Domy wakacyjne w Tromso

Tromsø jest stolicą regionu Troms. Pomimo szerokości geograficznej północnej Tromsø jest bardzo żywym i multikulturalnym miastem. W NOVASOL znajdą Państwo wspaniałe domy i apartamenty wakacyjne w Troms. Do Państwa dyspozycji są tu zarówno prosto wyposażone domki, jak i ekskluzywne wille z prywatnym basenem lub jacuzzi. Dzięki warunkom, panujących w Troms, jest to doskonałe miejsce na wyjazdy wędkarskie oraz wypoczynek na łonie przyrody. Domy wakacyjne w Troms - urlop w Norwegii w rozsądnej cenie.

Zarezerwuj dom wakacyjny w Tromso

Popularne domy wakacyjne w Troms

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Troms

Loading...

Wakacje w Tromso

Tromso jest regionem o bardzo małym zaludnieniu! Średnio na km² przypada tu nie więcej jak 6 osób. Małe zaludnienie sprawia, iż mogą tu Państwo wypoczywać na łonie natury i cieszyć się spokojnymi wakacjami.

Krajobraz w Troms jest bardzo zróżnicowany. Można tu znaleźć wszystko, od głębokich fiordów przez zdumiewające wyżyny i porośnięte lasem doliny aż po ośnieżone górskie szczyty. Występuje tu wiele dużych wysp, m.in. Senja i Hinnøy. Jedną z większych rzek jest Målselva, w której występują łososie. Góry nadają się szczególnie dla miłośników pieszych wędrówek i amatorów narciarstwa. Wędkarzy zapraszamy na wybrzeże oraz do rzek i jezior – na pewno złowią tu Państwo wiele ryb!

Zapraszamy na wakacje do Norwegii, do niezwykłego Tromso!

Zarezerwuj dom wakacyjny w Tromso

Wspaniała przyroda

Tromso jest regionem wielu kontrastów:światło i mrok, zimno i ciepło. Miesiące zimowe zdominowane są, przez trwającą dwa miesiące, noc polarną. Podczas tego okresu słońce jest tu zupełnie niewidoczne. W tym okresie, przy dobrej pogodzie i przejrzystym niebie można tu zobaczyć spektakularną zorzę polarną. Jest to nieporównywalne z niczym zjawisko przyrody. W lecie słońce świeci przez całe dnie i noce. Północne słońce występuje tu od końca maja do końca lipca.

Na klimat w Tromso duży wpływ ma ciepły Golfstrom. Bez Golfstromu byłaby tutaj jedynie tundra. W tym regionie występuje wiele rodzajów klimatu. W zimie temperatury wewnątrz kraju szybko spadają do -30 stopni Celsiusa. Na wybrzeżu temperatura rzadko spada poniżej -10 stopni Celsiusa. Dlatego większość mieszkańców osiedliła się wzdłuż wybrzeża.

Zarezerwuj dom wakacyjny w Tromso

Atrakcje naturalne

W Tromso jest wiele atrakcji i imprez. Zebraliśmy kilka najważniejszych wydarzeń, tak, aby Państwa wakacje już od pierwszego dnia były dobrze zaplanowane.

 • Zoo polarne w Bardu. Zoo otwarte jest od maja do października. Można tu zobaczyć: niedźwiedzie, wilki, rysie, łosie, jelenie, renifery, woły piżmowe, lisy i borsuki.

 • Målselvfossen, rzeka Målselv.

 • Kolejka linowa Fjellheisen w Tromsø, 420 m.n.p.m. Wspaniały widok na miasto i morze. Restauracja, kawiarnia.

 • Lyngsalpene, okręg znany ze względu na dobre warunki do wspinaczki i pieszych wędrówek. Łowienie łososia w rzece Jægervasselva.

Muzea/Galerie/Wydarzenia kulturalne

 • Centrum Historyczne Trondenes, Harstad. Atrakcyjne, nowe centrum z wystawami poświęconymi kulturze i historii północnej Norwegii za czasów Wikingów, średniowiecza aż do czasów 2. Wojny światowej i czasów obecnych. Zbudowany w stylu gotyckim kościół Trondenes z 1250 roku, oddalony jest tylko o 100 m od muzeum.

 • Polaria – Centrum Informacyjne i wielka atrakcja turystyczna. Centrum wiedzy o regionie polarnym i rejonie Jeziora. Można tu zobaczyć panoramiczny film o Spitzbergenie i wyprawach polarnych, akwarium, foki. Odbywają się tutaj wystawy tematyczne.

 • Muzeum Polarne usytuowane w tradycyjnym nabrzeżnym domku z roku 1830 w Tromsø. Można tu obejrzeć wystawy poświęcone historii badaczy i odkrywców tego regionu

 • Muzeum Tromsø, największe muzeum w Norwegii Północnej. Można tu zobaczyć naukowe wystawy na temat geologii, zoologii, botaniki, architektury i biologii morskiej. Na pierwszym planie jest tutaj arktyczne środowisko życia. Szczególnie interesująca jest wystawa poświęcona kulturze Samów w okręgu Troms, jak również kulturze norweskiego wybrzeża z naciskiem na historię kultury rybactwa na Lofotach. Do muzeum należy także, znajdujące się na uniwersytecie, akwarium z wodą morską z roślinami, występującymi w Morzu Północnym. Warte odwiedzenia są: Ogród Botaniczny, kawiarnia i sklep przy muzeum

 • Katedra Ishavskathedralen (Arktyczna Katedra)/Tromsdalen Kirche, Tromsø. Nowoczesny kościół, który jest symbolem miasta Tromsø. Symbolizuje noc polarną i zorzę polarną.

Atrakcje specjalne

 • Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Tromsø, połowa stycznia

 • Festiwal zorzy polarnej w Tromsø, odbywający się pod koniec stycznia, to festiwal muzyczny, na którym można posłuchać różnego rodzaju muzyki, od muzyki barokowej do muzyki współczesnej, od jazzu do muzyki klasycznej.

 • Festiwale w Norwegii Północnej, Harstad.

 • Maraton Midnattsol w Tromsø, połowa czerwca.

Propozycje aktywnego spędzenia czasu

 • Wycieczki łodzią po rzekach Reisa i Målselva. Istnieje możliwość wynajęcia łodzi oraz skorzystania z wycieczki zorganizowanej.

 • Wędkowanie w jeziorach i rzekach

 • Kajakarstwo wzdłuż wybrzeża

 • Wspinaczki górskie

 • Narciarstwo

W Troms spotkały się trzy bardzo różne kultury. Kultura norweska, kultura Samów i kultura szwedzka. Samowie mieszkają w tym regionie od tysięcy lat.

Każdego dnia odlatuje wiele samolotów między Oslo i Tromsø. Również Hurtigruten każdego dnia zatrzymują się w mieście.

Komfortowo i wygodnie dojadą Państwo na wakacje w Norwegii.