Domy wakacyjne w Nordland

W regionie Nordland czeka na Państwa wspaniała, nie do końca jeszcze odkryta przyroda: skaliste góry, głębokie fiordy oraz urocze zatoczki. Tutaj, w otoczeniu przyrody znajdą Państwo atrakcyjne domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL. Nasze kwatery wakacyjne są idealne zarówno na dłuższe wakacji, jak i krótszy weekendowy pobyt. Znajdą w nich Państwo doskonałe warunki do wypoczynku i relaksu. Tutaj zapomnicie Państwo o codziennych troskach i z uśmiechem na twarzy będziecie widać kolejne dni. W NOVASOL dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasze domy wakacyjne spełniały Państwa wymagania. Kwatery wakacyjne w Nordland to doskonała baza wypadowa na Państwa wycieczki.

Zarezerwuj dom wakacyjny w Nordland!

Popularne domy wakacyjne w Nordland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Nordland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Nordland

Loading...

Wakacje w Nordland

Region Nordland ma długą linię brzegową i wiele szkierów z ponad 14.000 wysepkami. Wewnątrz wybrzeża rozciągają się dzikie, skaliste góry a w wielu zatoczkach znaleźć można urocze miejscowości. Teren tutaj nadje się idealnie zarówno do pieszych wędrówek, wspinaczki, jazdy na rowerze, nurkowania, wędkowania, raftingu, jak i narciarstwa biegowego i alpejskiego w zimie. Dzięki ciszy i braku dużych miast, w regionie występują najróżniejsze zwierzęta i ptaki, np. orły bieliki, wieloryby, foki i rzadki gatunek kaczki. Nordland było przez setki lat centrum rybołówstwa przybrzeżnego i kultury, szczególnie wzdłuż wybrzeża. Dlatego również obecnie rybołówstwo odgrywa tu wielką rolę. Wakacje w Norwegii to idealny pomasł dla miłośników wypoczynku w otoczeniu dzikiej przyrody.

Zarezerwuj dom wakacyjny w Nordland!

Lofoty i Vesterålen

Całkiem na północy regionu, rozproszone w surowym północnym oceanie atlantyckim, znajdują się grupy wysp Lofoty i Vesterålen. Na tych wyspach, w szczególności na Lofotach znajdują się domy wakacyjne NOVASOL. Podróż tam może okazać się długa, także odcinek drogi E6 od Trondheim nie należy do najbardziej ekscytujących, jednak opłaca się. Kto ma czas, powinien skorzystać z alternatywnej drogi Rv17 wzdłuż wybrzeża od Steinskjer do Bodø. Ta urocza droga nabrzeżna jest jednocześnie narodową drogą turystyczną. Oznacza to m.in., iż droga ta prowadzi przez wspaniałe krajobrazy z jedynymi w swoim rodzaju zjawiskami przyrody. Niewątpliwie uczyni to Państwa podróż ciekawszą i przyjemniejszą. Decydując się na tą drogę należy zaplanować minimalnie jeden nocleg po drodze.

Nie zwlekajcie Państwo i już dziś zaplanujcie urlop w Norwegii!

Zarezerwuj dom wakacyjny w Nordland!

Bodø - stolica Nordlandu

Bodø jest stolicą Nordland, mieszka tu ok. 45 000 osób. Miasto jest głównym węzłem komunikacyjnym regionu. Znajduje się tu lotnisko, z którego odlatują samoloty np. do Oslo i na Lofoty. Każdego dnia kursują tu także łodzie (Hurtigbåter), które łączą małe miejscowości na wybrzeżu z Bodø. Na swojej trasie na północ lub na południe, łodzie zatrzymują się tu każdego dnia. Kolejne połączenie promowe istnieje między Bodø i Moskenes na Lofotach. Poza tym istnieje połączenie kolejowe między Bodø a Trondheim. Jako centrum regionu miasto Bodø oferuje dobre warunki na zakupy.

Przy dobrej pogodzie mogą tu Państwo obejrzeć zjawisko północnego słońca.

Ze względu na położenie na północy, średnia temperatura w Bodø, w najcieplejszym miesiącu (lipcu) wynosi tylko13,6 stopni Celsjusza. Średnia roczna temperatura wynosi 4,6 stopni Celsjusza. Występuje tu względnie niewielka różnica temperatur w ciągu roku.

Atrakcje i propozycje spędzenia czasu wolnego:

  • Norweskie Muzeum Lotnictwa ukazuje fascynującą historię norweskiego lotniska cywilnego i wojskowego.

  • Muzeum Salten Abt. Bodø ma swoją siedzibę w jednym z najstarszych budynków miasta (1904). Tutaj w centrum zainteresowania jest historia miasta od roku1816 do czasów obecnych.

  • Gezeitenstrom Saltstraumen znajduje się 30 km na południowy – zachód od Bodø, przy drodze Rv17. Jest postrzegany, jako największy wir na świecie. Jest to imponujący widok, kiedy 400 milionów m³ wody przepływa przez cieśninę w ciągu sześciu godzin. Przy tym naturalnym spektaklu tworzy się „strudel” o średnicy do dziesięciu metrów i głębokości do pięciu metrów. Ten region to prawdziwa gratka dla nurków i wędkarzy.

  • Plac handlowy Kjerringøy oddalony jest 38 km i przeprawę promem na północ od Bodø. Jest to piękny plac przy morzu, z 18 dobrze zachowanymi budowlami z 19. wieku, którą są częścią Muzeum Salten. Ten rynek i plac handlowy były w ostatnim stuleciu ważnym miejscem dla rybaków z Lofotów. Kjerrringøy było także miejscem kręcenia scen do filmu według powieści Knuta Hamsuna Róża i Benoni oraz pięciu filmów Jestem Dina według powieści Herbjørga Wassmosa Dina.

  • Mała ciekawostka przyrodnicza: Bodø i sąsiednie gminy mogą pochwalić się największymi zasobami orła bielika na świecie.

Wskazówka: Hurtigruten

Jeżeli chcą Państwo przeżyć coś naprawdę szczególnego, zachęcamy do skorzystania z promu samochodowego Hurtigruten. Codziennie o godz. 12.00 odpływają łodzie z Trondheim w kierunku Lofotów i następnego wieczoru dopływają do portu na Lofotach; do Vesterålen w środku nocy. Bilet na przejazd promem należy wcześniej zamówić.