Domy wakacyjne w Sogn i Fjordane

NOVASOL dysponuje atrakcyjnymi, pięknie położonymi domami wakacyjnymi w Sogn i Fjordane. W naszej ofercie każdy znajdzie odpowiednie dla siebie i swoich potrzeb zakwaterowanie na wakacje w Sogn i Fjordane. Na wędkarzy czekają tu wspaniałe, bogate w ryby fiordy. Miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu zachwycą cudowne widoki oraz idealne warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. W domach wakacyjnych NOVASOL, ulokowanych w samym środku zachwycającej przyrody, wypoczną Państwo i naładują się pozytywną energią. Aby być blisko wspaniałej natury, wystarczy zarezerwować dom wakacyjny w Sogn i Fjordane.

Znajdź swój dom wakacyjny w Sogn i Fjordane

Popularne domy wakacyjne w Sogn i Fjordane

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Sogn i Fjordane

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Sogn i Fjordane

Loading...

Przyroda wokół nas

Sogn i Fjordane położone jest w sercu Norwegii fiordowej, składa się z pięciu regionów z domami wakacyjnymi: Ytre, Midtre i Indre Sogn, Sunnfjord i Nordfjord. Ten region znany jest z zapierającej dech w piersiach przyrody. Znajdują się tutaj niezliczone, imponujące fiordy i lodowce oraz majestatyczne góry. Sogn i Fjordane ma nie tylko najdłuższy i najgłębszy w Norwegii fiord, Sognefjord (205 km długości i do 1300 m głębokości), lecz również jedne z najwyższych w Norwegii gór, jak również największy w Norwegii lodowiec, Jostedalsbreen. Bez wątpienia ten region to prawdziwy raj dla entuzjastów wypoczynku na świeżym powietrzu, którzy uwielbiają wspinaczki, piesze wędrówki m.in. po lodowcach. W wielu odnogach fiordów panują idealne warunki wędkarskie. Norwegia jest tu dokładnie taka, jak wyobraża ją sobie wiele osób. Wakacje w Norwegii to wspaniała przygoda!

Znajdź swój dom wakacyjny w Sogn i Fjordane

Z historii Sogn i Fjordane

Region wokół Sognefjord był już w 18. wieku ulubionym celem podróży i regionem wakacyjnym. Pierwszymi turystami byli zamożni Anglicy. Odwiedzali oni przede wszystkim miejscowości nad fiordem: Balestrand, Fjærland, Vangsnes i Aurland. Obecnie przyjeżdżają tu turyści z całego świata, aby podziwiać cudowne fiordowe krajobrazy. Fiordy Aurlandsfjord i Nærøyfjord są prawdopodobnie najbardziej lubianymi fiordami w regionie. Całkiem wewnątrz fiordu Aurlandsfjord położona jest mała miejscowość Flåm, znana z kolejki Flåm – pociąg, który w 40 minut wjeżdża na wysokość 895 m, każdego roku z kolejki korzysta prawie pół miliona osób.

W narodowym statystykach o produktywności, praworządności i miłych ludziach w Norwegii, mieszkańcy Sogn i Fjordane zajmują najwyższe miejsce. Zapraszamy do tego wspaniałego miejsca!

Kolejka Flåmsbana

Niewątpliwie do największych atrakcji Sogn i Fjordane należy kolejka Flåm. Kolejka kursuje na trasie Flåm - Myrdal, ponad fiordem Aurlandsfjord. Trasa liczy ok. 20 km długości, z których 6 km to tunele, których jest tu 20. Przejazd zajmuje ok. godzinę - kolejka zatrzymuje się na kilku stacjach, aby podróżni mieli szansę w pełni zachwycić się pięknem otaczających widoków oraz zrobić zdjęcia. A jest czym się zachwycić: ośnieżone górskie szczyty, lśniąca w słońcu tafla fiordu oraz wodospady, których woda spada po stromych zboczach. Wybudowanie torów kolejki na tak stromym terenie to duże osiągnięcie - na większości trasy nachylenie torów wynosi 55,56%, natomiast różnica poziomów między stacjami wynosi 863,5 m. Przejażdżka Flåmsbana na długo pozostanie w pamięci! Jeżeli zastanawiają się Państwo gdzie spędzić urlop w Norwegii, odpowiedź jest tylko jedna. Oczywiście w Sogn i Fjordane!