Domy wakacyjne w pobliżu fiordu Oslofjord

Domy wakacyjne nad Oslofjord

Domy wakacyjne w pobliżu fiordu Oslofjord

Region Oslofjord będzie doskonałym wyborem, jeżeli podczas urlopu chcą Państwo połączyć aktywne zwiedzanie i wypoczynek na łonie przyrody. Położenie domów wakacyjnych NOVASOL sprawi, iż bez problemu będą mogli Państwo korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje miasto, będąc jednocześnie niedaleko natury. Mieszkając w domu wakacyjnym będą mieć Państwo pełną swobodę i gwarancję prywatności. A ponadto będą mieć Państwo możliwość podejrzenia codziennego życia Norwegów.

Urlop nad Oslofjord

Region Oslofjord składa się z okręgów administracyjnych Østfold, Vestfold, Oslo i Akershus. NOVASOL oferuje domy i apartamenty wakacyjne w regionie Oslofjord. Obszary wokół fiordu Oslofjord charakteryzuje najgęstsze w Norwegii zaludnienie; żyje tu ok. 1,7 Milionów osób, wliczając Oslo. Teren wzdłuż wybrzeża nadaje się idealnie do urządzania kąpieli wodnych i słonecznych. Jednocześnie można tu znaleźć bogatą ofertę kulturalną oraz wiele możliwości na spędzenie czasu wolnego.

Miasta wzdłuż fiordu są przytulne. Wnętrze kraju to grunty uprawne i głębokie lasy. Ze względu na cetralne położenie, region Oslofjord jest łatwo dostępny.

Połączenia komunikacyjne i drogowe są tutaj bardzo dobrze rozbudowane. Połączenia promowe łączą wschodnie i zachodnie wybrzeże Oslofjord (Moss-Horten, Sandefjord-Strømstad w Szwecji), istnieje także połączenie tunelem między Drøbak i Hurum (tunel Oslofjord). W regionie są dwa lotniska: Oslo Gardermoen i Sandefjord Torp. Z lotniska Torp istnieje połączenie autobusowe z Oslo (przejazd zajmuje ok. 2 godz.).

Domy wakacyjne nad Oslofjord

Stolica Norwegii - Oslo

Jest to miejsce, które oczaruje nie tylko amatorów urlopu w Norwegii. Oslo położone jest mniej lub bardziej w bezpośrednim sąsiedztwie domów wakacyjnych NOVASOL. Wszystkich naszych gości, przebywających w domach wakacyjnych Novasol w regionie Oslofiord zachęcamy do odwiedzenie cudownej norweskiej stolicy. W Oslo czeka na Państwa wiele niesamowitych atrakcji i możliwości spędzenia czasu wolnego np.: autentyczne 1200 – letnie łodzie Wikingów na Bygdøy, Muzeum Ekspresjonisty Edvarda Muncha lub Park Rzeźb Gustava Vigelanda. Oslo nazywane jest zieloną stolicą. Chcecie Państwo wiedzieć dlaczego? Prosimy nie zwlekać – tylko skorzystać z metra w kierunku Frognerseteren do Nordmarka (teren leśny na północy Oslo) lub łodzi z portu w Oslo (Vippetangen) i popłynąć na jedną z wielu wysp Oslofjord.

Domy wakacyjne nad Oslofjord

Wschodnia strona fiordu

Idyllicznie położone, po wschodniej części fiordu, znajdują się miejscowości Drøbak i Son. Urocze, małe, białe domki drewniane położone jeden obok drugiego schodzą w dół fiordu. W Drøbak mogą Państwo odwiedzić otwarty przez cały rok Julehuset (dom bożonarodzeniowy). Mogą Państwa również wybrać się łodzią na wycieczkę do Twierdzy Oscarsborg. Znajduje się ona na jednej z wysp, położonych na fiordzie Oslofjord przed Drøbak. Drøbak znane jest także z wielu galerii i artystów. Fredrikstad, Halden, Moss, Tønsberg, Sandefjord, Holmestrand, Stavern i Drammen to kolejne, małe miasteczka, mogące poszczycić się, w okresie letnim, bogatą ofertą festiwali, targów, koncertów i przedstawień teatralnych. Mogą tu Państwo spacerować uroczymi uliczkami i zachwycić się atmosferą skandynawskiego życia. Region fiordu Oslofjord to miejsce wielu możliwości! Warto zapoznać się także z pełną ofertą NOVASOL i wybrać najlepszy pomysł na udany urlop!