Norwegia Środkowa to piękne miejsce

Domy wakacyjne w Norwegii Środkowej

Norwegia Środkowa to piękne miejsce

Decydując się na wakacje w Norwegii, podejmujecie świetną decyzję. Kraina tysiąca fiordów, gór, jezior i lasów – to składniki niezapomnianych wakacji. Wybierając region środkowej Norwegii, będziecie mieli możliowść podziwiania przepięknej natury i zachwycić się nią, a także bajecznymi widokami i panoramami. Jednak urlop w Norwegii, to także okazja aby poznać miasta i ludzi w nich mieszkających. Mozecie poznać jak wygląda codzienne życie w tej części Europy. NOVASOL, poprzez swoja bogatą ofertę domów wakacyjnych, może wam ułatwić spędzenie wczasów w tym regionie. Nasze domy wakacyjne w Norwegii Środkowej, znajdziecie zarówno pośród lasów jak i w większych miastach.

Popularne domy wakacyjne w Norwegia Środkowa

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Norwegia Środkowa

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Norwegia Środkowa

Loading...

Wakacje na łonie natury

Rezerwując domy wakacyjne w Norwegii, będziecie mieli świetną okazję na zapoznanie się miejscową florą i fauną. Pośród pasm górskich, znajdują się tu pełne życia lasy i wody. W regionie środkowej Norwegii położonych jest mnóstwo Parków Narodowych i rezerwatów przyrody. Warto tu wymienić największy z nich, a mianowicie Hardagervidda. Obszar tego parku obejmuje teren największego płaskowyżu w Europie. Płaskowyż ten poprzecinany jest licznymi, niewysokimi pasmami górskimi oraz rzekami. Znajdziecie tu piękne widoki i świetnie oznaczone szlaki turystyczne. Oprócz naturalnych bogactw przyrody, znajdują się tu liczne pozostałości po nomadach z epoki kamienia oraz centrum naukowe, z okazałą wystawą na temat natury i jej ochrony.

Pozostałe rezerwaty są równie świetnie przygotowane dla turystów. W parkach można uprawiać liczne sporty, wędkarstwo, jeździectwo, a nawet myślistwo. Szlaki piesze i rowerowe, prowadzą przez największe atrakcje parków oraz punkty widokowe, z których można podziwiać piękne widoki.

Na terenach obszarów chronionych, jak i poza nimi należy stosować się do ogólnie przyjętych zasad zachowania wśród natury. Norwegowie bardzo dużą wagę przykładają do ochrony środowiska, dlatego przed wyprawą należy zapoznać się z miejscowymi regulaminami i zwyczajami. Pamięajcie, że wszystkie te zielone atrakcje czekają na Was - wystarczy tylko zarezerwować domy wakacyjne w Norwegii Środkowej!

 

Domy wakacyjne w Norwegii Środkowej

Miejskie wakacje

Oprócz wakacji na łonie natury, warto w sowich planach urlopowych uwzględnić miasta znajdujace się blisko domu wakacyjnego NOVASOL. Do takich miast należeć będą na pewno:

  • Bergen – drugie co do wielkośći miasto w Norwegii, ważny port oraz centrum kultury i nauki. Położony nad fiordem i pośród gór, jest odwiedzany przez rzesze turystów. Piękna zabudowa miejska oraz marina i Bryggen (szereg zabytkowych domów hanzeatyckich zXIV wieku) do niej przynależąca to idealne miejsce na długie spacery. Na ich trasie znajdziecie liczne koscioły powstałe między XIII a XX wiekiem, bramę miejską z XVIII wieku oraz liczne zabytkowe domy mieszkalne, a także Fisketorgetm na którym mozna kupić codziennie świeżo złowioną rybę. Opórcz tego, warte uwagi są dwie szczególne budowle: Zamek Bergenhus  (zespół budynków datowanych od XIII do XX wieku) ze słynną salą Haakona IV oraz pałac Gamlehaugen, który jest aktualna rezydencją królewską. Podczas urlopu w Bergen, koniecznie trzeba zapoznać sie z ekspozycją Muzeum Hanzeatyckiego, Muzeum Historycznego oraz Muzeum Morskiego, którego akwarium jest jedna z największych tego typu ekspozycji w Europie.  Fajna przygodą może być podróż koleją liniowo-terenową Floibanen, która łączy miasto ze szczytem okolicznej góry Floyen, z której rozpościerają się piękne widoki na Bergen i okolice. Polecamy Wam również zapoznanie się z ofertą „domy wakacyjne w Bergen”.

  • Molde – miasto, w którego herbie jest wieloryb. Nad miejscowościa położoną pośród gór, góruje 16-piętrowy, oszklony hotel, który na tle wody prezentuje się niebywale. Najważniejszą atrakcją turystyczną Molde jest gigantyczne muzeum Romsdal. Pośród kilku ekzpozycji, najbardziej wyróżnia się kolekcja czterdziestu świetnie zachowanych budynków od XVI do XX wieku. To świetna okazja, aby zobaczyć jak zmieniało się życie na przestrzeni lat, na tych ziemiach. Warte odwiedzenia jest również rybackie, położone na wyspie Hjertoya (dostać się na nią można taksówką wodną). Tu również znajdziecie historyczne budynki, ale powiązane tematycznie z rybołóstwem.

  • Alesund – miasteczko rybackie, nad którym góruje wzgórze Aksla. Położone wśród wody i wzgórz miasto jest zdominowane przez nowe budownictwo z początku XX wieku. Jest to spowodowane pozarem, który tu kiedyś miał miejsce. W centrum sztuki nowoczesnej, jest specjalna ekspozycja na temat poząru i tego jak życie wyglądało w Alesund przed nim. Alesund położony jest blisko licznych wysepek, sród których mozna przepłynąć w specjalnym rejsie.

  • Trondheim – najbardziej wysunięte, ponad 100-tysięczne, miasto na północ Europy. Miasto znajduje się w regionie Trondelag Południowy, w którym także proponujemy naszą ofertę „Trondelag Południowy noclegi”. Popularnymi atrakcjami turystycznymi są Munkholmen (wyspa z byłym wiezieniem, miejscem egzekucji i klasztorem Benedyktynów), forteca Kristiansen z XVII wieku oraz pałac królewski Stiftsgarden. Podczas spaceru ulicami, na pewno zwrócicie uwagę na stojące na palach drewniane domy – to Bakklandet – starówka z XVII wieku. Również podcvzas przechadzek warto zwrócić uwagę na most starego miasta z 1658 roku – Gamle Bybro oraz Nidarosdomen – gotycką katedrę z XII wieku. W Trondheim mozna zaobserować, jak dawna architektura łąćzy się z nowym budownictwem. Świetnym tego przykadem jest nowoczesna dzielnica Nedre Elvehavn, która została wybudowana na terenach po dawnych fabrykach.

  • Lillehammer – miasto znane najbardziej z tego, ze odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1994 roku. Na przykłądzie miasta, mozna nauczyć się jak gospodarni są Norwedzy. Pod miastem znajduja się trzy  centra narciarskie wybudowane właśnie na potrzeby igrzysk, i są one używane i na bieżąco konserwowane do dziś (korzystać mozna z nim przez cały rok). Także można tu spędzić aktywne wakacje, zarówno latem jak i zimą. Historię tych i innych zmagań sportowych mozna pogłębić w muzeum olimpijskiem. Lillehammer słynie również z innej atrakcji, a mianowicie największego muzeum an świeżym powietrzu Maihaugen. Jego ekspozycja zawiera aż 185 historycznych budynków i zabudowań.

 

Domy wakacyjne w Norwegii Środkowej

Aktywne wakacje

Region środkowej Norwegii to raj dla sportowców, zarówno profesjonalnych jak i amatorów. Idealne warunki terenowe: góry, fiordy, lodowce, wybrzeża morskie, pozwalają na uprawianie licznych dyscyplin sportowych zimą i latem. Wybierając dom wakacyjny z oferty NOVASOL, na pewno gwarantujecie sobie niesamowite wakacje.  Nasze, kompletnie wyposażone domy wakacyjne w Norwegii będą świetną bazą wypoczynkową po dniach pełnych przygód na łonie natury.

Domy wakacyjne w Norwegii Środkowej

Sportowa zima

Górskie i wyżynne ukształtowanie terenu, a także północny klimat, stwarzają tu idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Dowodem na to, są liczne zawody z cyklu Pucharu Świata, Mistrzostwa Świata oraz Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w tym regionie w 1994 roku.

Najciekawsze ośrodki do uprawiania sportów zimowych to:

  1. Trysil – to największy ośrodek narciarski w Norwegii. Amatorzy narciarstwa znajdą tu 75 kilometrów tras oraz 29 wyciągów. Wokół góry Trysilfejjet powstały także areny do jazdy slalomem czy szybkiej jazdy. Rozbudowana baza obejmuje również świetnie wyposażone snow-parki do uprawiania snowboardu i narciarstwa wyczynowego oraz dwie duże strefy do nauki dla dzieci.

  2. Hemsedal – to również duży ośrodek narciarski. Na jego terenie znajduje się aż 49 tras o różnych poziomach trudności oraz 20 wyciągów.  Dodatkowo region oferuje trzy parki snowboardowe oraz arenę do narciarstwa crossowgo. W Hemsedal jest też największa strefa narciarska dla dzieci.

  3. Lillehammer i okolice – jako, że w Lillehammer odbywały się igrzyska olimpijskie, wokół miasta znajduje się aż pięć ośrodków narciarskich. Są to: Gala, Sjusjoen, Skeikampen, Hafjell oraz Kvitfjell. Dwa ostatnie są największymi i zarazem oferującymi najwięcej sposobności do uprawiania sportów. Dzięki temu w trzech pozostałych kurortach, jest mniejszy ruch i można poszusować po stokach w spokojniejszych warunkach. Dodatkowo, bliskie położenie ośrodków sprawia, że w ciągu urlopu w Norwegii, możemy skorzystać z oferty ich wszystkich. W tym regionie, stoki są również sztucznie naśnieżane co powoduje, że na nartach można tu szusować nawet od października do połowy kwietnia.

Oprócz wyżej wymienionych, w Norwegii znajdziecie całe mnóstwo ośrodków sportowych ze stokami oraz trasami do uprawiania narciarstwa biegowego. Ośrodki są świetnie przygotowane, a miasteczka pełne barów i restauracji. Wakacje w Norwegii to świetny pomysł, zarówno dla profesjonalnych narciarzy, jak i stawiających swoje pierwsze kroki na nartach.

Aktywne lato

Latem w Norwegii również jest bardzo ciekawe. Region środkowej Norwegii całe mnóstwo możliwości do uprawiania sportów letnich, a także sportów ekstremalnych. Jednak przede wszystkim jest tu możliwość uprawia narciarstwa letniego. W dwóch ośrodkach Stryn oraz Sognefjellet, można latem oddać się szusowaniu i pieszym wycieczkom po śniegu. Jest to możliwe dzięki lodowcom, które się tutaj znajdują.  Może to być bardzo ciekawa propozycja, dla miłośników narciarstwa.

Oprócz narciarstwa letniego w powyższych ośrodkach, a także na terenie całego regionu bardzo popularne są wspinaczki górskie oraz wspinaczki po skałkach . Mnogość rzek, jezior i fiordów sprawia, że chętnie uprawia się tu kajakarstwo, a także spływy kajakowe i raftingowe. W niektórych miejscach, można się udać w bardzo intensywny rejs małym poduszkowcem. Taka wyprawa na pewno na długo zostanie w pamięci. Pomiędzy górami i wzdłuż bajecznych fiordów, znajdziecie mnóstwo ciekawych szlaków turystycznych i rowerowych. Jeśli zaś mowa o kolarstwie, to w Norwegii panują świetne warunki do uprawiania kolarstwa górskiego oraz downhillu. Dla fanów mocniejszych wrażeń polecamy lotniarstwo i paralotniarstwo, podczas których można podziwiać piękne widoki.

Ciekawą propozycją wypoczynku, mogą być również wakacje wędkarskie. Tutejsze wody morskie, jak i rzeczne pełne są dorodnych okazów łososia, dorsza i innych ryb. To będzie wyjątkowy urlop w Norwegii.