamle Bergen" to zbiór starych, zrekonstruowanych domów (ok. 35 sztuk) z 17. wieku, które wraz uliczkami i rynkiem tworzą stare miasto. Domy są kompletnie wyposażone i ukazują mieszkania rzemieślników, warsztaty pracy i sklepy, z zachowaniem wyposażenia i stylu tamtych czasów.

 • Kościół Marii to romańska bazylika z 11. wieku. Jest to najstarszy budynek w Bergen. Bazylika była głównym kościołem Hanzeatów.

 • Budynek Håkona i wieża różańcowa w twierdzy bergeńskiej tworzą dziedziniec królewski z 12. wieku. Obecnie wykorzystywany jest do celów reprezentacyjnych. Wieża różańcowa zaliczana jest to najważniejszych zabytków architektury 15. wieku.

 • "Troldhaugen" oddalone jest ok. 10 km od Bergen i jest do rodzinna posiadłość Edvarda Griega. Z ogrodu rozciąga się piękny widok na jezioro Nordåsvannet. Edvard Grieg i jego żona zostali pochowani na terenie posiadłości. W budynku znajduje się własna sala koncertowa, gdzie od maja do października odbywają się koncerty.

 • Na wyspie "Lysøen" znajduje się dom letni zmarłego komponisty Ole Bull. Nazywany jest on także "det lille Alhambra" (mała Alhambra, tak, jak zamek Granda w Hiszpanii). Ten fantastyczny dom drewniany z bajkową wieżyczką i przepięknymi rzeźbieniami wykorzystywany jest obecnie, jako muzeum. Otwarty jest od połowy maja do sierpnia. Do Lysøen można dojechać z Bergen autobusem i łodzią.

 • Targ rybny w Bergen otwarty jest przez cały rok.

 • "Buekorpsmuseet Muren" przedstawia wieloletnią tradycję organizacji dla dzieci, początkowo inspirowaną przez ojców w milicji. Dzieci ćwiczyły musztrę, marsz, uprawiały sport i organizowały wspólne wycieczki.

 • Festiwale w Bergen odbywają się pod koniec maja i trwają 10 dni. Na festiwal składają się występy międzynarodowych artystów, koncerty klasyczne, koncerty muzyki jazzowej, przedstawienie baletowe i teatralne, a także wydarzenia z zakresu literatury i sztuki. Centralnym punktem festiwalu są dzieła Edvarda Griega i Ole Bull.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą NOVASOL. Domy wakacyjne w Norwegii to doskonały pomysł na Państwa wakacje w Norwegii.